“Ιδιαίτερος χώρος για καφέ και φαγητό ”
Κριτική για: Belle Amie

Belle Amie
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχος νεοκλασικός χώρος σε παραπέμπει σε άλλες εποχές!
Ιδανικός για καφέ και ποτό.
Οι γεύσεις του για φαγητό καταπληκτικές! Τα πιάτα το ένα καλύτερο απο το άλλο! Θα έβαζα 5* Εάν ο δυνατός ήχος δεν μας άφηνε να απολαύσουμε το φαγητό μας και δυσκόλευε την μεταξύ μας συζήτηση!

Ευχαριστούμε, Nikos G

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Αποφασίσαμε να πάμε με την παρέα μου σε ένα αποκριάτικο πάρτι στο Belle Amie με θέμα belle epoque.Ο χώρος του μαγαζιού υπέροχος-φάνταζε σαν να μεταφερόταν κάνεις σε μια άλλη εποχή,σε ένα άλλο κόσμο.Δεν ήταν βέβαια πάρτι, όπως θα περίμενε κανείς διαβάζοντας την ανάρτηση του μαγαζιού στο Facebook,αλλά δεν μας ενόχλησε ιδιαιτέρως.Η μουσική φανταστική, τα πιάτα θεσπέσια, ΑΛΛΑ...πολλοί ήταν εκείνοι που κάπνιζαν μέσα στο μαγαζί ασυστόλως, με αποτέλεσμα ένας φίλος με άσθμα να μη μπορεί να αναπνεύσει!Όταν κάναμε παράπονα σε ενα άτομο του προσωπικού περι του νομού απαγόρευσης του καπνίσματος σε κλειστούς χώρους, μας είπε ότι λόγω της ημέρας επιτρέπουν στους πελάτες να καπνίζουν. Έτσι φύγαμε νωρίτερα απο ότι σχεδιάζαμε πολύ δυσαρεστημένοι.Κρίμα

Ευχαριστούμε, Estelle G
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018

Προκειται για ενα ανακαινισμένο νεοκλασικό κτίριο του Πειραιά.Πολύ όμορφος και εντυπωσιακός ο χώρος εσωτερικα. Η Κυριακατική επισκεψη μας αφορουσε ενα brunch το οποιο και απολαυσαμε με συνοδεια καφε φιλτρου και φυσικων χυμων με φρουτα εποχης. Ολα τα πιατα ηταν εξαιρετικα(ομελετες), γευστικοτατα και χορταστικα!Ακομα και τα σερβιτσια καθαρα φυσικα, ιδιαιτερα φινετσατα και κλασσικα που ταιριαζαν με το συνολο του χωρου.Το service εκεινη την μερα ήταν πολυ καλο και το προσωπικο γενικα πολυ ευχαριστο και φιλικο! Οι τιμες ελαφρώς δειχνουν τσιμπιμπημένες αλλα ανταποκρινονται σε αυτο που θα ζητησεις. Με αλλα λογια, Θα ελεγα οτι υπαρχει σωστη ισορροπια τιμης-ποσοτητας-ποιοτητας. Σαν μειονεκτημα θα ελεγα οτι το μενου για brunch ηταν περιορισμενο. Αντιθετως, υπαρχει ενα πλουσιο ενδιαφερον μενου σε φαγητα και coctails, πολλα υποσχομενα απο οσα εχουμε ακουσει και θα επισκεφθουμε σιγουρα να τα δοκιμασουμε. Ιδανικο και για βραδυνη εξοδο για κρασι ή κοκτειλ.

Ευχαριστούμε, Seagull23
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητο και περιβάλλον, νεοκλασική διακόσμηση, άριστο σέρβις. Ησυχο, (παρασκευή αργά απόγευμα), με πολύ ωραία μουσική. Κατάλληλο για επαγγελματικά γεύματα στο κέντρο του Πειραια αλλά και για παρέες. Τιμές λογικές. Ποιότητα φαγητού εξαιρετικη.

Ευχαριστούμε, Kouroutos S
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ιδαίτερος χώρος που σε μεταφέρει σε άλλη εποχή και το χαίρεσαι ιδίως όταν στις μουσικές επιλογές είναι η ΜΥΡΤΩ!
Κρίμα όμως που ΔΕΝ εφαρμόζεται ο Νόμος περί μή καπνίσματος...

1  Ευχαριστούμε, Anna A

Belle Amie: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Belle Amie: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!