“No 1 και λίγα λέω (ενθουσιαστήκαμε!!!)”
Κριτική για: Το Στάχυ

Το Στάχυ
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Ενώ δεν είμαστε χορτοφάγοι δεν έχω λόγια για αυτό το μαγαζί. Απίστευτα νόστιμο φαγητό, ιδιαίτερο κ προσεγμένο. Αξιζε τα λεφτά του!! Πήραμε κάστανο στιφάδο, μπουρέκι, τσιγαριστά χόρτα, ντολμαδάκια με λάπαθο, ντάκο, καλτσούνια και πολλά πολλά άλλα που μας τα έφερναν απλώς να δοκιμάσουμε..Ακόμη και το ψωμί ήταν χειροποίητο. Το γλυκό στο τέλος με χαρούπια και ξηρούς καρπούς ήταν απλά τέλειο! Οσα δεν μπορούσαμε να φάμε τα πήραμε πακέτο. Οι ανθρωποι ήταν ευγενέστατοι, επικοινωνιακοί και γλυκείς. Νιώθαμε πολύ φιλόξενα και γενικά χαρήκαμε που τους γνωρίσαμε.. Θα ξαναπάμε όποτε ξαναβρεθούμε στα Χανιά και θα το συστήσουμε ασυζητητοί σε όλους τους φίλους και γνωστούς μας!

Ευχαριστούμε, AnnaOnTravel2013

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Με πηγε ενας φιλος στο συγκεκριμενο μαγαζι καθως δεν ειναι απο τα τουριστικα του μερους. Το μαγαζι προσφερει αριστο φαγητο για ανθρωπους που ενδιαφεροντε τη τρωνε να ειναι σωστο και υγειηνο. Περα απο αυτο το μαγαζι προσφερει κουλτουρα και πολιτισμο στον ομορφο τοπο των Χανιων!!! Σας ευχαριστουμε πολυ!

Ευχαριστούμε, tokapstoarni
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ειμαστε ακομη συγκλονισμενοι απο το γεύμα μας στο σταχυ.Υπεροχες γευσεις,υπεροχοι ανθρωποι,ευγενεστατοι,προσχαροι,γλυκομιλιτοι.Οικογενειακο μαγαζι,ολα χειροποιητα,βιολογικα,χωρις φουρνους μικροκυματων να ζεσταίνουν τα φαγητα και γεύσεις απο παραδεισο.Ο ντακος είναι ο πιο νοστιμος που εχω φαει στην Κρητη.Η ριγανη μαζεμενη την ιδια μερα.Το μπουρεκι ειναι απο άλλο πλανητη, με χειροποιητο φύλλο δικο τους και μια νοστιμια απερίγραπτη.Δεν εχω ξαναγευτει τετοιο τέλειο φυλλο πιτας. Πρεπει να το δοκιμασετε οπωσδηποτε.Πιατο ημερας ειχε κουνουπιδι στην κατσαρόλα με φασολια μαυροματικα σε σαλτσα ντοματας και σελινο, που ηταν πεντανοστιμο.Εξαιρετικες βιολογικες πατατες τηγανιτες κομμενες στο χερι και τηγανισμενες σε ελαιολαδο,οι καλυτερες πατατες που εχω φαει.Εξαρετικο ροζε κρασι και ωραια η βιολογικη μαυρη μπυρα.Ολα συντελεσαν στο να περασουμε μια συγκλονιστικη βραδια που θα τη θυμομαστε και θα τη νοσταλγουμε για πολυ καιρο.

Ευχαριστούμε, Kostas K
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017

μπορεις και χωρις κρεας! το καταλαβα μετα απο το γευμα μου στο σταχι. εξαιρετικο φαγητο, οι ωραιοτερς πατατες τηγανιτες. σας το προτεινω........

Ευχαριστούμε, Γρηγορης Α
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2017

Πολυ καλο φαγητο, μικρο οικογενειακο εστιατοριο. Οι επιλογες αποτ ην βιγκαν κουζινα ειναι υπεροχες. Τα υλικα φρεσκοτατα και ντοπια. Το σερβις εξαιρετικο και το εστιατοριο καθαρο.

Ευχαριστούμε, Laura R

Το Στάχυ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χανιά, Νομός Χανίων

Το Στάχυ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!