Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2017

Ένα νεοκλασσικό αρχοντικό που μετατράπηκε σ' ένα υπέροχο ξενοδοχείο! Διατήρησε άριστα την διακόσμηση του παλιού αρχοντικού παρέχοντας ταυτόχρονα όλες τις σύγχρονες ανέσεις. Σε μια από τις ωραιότερες περιοχές των Χανίων, κοντά στο κέντρο αλλά και πολύ ήσυχη! Κατά την διάρκεια του check in μας ενημέρωσαν πως μας αναβάθμισαν το δωμάτιο και μας δόθηκε δωμάτιο στον 3ο όροφο, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μας! Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα και πολύ ωραία διακοσμημένα. Άψογη καθαριότητα και καθημερινή αλλαγή στα σεντόνια και στις πετσέτες. Όλο το προσωπικό εξαιρετικά ευγενικό μας εξυπηρέτησε σε οτι χρειαστήκαμε, μας παρείχαν ακόμη και ομπρέλες θαλάσσης! Το πρωινό είναι πολύ ικανοποιητικό, μπορείς να το απολαύσεις στην αυλή, στο roof garden με θέα την πόλη και φυσικά στις 2 αίθουσες πρωινού εντός του ξενοδοχείου. Στα θετικά του και η ύπαρξη parking. Είναι πλέον 4 αστέρων και πραγματικά το αξίζει! Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Συμβουλή: Τα δωμάτια του 3ου ορόφου, που έχουν θέα στον κήπο.
  • Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, effie t
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εμεινα 5 βραδια για επαγγελματικούς λόγους. Βρίσκεται μεν σε περιοχή που χρειάζεσαι ΙΧ για να κινηθείς προς το κέντρο των Χανίων αλλά δε είναι και πιο ήσυχα. Τα δωμάτια είναι ευρύχωρα, καθαριζοταν καθημερινά, με μονιμα ζεστό νερό και απο θέμα αισθητικής και αρχιτεκτονικής εξαιρετικό μιας και είναι ενα παλιο αρχοντικό. Έχει δικό του πάρκινγκ πράγμα πολύ θετικό μιας και δεν είναι εύκολο αυτό στην περιοχή. Εξυπηρέτηση επίσης εξαιρετικη μίας και ότι ζήτησα έγινε. Wi-Fi με καλό σήμα. Όμως υπάρχει προβλημα στην ηχομόνωση, όπου ακούγεται το παραμικρό (απο το ντους ως και το τρίξιμο της πόρτας του απέναντι) και δεν μπορείς να χαλαρώσεις. Το πρωινό απλά αποδεκτό χωρίς πολλές γευστικές απαιτήσεις. Προτείνεται για μεγαλύτερες ηλικίες και οικογένειες πάρα για νεολαία.

Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Ioannis K
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαΐου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε 2 βραδιές με τα ενήλικα παιδιά μου. Η διαμονή μας ήταν υπέροχη. Το δωμάτιό μας έβλεπε στην καταπληκτική του αυλή, πολύ καθαρό, φανταστικά στρώματα, μαξιλάρια, μπάνιο. Ήταν πανέμορφο καθώς και άλλο δωμάτιο που είδαμε. Πολύ εξυπηρετικό και πρόσχαρο προσωπικό! Το πρωινό πολύ καλό, μοναδική εμπειρία να το απολαμβάνεις στην αυλή! Αν ξαναπάω Χανιά, οπωσδήποτε στο Χαλέπα! Σας ευχαριστούμε πολύ!

Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Αριστέα Σ
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2017

Καταπληκτικο περιβαλον και φοβερα φιλικο προσωπικο (ιδιαιτερα ο Κωστας Χρυσανθος) δυνατοτητα ενοικιασης αυτοκινητου απο τον ιδιοκτητο στολο του ξενοδοχειου και μεταφορα με πουλμανακι απο και προς το αεροδρομιο !

Συμβουλή: ζητηστε δωματιο στην παλια πτερυγα στο νεοκλασικο κοματι
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, kostasvenianakis
Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2016

Έμεινα στο ξενοδοχείο ως φιλοξενούμενος λόγω μιας εκδήλωσης. Το service πολύ καλό, όπως και οι άνθρωποι του ξενοδοχείου. Πλήρης μπουφές πρωινού, καταπληκτική φρουτοσαλάτα! Είναι κοντά στην πόλη και δίπλα στο νέο αρχαιολογικό μουσείο αλλά και το ίδρυμα Ελ. Βενιζέλου.

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Αλέξανδρος Κ