Alexandra

Μέτριο !

Κριτική για: Ξενοδοχείο Art Pythia
3,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 21 Ιαν 2020
Επισκέφθηκα τις μέρες των Χριστουγέννων το συγκεκριμένο κατάλυμα ! Ο οικοδεσπότης ήταν αρκετά πιεστικός στο να πάμε σε συγκεκριμένο μαγαζί για φαγητό λέγοντάς μας πως δεν θα βρούμε κάτι στην Αράχωβα , όμως μόλις μας είπε ότι η τιμή είναι 35€ το άτομο αποφασίσαμε να πάμε στην Αράχωβα και σε όλα τα μαγαζιά υπήρχε διαθεσιμότητα και μάλιστα πληρώσαμε τα μισά. Ανήμερα των Χριστουγέννων μου έγινε παρατήρηση από τον συγκεκριμένο κύριο για τον λόγο ότι πήρα καφέ από άλλου και όχι από το δικό του μαγαζί που είναι ακριβώς δίπλα από το ξενοδοχείο. Δεν μου φάνηκε βεβαίως καθόλου να το έλεγε για πλάκα και η απάντηση του όταν του είπα ότι δεν ντρέπομαι που πήρα καφέ από άλλου ( μιας και δεν πήγα στην καφετέρια του με άλλον καφέ αλλά στο ξενοδοχείο ) ήταν «δεν θα ντραπώ ούτε εγώ όταν θα χρειαστεί να σε εξυπηρετήσω». Μας χάλασε όλη τη διάθεση. Δεν νομίζω πως είμαστε υποχρεωμένοι να πηγαίνουμε στα μαγαζιά που εσείς θέλετε ! Το καλύτερο όλων ήταν
ότι περιμέναμε στη ρεσεψιόν 3 άτομα να πληρώσουμε να φύγουμε και δεν ήταν κανείς και όταν μετά από 10-15 λεπτά ήρθε κάποια κυρία ούτε καν ευχαριστώ δεν μου είπε μόλις της έδωσα τα χρήματα ! Επίσης, μου είπαν θα μου στείλουν την απόδειξη στο Facebook και έπρεπε μετά από περίπου δυο εβδομάδες να τους στείλω μήνυμα εγώ ώστε να λάβω την απόδειξή μου. Τέλος , το πρωινό ήταν αρκετά καλό , αλλά τη δεύτερη μέρα πιο φτωχό σε σχέση με την πρώτη και το ξενοδοχείο βρίσκεται σε καλή τοποθεσία στο κέντρο των Δελφών.
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
The view from Nidimos Hotel
  • ZenHotels.com
0.4 χλμ. από Ξενοδοχείο Art Pythia
Δελφοί: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 12 Ιανουαρίου 2020

Εξαίρετο πρωινο, άριστη φιλονενία !
Το δωμάτιο ήταν καθαρό και είχε καταπληκτική θέα..
Ο ιδιοκτήτης και η κοπέλα στην υποδοχή ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί και φιλόξενοι
Το προτείνω ανεπιφύλακτα ......

• Ποιότητα
Ευχαριστούμε, manoslagos1992
Η κριτική έγινε: 12 Ιανουαρίου 2020

Το ξενοδοχείο είναι σε πολύ καλή τοποθεσία στους Δελφούς ανάμεσα σε πολλά εστιατόρια,πολύ καθαρό δωμάτιο,ικανοποιητικό έως πλούσιο θα έλεγα πρωινό,πολύ ευγενικό προσωπικό,ο ιδιοκτήτης πολύ ζεστός άνθρωπος σε ότι και αν χρειαστήκαμε πρόθυμος να βοηθήσει,απεναντι από το ξενοδοχείο βρίσκεις πάντα να παρκάρεις,και προσιτές πάντα τιμές.εμεινα ευχαριστημένος από την διαμονή μου...

Ευχαριστούμε, nektariost2020
Η κριτική έγινε: 12 Ιανουαρίου 2020

Το δωμάτιο ήταν καθαρό, ωραίο πρωινό, υπέροχη θέα και πάνω απ όλα ευγενικοί άνθρωποι στην ρεσεψιόν! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα! Θα το ξαναεπισκεπτω σίγουρα!μείναμε ευχαριστημένοι εγω και το αγόρι μου!

Ευχαριστούμε, Ioanna0328
Η κριτική έγινε: 3 Ιανουαρίου 2020

Το 2020 για εμας ξεκινησε φανταστικα. Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο η υποδοχη απο τον Βασιλη και την αρραβωνιαστικιά του ηταν φανταστικη! Φιλοξενοι και ευγενεστατοι να μας εξυπηρετήσουν στα παντα! Το δωματιο καθαρο και ζεστο. Οτι πρεπει για τις μερες του χειμωνα!!! Στον κατω χώρο λειτουργει εστιατόριο bar με πολυ καλο καφε και εξαιρετικό φαγητο. Το πρωινο γεματο με παραδοσιακά και πολυ γευστικα πιατα! Συγχαρητήρια στους ιδιοκτήτες και το προσωπικό για τις παροχες και την ευγένεια τους!

Ευχαριστούμε, bourboulithra94
Η κριτική έγινε: 18 Νοεμβρίου 2019

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο , ιδανικό για οικογένειες. Πολύ κοντά στους αρχαιολογικούς χώρους . Πήγα με τον άντρα μου και τα 3 μας παιδια μας έδωσαν 2 πολύ ωραία δωμάτια που ενώνονται με εξωτερικές πόρτες , πολύ καθαρά και ζεστά . Εξαιρετικό πρωινό με μεγάλη ποικιλία . Το μόνο μείον θα έλεγα ειναι η τηλεόραση που δεν έπιανε καλά ( όχι ότι είδαμε βέβαια δε μας χρειάστηκε ) και ίσως χρειάζεται κάποια ανακαίνιση στις μπαλκονόπορτες και σε κάποια άλλα εντός του δωματίου...εξαιρετική θέα και μια υπέροχη καφετέρια εντός του ξενοδοχείου με καταπληκτικούς υπαλλήλους και στο ξενοδοχείο και στο καφέ....ευχαριστούμε για όλα...

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Marylou76tria