“Πολύ καλό εστιατόριο”

Επίκουρος Ταβέρνα - Εστιατόριο
Καλό για: Γραφική θέα, Τοπική κουζίνα, Ρομαντικό
Περιγραφή: Στο “κέντρο του κόσμου” στους Δελφούς, το «Επίκουρος» είναι το επίκεντρο της γευστικής απόλαυσης. Ένας χώρος φτιαγμένος με μεράκι και προσωπική φροντίδα όπου κυριαρχεί η φιλική και ευχάριστη ατμόσφαιρα. Η ζεστή αρμονία των χρωμάτων, η πολυτέλεια του χώρου, η αρχοντιά της πέτρας και του ξύλου συνδυασμένα με την υπέροχη θέα στο φαράγγι των Δελφών προς τον Κορινθιακό Κόλπο κάνουν το «Επίκουρος» την τέλεια γευστική επιλογή. Μπορείτε να απολαύσετε εκλεκτά και κυρίως αληθινά σπιτικά πιάτα, δίπλα στη ζεστασιά του τζακιού, με τα οποία θα εκπλαγείτε. Πάντα σε συνδυασμό με το άψογο service. Έχοντας πάντα ως προτεραιότητα την εξυπηρέτηση και ικανοποίηση των πελατών μας, δεσμευόμαστε για μοναδική γευστική εμπειρία. Είναι σίγουρο ότι θα μας επισκεφθείτε πάλι. Βρισκόμαστε στην καρδιά των Δελφών, 8 χλμ.από Αράχοβα.
Η κριτική γράφτηκε 13 Απριλίου 2018

Εξαιρετική θέα και ευγενέστατο κι γρήγορο προσωπικό και σέρβις. Πήραμε παιδάκια , μπιφτέκι, σαλάτα μας έφεραν ψημένο ψωμάκι και τοπικές ελιές και όλα ήταν πεντανόστιμα. ΟΙ τιμές ήταν λίγο τσιμπημένες αλλά αυτό συμβαίνει σε όλη την περιοχή, όχι μόνο στο συγκεκριμένο εστιατόριο. Επίσης στο τέλος δεν μας έφεραν γλυκό κι αυτό το αναφέρω στα αρνητικά αλλά ίσως και να το ξέχασαν....δεν είμαι σίγουρη!

Ευχαριστούμε, Lina T

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018

αλλα οχι το καλυτερο της περιοχής! Καλα μαγειρεμένα πιατα αλλα οχι πολυ ιδιαιτερα..το λουκάνικο δεν άρεσε σε όλους, το ψαρονεφρι μέτριο, το κοτοπουλο με ελιές και κάπαρη αρκετα καλο. Τιμες κανονικές, οχι ιδιαιτερα οικονομικές. Το σέρβις πολυ καλο! Αυτο που παρατήρησα ηταν οτι μας σερβιραν τη σαλάτα σε σπασμένη πιατέλα, φθαρμένη η πορσελάνη στις άκρες. Θεωρω οτι πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοί. Το περιβαλλον καλο! Εχει πολυ ωραια θεα αλλα πρεπει να πας πριν δυσει ο ήλιος αν θες να την απολαύσεις.

Ευχαριστούμε, Konstantina_1211
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο οικογένειά με 2 παιδιά. Το φαγητό ήταν εξαιρετικό, γευστικό, μεγάλες μερίδες, καλομαγειρεμένο. Υπήρχάν πολλές επιλογές πιάτων. Το προσωπικό ήταν εξυπηρετικό, φιλικό. Ο χώρος καθαρός και με πολύ ωραία θέα. Οι τιμές πολύ καλές για την ποιότητα που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, Panos K
Ο/η Babis K, Διευθυντής του Επίκουρος Ταβέρνα - Εστιατόριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Φεβρουαρίου 2018

κ. Πάνο,
Γεια σας από τους Δελφούς,
Σας ευχαριστούμε πολύ που μας επιλέξατε και ακόμη περισσότερο για τον χρόνο σας για τόσο όμορφη κριτική.
Ελπίζουμε να σας δούμε και πάλι σύντομα κοντά μας.
Επίκουρος Εστιατόριο-Ταβέρνα

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική θέα . Το προσωπικό ήταν ευγενεστατο και φιλικό.
Από φαγητό ότι και να πήραμε ήταν άψογο. Αγριογούρουνο στιφάδο (κυνηγι πέτυχα) έλιωνε στο στόμα
Φιλέτο κοτόπουλο αλά κρεμ πολύ γευστικό . Φορμαελα . Όλα άψογα

Ευχαριστούμε, Panagiotis N
Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερό εστιατόριο με τρομερή ευγένεια και πεντανόστιμο φαγητό (φιλέτο μοσχάρι αλά κρεμ) μαγευτικό πιάτο αλλά και μια θέα που σε καθηλώνει εννοείται κάτω από το φως του ήλιου!!! Συνεχίστε την μαγεία παιδιά!!!!!

Ευχαριστούμε, ChrisSis08
Ο/η Babis K, Διευθυντής του Επίκουρος Ταβέρνα - Εστιατόριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 18 Φεβρουαρίου 2018

Γεια σας απο τους όμορφους Δελφούς,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την προτίμηση αλλά και την διάθεση του χρόνου σας, για την θαυμάσια κριτική.
Χαιρόμαστε πολύ που σας "μαγέψαμε" εμείς, το "παντανόστιμο" φαγητό και το καταπληκτικό τοπίο-θέα.

Με την ελπίδα να σας ξαναδούμε

Ομαδα του Επίκουρος Εστιατόριο-Ταβερνα

Επίκουρος Ταβέρνα - Εστιατόριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Δελφοί, Περιοχή Φωκίδας

Επίκουρος Ταβέρνα - Εστιατόριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!