Αποθήκευση
Αξέχαστη εμπειρία γνώσεων και απόλαυσης της μαγείας των μελισσών!

Σε ένα καλαίσθητο περιβάλλον, διαμορφωμένο από ανθρώπους με μεράκι, γνωρίσαμε τον μαγικό κόσμο των... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
Vinitonio
μέσω κινητής συσκευής
Μέλι με μεράκι

Ο Γιάννης και ο Νικηφόρος έχουν μεράκι και βαθειά γνώση για τη μέλισσα. Μεταδίδουν στον επισκέπτη... διαβάστε περισσότερα

PhotoHara
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2021

Ενθουστιάστηκα με τον επαγγελατισμό, τις γνώσεις κ πάθος των ιδιοκτητών του MoKa Honey, Γιάννη κ Νικηφόρου. Τα παιδιά έχουν δημιουργήσει μια πλήρως βιωματική εμπειρία, όπου οι επισκέπτες γνωρίζουν τον κύκλο ζωής της μέλισσας, διαδραστικά. Και όλα αυτά, μέσα από μια φιλοσοφία ανακύκλωσης υλικών κ φιλικότητας πρός το περιβάλλον.

============

I was amazed by the professionalism, knowledge and passion demonstrated by the two owners of MoKa Honey, Yannis and Nikiforos. The guys have created a fully immersive experience, where the visitors get to know the bee's life cycle, interactively. And all this, through a material-recycling and eco-friendly mentality.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, kons966
Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απολαύσαμε τη βιωματική εμπειρία μας από την αρχή ως το τέλος. Σ'εναν υπέροχα διαμορφωμενο χώρο με μεράκι και αισθητική. Γιάννη και Νικηφόρε σας ευχαριστούμε για τη φιλοξενία και το υπέροχο μέλι σας!!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, Chrysanthi_Rousetou
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μην το χάσετε!! Για παιδιά αλλά σίγουρα και για μεγάλους . Δυο άνθρωποι ,που με αγάπη και πολύ μεράκι μας χάρισαν μια εμπειρία μοναδική .Καλά οργανωμένοι και με πολύ γνώση μας έμαθαν για την σπουδαιότητα της μέλισσας και την διαδικασία της παραγωγής του μελιού .

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, _U2603JR
Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2020

Πολύ προσεγμενος χώρος από ανθρώπους που αγαπούν και σέβονται το αντικείμενο της δουλειάς τους .Με πολυ προσοχη και τηρωντας κανονες ασφαλειας ,που εκαναν την παραμονη μας στον χωρο ακινδυνη ακομα και για τα μικρα παιδια που μας συνοδευσαν ,μας φιλοξενησαν ,μας ξεναγησαν και μας εξήγησαν τα πάντα για τη ζωή της μελισσας και τον τρόπο παραγωγής του μελιού . Τα παιδια που ειχαμε μαζι ενθουσιαστηκαν καθως δεν ακουσαν απλα πληροφοριες αλλα τους δοθηκε και η ευκαιρια να συμμετεχουν ενεργα στη ξεναγηση .Δοκιμασαμε πολύ καλής ποιότητας μέλι και μία κεραλοιφη που μοσχοβολαγε βότανα και κράτησε τα χέρια μου μαλακά μέχρι και την επόμενη μέρα !
Αξίζει οποίος επισκεφτεί τη περιοχή να επισκεφτεί τον χώρο τους !!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, N8062TAelenam
Η κριτική έγινε: 17 Ιανουαρίου 2020

Επισκεφτήκαμε το Moka honey και τον εξαιρετικό αυτό χώρο στα πλαίσια έρευνας που συνηθίζουμε να κάνουμε με τις κοινότητες προσκόπων θέλοντας να ανακαλύψουμε νέα πράγματα! Ένας χώρος σωστά διαμορφωμένος, όπου με τις γνώσεις και την εμπειρία του Γιάννη και του Νικηφόρου πραγματικά μπαίνεις στο θαυμαστο κόσμο της μέλισσας!
Το πιο ωραίο απ' όλα είναι ότι δε μένεις στο θεωρητικό κομμάτι αλλά ανοίγουν μια κυψέλη και έρχεσαι σε επαφή με τις μελισσες,τους κηφήνες και τη βασίλισσα! Μοναδική εμπειρία, εξαιρετικής ποιότητας μέλι και σίγουρα μια απο τις ωραιότερες διαδραστικές εμπειρίες για όλους που πραγματικά αξίζει να δεις!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, H3913RDangelac