“Χαλια εξυπηρετηση”

Κλείστε τραπέζι
Σάβ, 18/9
20:00
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2021

Πήγαμε σε αυτο το μαγαζί για πρωινό/brunch την τελευταία μέρα που ημασταν στα Χανια. Καθίσαμε ενώ στο μαγαζί υπήρχαν μόνο δυο παρέες και μας έφεραν αμέσως κατάλογο και νερό. Από εκεί και πέρα το χάος...Αρχικά κάναμε μισή ώρα να παραγγείλουμε, χωρίς να υπάρχει προφανής λόγος, δεδομένου ότι ήμασταν μόνο 3 παρέες και είχαμε δηλώσει ότι είμαστε έτοιμοι για παραγγελία. Μετά περιμέναμε για άλλη, τουλάχιστον, μισή ώρα να ετοιμαστούν τα φαγητά μας με τη δικαιολογία ότι υπάρχει πολύς κόσμος (ο οποίος προφανώς είχε αρχίσει να μαζεύεται μεταξύ των αναμονών). Το φαγητό ήταν νόστιμο και μου άρεσαν κυρίως οι ιδιαίτεροι συνδυασμοί που είχαν στο μενού. Παρόλα αυτά τα χρήματα που πλήρωσα το σάντουίτς μου θα δικαιολογούσαν, κατά τη γνώμη μου, μία καλύτερη γαρνιτούρα από ένα ντοματίνι κομμένο στη μέση. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε όταν πήγαμε να πληρώσουμε και είχε κολλήσει το σύστημα για την κάρτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, katythe

Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ίσως το καλύτερο εστιατόρια που έφαγα στα όμορφα χανια!πάρα πολύ όμορφη ατμόσφαιρα..μεσα σε γραφικά σοκακια!το φαγητό φανταστικό ειδικά η πίτσα του!!!!❤❤❤

4  Ευχαριστούμε, _eirinakii
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα κρυφό διαμαντάκι στο κέντρο της παλιάς πόλης των Χανίων ! Ξεκινήσαμε νωρίς το πρωί τον δρόμο από το λιμάνι και μπηκαμε ίσως μπορω να πω χαθήκαμε στα στενά δρομάκια και βρεθήκαμε σε αυτό το υπέροχο μαγαζί όπου άπολαυσαμε το πρωινό μας !
Μπορω να πω πως έχει τα καλύτερα pan cakes και οι φυσικοί χυμοί απίστευτοι ! Ίσως και η ομελέτα αλλά δυστυχώς δεν την παραγγείλαμε ! Φρέσκα υλικά , ποικιλία πιάτων , έπιλογες για όλα τα γούστα . Όμορφος χώρος , χαλαρή ατμόσφαιρα με ωραίο κόσμο και χαμογελαστό προσωπικό .

2  Ευχαριστούμε, ibul2020
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

All day μαγαζι με υπέροχο πρωινό (δοκιμασαμε τα αυγά με σολωμο, αβοκάντο και σπαράγγια) και όμορφη ατμόσφαιρα. Οι κοπέλες στο σέρβις ήταν από τις πιο ευγενικές και συμπαθητικές που έχω δει ποτέ . Ήταν το ιδανικό ξεκίνημα της μέρας μας και θα το πρότεινα σίγουρα για ποιοτικό πρωινό.

2  Ευχαριστούμε, virginia_grv
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το μαγαζί στις 12/8 για πρωινό , ήμασταν ενθουσιασμένοι με την ατμόσφαιρα και την τοποθεσία που είναι άψογα !! Παραγγείλαμε ένα φρεντο εσπρέσο και ένα ελληνικό ( φραπέ που ζητήσαμε και μας κοιτούσαν περίεργα βέβαια δεν σερβίρουν δεν ξέρω γιατί ) ένα continental, pancakes και ένα γιαούρτι με φρούτα !! Ήρθαν όλα εκτός από το γιαούρτι που ενώ το ζητήσαμε ξανά πάλι δεν ήρθε ποτέ !! Προσπαθούσαμε στο τέλος να πληρώσουμε αλλά κανείς δεν μας έδινε σημασία και στο τέλος μας χρέωσαν το γιαούρτι αλλά ευτυχώς τους το είπαμε και το αφαίρεσαν βέβαια ζήτησαν συγνώμη γιατί κατάλαβαν ότι υπήρχε ένταση μετά από αυτά !! Γενικά σαν συμπεριφορά δεν ενδείκνυται , τα κορίτσια βέβαια ήταν πολύ ευγενικά τα αγόρια είχαν το πρόβλημα νομίζω! Σαν γεύσεις από αυτά που φάγαμε ήταν μια χαρά !! Αν διορθωθεί η συμπεριφορά και η διάθεση νομίζω θα τα πάει πολύ καλύτερα!!

4  Ευχαριστούμε, 967elenil

Ginger Concept: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Μαρίνα, Νομός Χανίων
Χανιά, Νομός Χανίων

Ginger Concept: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!