“Καλό αλλά ακριβό”

Jimmy's Fish
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018

Μεσημεριανό γεύμα με θέα τη μαρίνα της ακτής Κουμουνδούρου.Τα θαλασσινά πιάτα (καλαμάρι, μακαρονάδα θαλασσινών και γαύρος ξιδάτος) αρκετά καλά. Καλή εξυπηρέτηση αλλά υπερβολικές τιμές.

Ευχαριστούμε, EfthimisPar

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018

Το επισκεπτομαι χρονια και το προτιμω αν και μερικες φορες εχει τα θεματακια του...
Εξαιρετικο ριζοτο, εξαιρετικα ζυμαρικα θαλασσινων και παντα φρεσκα ψαρια.

Ευχαριστούμε, Michael G
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2018

Καθίσαμε για φαγητό 4 άτομα μεσημέρι Τρίτης 2-1-2018
Ο σερβιτόρος με παρότρυνε ότι θα έχω ένα από τα καλύτερα γεύματα στην ζωή μου,τον προειδοποιώ ότι είμαι στον χώρο τις εστίασης 37 χρονιά ,μάλλον νόμισε ότι του έκανα πλάκα.
Τέλος πάντων , παραγγελνουμε ,1ο χταπόδι στα κάρβουνα , καλαμάρι φρέσκο, φρέσκο γαριδάκι Σύμης, ( στον κατάλογο είχαν αστεράκι που εννοεί ότι είναι κατεψυγμένα ,αυτός επέμενε ότι την ήμερα αυτή ήταν φρέσκα ) έναν λευκό ταραμά με αραβικές πίτες ,μια σαλάτα που αυτοί νομίζουν οτι είναι Ονειρεμένη, με τομάτα κρηταμο και φέτα, και ένα ριζότο με σαφραν και καραβίδες είχε ακόμα και μπρικ από αυγά σολομού που εμείς δεν τα θέλαμε και ενα ΣΠΑΓΓΕΤΙ ΜΑΡΕ με καραβιδες ,καλαμαρι μυδια ,κυδωνια .
Λοιπόν αρχίζει η περιπέτεια , ζητάμε ελαιόλαδο για την σαλάτα και μας φέρνει κάτι σαν τιγανολαδο , ( έπρεπε να γνωρίζει οτι από 1-1-2018 πρέπει να σερβίρουν ελαιόλαδο σε φιάλη μιας χρήσης από την στιγμή που ο πελάτης το ζητάει ) εγώ αρχίζω να τα παίρνω στο κρανίο , γιατί πρώτη μπουκιά και κόκκαλο που λέμε στο μέρος μου , πάμε παρακάτω , παιδιά μας φέρνει ένα καλαμάρι που αποτελούταν από 4 μουστάκια και 3 ροδέλες ειλικρινά δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα , τώρα τι διάβολο καλαμάρι ήταν αυτό μισό σώμα με 4κεφαλια κανένα γενετικά τροποποιημένο θα ήταν . Λοιπόν αν υποθέσομε οτι το καλύτερο κατεψυγμένο καλαμάρι που μοιάζει με τα φρέσκα τα δικά μας είναι Φορμόζας , αυτό ήταν σίγουρα ένα Ντάιαμοντ Κινέζικο κάκιστης ποιότητος , η κορούλα μου διπλά μου λέει , μπαμπά άστο να φύγει , και εγώ τι να κάνω ,με ποιανουν ταχυπαλμίες από το τρελικο που με βαστά , καπάκι τον ρωτώ ( έχουν περάσει 45 λεπτά ) που είναι το χταπόδι και μου απαντά οτι , είχε τελείωση απο χθες και οτι θα κάνει 30 – 35 λεπτά ακόμα , άντε τώρα να βγάλεις άκρα , υπόψιν οτι η ώρα ήταν γύρο στις 15.30 ,και αυτοί δεν είχαν χταπόδι που είχε τελείωση απο την προηγούμενη, αλλά παραγγελία το επερνε .
Και φτάνουμε στον τελευταίο γύρο , το ΡΙΖΟΤΟ , έψαχνα να βρω τις καραβίδες η¨ τι άλλο θαλασσινό υπήρχε μέσα , τελικά υπήρχε μόνο λίγο σαφραν και νομίζω κάτι σαν γαρίδα μικροσκοπική ,ανούσιο , γρουσούζικο ,πρόχειρο , και φτάνει και η μακαρονάδα με τα καλούδια τις θάλασσας , το μόνο καλό ήταν ότι τα μακαρόνια ήταν αλντεντε , ατζαμήδες, δυσφημιστες του επαγγέλματος είστε ,και αρπαχτουλιδες , σε μια πολη των 5.000.000 και για αυτό το λόγο επιβιώνετε. Το επάγγελμα αυτό δεν είναι να ψήνεις δυο ψάρια στην σχάρα και να θεωρείται οτι είστε θεοί , γιατι δεν είστε τίποτα και αυτός είναι ο λόγος που ήσασταν άδειοι και τα άλλα εστιατόρια ήταν σχεδόν γεμάτα .
Θα μπορούσα να γράφω 10 σελίδες ακόμα , άλλα πολύ χρονο & άξια σας έδωσα .
Αυτά τα γράφω για να τα διαβάσουν κάποιοι υποψήφιοι πελάτες σας και να προβληματιστούν.
Υπάρχουν πολύ καλύτερα εστιατόρια στο Μικρολίμανο

8  Ευχαριστούμε, Restaurant Zorb... I
Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ότι καλύτερο στην περιοχή του Μικρολίμανο θυμίζει ποιότητα και εξυπηρέτηση άλλων εποχών
Φανταστικά πιάτα φρεσκότατα τα οποία εύχεσαι να μην τελειώσουν
Αστακομακαρονάδα τρομερή
Τιμές τσιμπημένες αλλά το Καλο πληρώνεται

1  Ευχαριστούμε, panagiotisk794
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Σε μια από τις πιο ωραίες γωνιές του Πειραιά, στο Μικρολίμανο. Πάνω στη θάλασσα, ωραίος χώρος, φιλικό προσωπικό. Ιδανικό για καλοφαγάδες που λατρεύουν τα θαλασσινά. Ακριβό αλλά αξίζει και το σερβις και το φαγητό!

Ευχαριστούμε, Nikolaos A

Jimmy's Fish: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μικρολίμανο, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Jimmy's Fish: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!