“Εξαιρετικη εμπειρια”
Κριτική για: Ψαρόσκαλα

Ψαρόσκαλα
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί καθαρά δεύτερα. Γενικά λόγω της ημέρας δεν είχα μεγάλες προσδοκίες όσον αφορά την εξυπηρέτηση και το τι θα τρώγαμε και πως.
Δεν θα μπορούσα να έχω πέσει περισσότερο έξω. Αν εξαιρέσεις την αρχική καθυστέρηση να μας πάρουν παραγγελία όλα τα υπόλοιπα εξελίχθηκαν ονειρεμένα.
Γρήγορη εξυπηρέτηση, ανταπόκριση και το κυριότερο πολύ ωραία πιάτα και μεζέδες στο σύνολο αυτών που μας έφεραν χωρίς να υπολείπεται κάποιο από αυτά άλλα εάν έπρεπε να ξεχωρίσω κάτι σίγουρα ήταν το ριζότο με σουπιά και μελάνι για το οποίο θα ξαναπάω.

Σαν συμπέρασμα μια ανέλπιστα πολύ ωραία εμπειρία ενός επαγγελματικά οργανωμένου μαγαζιού με πολύ καλή ποιότητα και εξυπηρέτηση.

1  Ευχαριστούμε, Babylon5gr

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με το φίλο μου βγήκαμε έξω για φαγητό κι επειδή τρώμε συνέχεια κρέας όταν βγαίνουμε, είπαμε για μια φορά να πάμε για θαλασσινά σε κάποια από τις ψαροταβέρνες της Πειραϊκής. Καταλήξαμε στην Ψαρόσκαλα και κάτσαμε σε τραπέζι από τη μεριά της θάλασσας. Από τα ορεκτικά μας άρεσαν πολύ τα μύδια αχνιστά, αλλά και το σαγανάκι τυρί ήταν πολύ νόστιμο. Συνεχίσαμε με ένα καπνιστό χέλι και μια μερίδα ξιφία. Χέλι δεν είχα ξαναδοκιμάσει και μου άρεσε πολύ. Στο τέλος φάγαμε και κανταΐφι παγωτό, το οποίο ήταν φρεσκότατο και πολύ γευστικό.

Ευχαριστούμε, mariashr
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένεκα της ημέρας των ερωτευμένων, πήγα την κοπέλα μου για ψαράκι στην Πειραϊκή. Διαλέξαμε την Ψαρόσκαλα, επειδή μας άρεσε που έβλεπε θάλασσα. Παραγγείλαμε μια σαλάτα με αρμυρίκια, ένα γαύρο μαρινάτο και κάτι πολύ νόστιμες ψητές σαρδέλες. Ήπιαμε ούζο και ευχαριστηθήκαμε φρέσκο ψάρι. Αφού είχαμε φάει, είπαμε να πάρουμε και ένα επιδόρπιο για το τέλος και επιλέξαμε τους λουκουμάδες με παγωτό, επειδή μας είχαν τραβήξει την προσοχή από πριν στον κατάλογο. Δοκιμάστε τους. Είναι το κάτι άλλο.

Ευχαριστούμε, Nikos G
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με τη φίλη μου κάτσαμε στην Ψαρόσκαλα για θαλασσινά. Παραγγείλαμε μια σαλάτα αγγουροντομάτα και επειδή είχαμε όρεξη να δοκιμάσουμε ψαράκι πήραμε μια τσιπούρα και μια μερίδα κουτσομούρες. Ήταν ολόφρεσκα και πολύ νόστιμα. Ειδικά η τσιπούρα.
Ήπιαμε ούζο και απολαύσαμε τη θέα της θάλασσας. Συμφωνήσαμε ότι θα φέρουμε και τους φίλους μας μια μέρα..

Ευχαριστούμε, jimlaex
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018

Ο χώρος είναι πολύ περιποιημένος σε αντίθεση με τα περισσότερα μαγαζιά στην πειραϊκή πράγμα που για εμένα είναι μεγάλο συν. Καλοκαίρι και χειμώνα απολαμβάνεις την θάλασσα δίχως πρόβλημα. Αρνητικό θεωρώ ότι έχει μικρές μερίδες και το φαγητό είναι απλά καλό. Αν ήταν κάτι το ιδιαίτερο θα το δικαιολογούσα αλλά με γεύσεις που βρίσκεις και αλλού μι οικογένεια θέλει πολλά χρήματα για να φάει ακόμα και αν δεν πάρει κάποιο μεγάλο ψάρι.

Ευχαριστούμε, Vaggelis K

Ψαρόσκαλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Ψαρόσκαλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!