Ξενοδοχείο Βασιλεύς Ηνίοχος
  • Εστιατόριο
Pan Hotel(Δελφοί)
Leto Hotel(Δελφοί)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Artemis Hotel(Δελφοί)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Υπηρεσία δωματίου
Orfeas Hotel(Δελφοί)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Orbitz.com
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φτάσαμε στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο στις 17/02 , εμείς και τα παιδιά μας μαζί με μία φιλική μας οικογένεια . Είχαμε κάνει κράτηση σε "σουΐτα". Ήταν απλά ένα ευρύχωρο δωμάτιο με τζάκι. Από καθαριότητα ήταν καλά απλά θα μπορούσαν και περισσότερα . Το δωμάτιο ήταν παραμελημένο με διάφορα χαλασμένα και φτιαγμένα πρόχειρα πράγματα μέσα. Το wifi ανύπαρκτο. Το πρωινό νομίζω ήταν το χειροτερο που έχω δει σε ξενοδοχείο τεσσάρων αστέρων. Μικρή ποικιλία από φαγητά τα οποία αν εφτανες αργά δεν είχες καν την δυνατότητα να φας. Αργό γέμισμα των φαγητών που είχαν τελειώσει, αργή τοποθέτηση καθαρών ποτηριων. Το πρώτο πρωί κάναμε το λάθος να φτάσουμε για πρωινό στις 10 παρά και είχαν τελειωσει τα μισά φαγητά και όλα τα ποτήρια. Ειδαμε ότι καθαρά ποτήρια έβαλαν μετά από 15 λεπτά και φαγητά καθόλου. Κυρίως φέτες ψωμί έβαζαν. Ήταν 2 άτομα για την εξυπηρέτηση όλων των επισκεπτών. Στο τέλος όταν θέλαμε να πληρώσουμε δεν λειτουργούσε το pos μηχάνημα και αν ήθελες απόδειξη έπρεπε ή να περιμένεις να στην φέρουν από ένα άλλο ξενοδοχείο σου ή να γράψεις το email σου να στην στείλουν εκει. Όλα αυτά έδειχναν ότι δεν πρόκειται για 4αστερο ξενοδοχείο αλλά για 2 αστέρων το πολύ. Πράγμα άδικο γιατί έχω πάει σε πολύ καλύτερα 2 αστέρων ξενοδοχεία απ ότι το συγκεκριμμενο. Το συμπέρασμα μου ήταν ότι εχουν ένα παλιό ξενοδοχείο το οποίο στο βωμό του κέρδους δεν το αναβαθμίζουν καθόλου ,δεν φτιάχνουν τις τυχόν ζημιές έτσι όπως πρέπει και γενικά κοιτάνε μόνο αν τους αποδίδει έσοδα. Κρίμα και πάλι κρίμα

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
5  Ευχαριστούμε, giannisvasi
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018

Θα μπορούσε με πολυ μικρές παρεμβάσεις να ειναι πιο ζεστό και φιλόξενο.
Το προσωπικό πολυ πρόθυμο και ευγενικό.
Η αίσθηση μιας παρακμής ειναι υπαρκτή αλλα όχι ικανή να επισκιάσει τη διαμονή.
Μια τιμη οικονομική επιλογή.

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Mouzakitis N
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2017

Μείναμε σε αυτό το ξενοδοχείο το Μάιο.
συγκεκριμένα 3 μέρες.
Είχαμε έρθει με σχολική εκδρομή.
Η πρώτη εικόνα δεν είναι καλή.
Τα δωμάτια σε σχετικές γραμμές ήταν καθαρά.
Είχαμε κάποια προβλήματα όμως.
Σπασμένο κρεββάτι, χαλασμένη μπαλκονοπορτα, δεν υπήρχαν πετσέτες στα δωμάτια,τα τηλεφώνα δεν λειτουργούσαν.
Γενικά το ξενοδοχείο πρέπει να ήταν πολύ καιρό κλειστό γιατί στους διαδρόμους είχε μια μυρωδιά κλεισούρας-υγρασίας.
Το σαλόνι ήταν μεγάλο και μας βόλευε και για τα παιδιά αλλά οι καφέδες που παραγγείλαμε δεν ήταν καθόλου καλή.
Το πρωινό ήταν κλασικό.
Το μόνο θετικό σε αυτό το ξενοδοχείο ήταν το προσωπικό.
Προσπαθούσε όσο μπορούσε βέβαια να μας εξυπηρέτηση.
Για ξενοδοχείο με 4* απαράδεκτο.

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, stefania m
Η κριτική γράφτηκε 15 Μαΐου 2017

Βρεθηκαμε για πρωτη φορα στους Δελφους τον προηγουμενο μηνα , στο πλαισιο της σχολικης εκδρομης. Το ξενοδοχειο ειναι πολυ κοντα στο χωριο. Ο χωρος στα δωματια αλλα και στα υπολοιπα μερη ηταν καθαρος. Ειχαμε δωρεαν WiFi το οποιο επιανε σε ολους τους χωρους . Τελος το φαγητο ηταν νοστιμο και δεν υπηρξε καθυστερηση στο service. Σιγουρα θα ειναι ψηλα στην λιστα μου , αν ξαναπαω στους Δελφους.

Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, maria8635
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2017

Εμεινα με την οικογενεια μου για 2 ημερες. Οι χωροι ηταν καθαροι και το προσωπικο εξυπηρετικο. Ζεστο νερο και καλό φαγητο. Το χωριο ειναι πολύ κοντά για κάποιον που θέλει να περπατήσει. Τέλος η θέα είναι εξαιρετική.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, kioann63