“Για όλες τις ώρες!!!”
Κριτική για: Carte Postale

Carte Postale
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2020

Το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό. Πήγαμε για πότο ένα βράδυ και μια μέρα για brunch. Πήραμε τρία γευστικότατα κοκτέιλ, χαζεύοντας τα φωτιζόμενα Χανιά και ακούγοντας ωραία χαλαρωτική μουσική. Το πρωί βλέπεις πιάτο το λιμάνι και την απέραντη θάλασσα. Πολύ ωραίο φαγητό αλλά λίγο τσιμπημένες τιμές.

Ευχαριστούμε, tamymania

Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μια υπέροχη επιλογή. Εξυπηρέτηση, προσφερόμενα είδη, περιβάλλον χώρος, θέα αξιολογούνται με τον μέγιστο βαθμό. Όλοι οι συνεργάτες αξίζουν τα συγχαρητήρια μας.Ο υψηλός τους επαγγελματισμός είναι διακριτός από την πρώτη στιγμή.

Ευχαριστούμε, Fagropoulo
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2020

Δεν έβαλα το ένα αστέρι επειδή δεν έμεινα ικανοποιημένη από την γεύση.
Δώστε λίγο χρόνο να καταλάβετε για ποιο λόγο η Ελλάδα βρίσκεται στην θέση που βρίσκεται. Φταίμε εμείς!
Παίρνουμε τηλέφωνο Κυριακή μεσημέρι και ζητάμε να κλείσουμε ένα τραπέζι για καφέ στις 19:00 δέκα άτομα. Μας εξηγούν ευγενικά ότι ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ!
Επομένως πήγαμε στις 19:30 με όλη την διάθεση να μείνουμε αναμονή όση ώρα χρειαστεί.
Μπαίνουμε και ο γαλανομάτης μετρ μας εξήγησε πολύ ευγενικά ότι υπάρχουν άλλες 4 παρεες αναμονή επομένως θα χρειαστεί να περιμένουμε μίνιμουμ μια ώρα επειδή λέει ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ!
Το επόμενο δευτερόλεπτο κατέβαινε ο κ. Κώστας Μπακογιάννης με την σύζυγό του.
Ο άνθρωπος ρωτάει ευγενικά
<<Είμαστε για καφέ, ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ να κάτσουμε;>>
Ο γαλανομάτης μετρ λέει
<<Φυσικά>>
Και προστάζει τον σερβιτόρο να μαζέψει το καλύτερο τραπέζι που ήταν για ΦΑΓΗΤΟ για να κάτσει ο κ. Μπακογιάννης.
Αφού κατάλαβε την έντονη δυσαρέσκειά μου, γύρισε και λέει ξανά <<είναι για την κράτηση του κυρίου Μπακογιάννη, σας παρακαλώ μην το κάνετε θέμα>>.
Επειδή σέβομαι τους ανθρώπους που πάνε να πιουν καφέ δεν ήθελα να δημιουργήσω θέμα.
Όμως μας κορόιδεψαν μπροστά στα μάτια και τα αυτιά μας.
Δεν πίστευα ποτέ πως θα έφταναν 35 χρόνων για να παραδεχτώ πως ο πολιτικός θέλησε να φερθεί δημοκρατικάαδημοκρατικά ο πολίτης δεν δέχτηκε να είναι δημοκρατικός.
Λυπάμαι φρικτά για το περιστατικό αλλά είμαι περήφανη για την καταγωγή και τους τρόπους μου που εκείνη την στιγμή δεν το έκανα θέμα όπως θα έπρεπε.
Κ. Μπακογιάννη, εύχομαι κάπως αυτό το κείμενο να πέσει στην αντίληψή σας.

5  Ευχαριστούμε, adamakivasilia
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020

Πήγαμε 7:30 το απόγευμα ... η θέα μαγευτική ... το ηλιοβασίλεμα μοναδικό !!!

Παραγγείλαμε καφέδες ( εσπρέσο και καπουτσίνο φρέντο ) και τρία γλυκά .
Λεμονόπιτα με παγωτό , «τιραμιβιού» , και λάβα σοκολάτα ... ήταν και τα τρία καταπληκτικά .

Μια επίσκεψη αξίζει στο νέο αυτό μαγαζί !!!

Ευχαριστούμε, mariatX6340YW
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ειναι διπλα στους ταφους των Βενιζελων. Εχει την καλυτερη θεα στα Χανια, καλο μενου και το προσωπικο ήταν πολυ φιλικο και εξυπηρετικο. Θα προτιμουσα λιγο καλυτερες τιμες, ωστοσο αν ανεβειτε στην περιοχη μην το χασετε. Αν και ηρθαμε πρωι, πιστευω οτι τα βραδια η θεα θα ειναι μαγικη

Ευχαριστούμε, 857stathisk

Carte Postale: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χανιά, Νομός Χανίων

Carte Postale: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!