“Απλα ανεπαρκές”

Θρούμπι στη Λαδόκολλα
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Αν και ντόπιος και τακτικός επισκέπτης της οδού Νταλιάνη, ποτέ πριν δεν είχα δειπνήσει σε αυτό το εστιατόριο. Επιτέλους σήμερα δοθηκε η ευκαιρία, αλλά δε μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. Τόσος πολύς κόσμος πάντα στο συγκεκριμένο μαγαζί, δε μπορεί, κατι θα βρίσκουν έλεγα. Κάτι που η δική μας παρέα δε βρήκε. Μάλλον το κομβικό σημείο είναι που τραβάει τόσο κόσμο και η γενικότερη ατμόσφαιρα στο συγκεκριμένο πεζόδρομο.
Το προσωπικό, πλην του ιδιοκτήτη που πήρε και την παραγγελία μας, δε θα το έλεγες ευχάριστο και ομιλητικό, ούτε μας έκαναν με τον οποιοοδήποτε τρόπο να νοιώσουμε ευπρόσδεκτοι, ισως το αντίθετο κιόλας.
Κάποια πιάτα ήρθαν πολύ γρήγορα, κάποια άλλα πάλι εντελώς καθυστερημένα και αφού τα αναζητήσαμε μια δυο φορές και ουσιαστικά είχαμε ήδη τελειώσει το δείπνο μας.
Πολύ έντονες γεύσεις σκέπαζαν τα πάντα, πολύ λιπαρές σάλτσες και αλάτι στην υπερβολή του σε όλα τα πιάτα - καποια δε, δεν μπορέσαμε καν να τα τελειώσουμε.
Οι τιμές όχι τσιμπημένες, αλλά τσουχτερές και χωρίς απόδειξη, και γενικά δε μας προσέφερε καμμια τέτοια εμπειρία που θα μας έκανε να ξαναπάμε.
Το μόνο καλό το παγωτό στο τέλος.

Ευχαριστούμε, Konsta N

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018

Από τα καλύτερα που έχω επισκεφτεί για φαγητό στα Χανιά: στην αρχή του πεζόδρομου της Νταλιάνη, καθίσαμε για μπόλικο, χορταστικό και πολύ γευστικό φαγητό στο Θρούμπι: σταβλίσια χοιρινή μπριτζόλα - τεραστίων διαστάσεων, σαλατάρα, μπουτάκια κοτόπουλου με σως μπάρμπεκιου, πατάτες φρεσκοτηγανισμένες όσο πρέπει, τραχανότο - πραγματική αποκάλυψη - το συστήνω, σουβλάκια κοτόπουλου, κρασάκι και μπύρα Χάρμα τοπική. Μεριδάρες, άμεση και φιλική εξυπηρέτηση, λογικές τιμές.
Θα ξαναπάω οπωσδήποτε!!

Ευχαριστούμε, Babis R
Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία φαγητά καλό σέρβις και ευδιαθετο πολύ λογικές τιμές μέσα στα στενά των Χανίων όμορφο περιβάλλον

Ευχαριστούμε, Στέφανος Κ
Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2017

Το είχα επισημάνει από το Trip Advisor ως μία από τις καλές επιλογές, αλλά ήταν φίλοι που με πήγαν και όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις οι ντόπιοι ξέρουν πάντα καλύτερα.
Ωραίος χώρος πάνω στη Νταλιάνη, έναν από τους κλασικούς δρόμους για βραδυνή έξοδο στα Χανιά. Επιλογές πολλές και ενδιαφέρουσες, με προτίμηση σε κρεατικά και καυτερά και έναν αέρα περισσότερο Θεσσαλονίκης παρά Κρήτης.
Πήραμε τα ποντιακά πιτάκια, το καυτερό αρμένικο σουτζούκι, τα χοιρινά μπριζολάκια και το κοτόπουλο φιλέτο. Όλα εξαιρετικά, σε καλές ποσότητες και λογικές τιμές. Μόνη παραφωνία τα ξεραμένα πιτάκια που ζητήσαμε αντί για ψωμί. Ωραίο και το γλυκάκι στο τέλος.
Ανετα θα ξαναπήγαινα. όπως είπα, οι ντόπιοι ξέρουν πάντα καλύτερα...

Ευχαριστούμε, Tassos F
Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φαγαμε αρκετα καλά. Νόστιμες φλογερες με κοτόπουλο, σαλάτα του Καίσαρα κ ποικιλία κρεατικών. Πολύ λαδερή τηγανιά κοτόπουλο, την περιεγραφαν πανω σε κουλουρι Θεσσαλονικης αλλα μας την εφεραν πανω σε κανταΐφι και γευση πολύ μέτρια. Τιμές φυσιολογικές κ ευγενικό προσωπικό

Ευχαριστούμε, Stelavar

Θρούμπι στη Λαδόκολλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χανιά, Νομός Χανίων

Θρούμπι στη Λαδόκολλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!