“Ολα απαραδεκτα”
Κριτική για: ο Διάσημος

ο Διάσημος
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Σε ένα ξεχωριστό πανέμορφο περιβάλλον με θέα τον Σαρωνικό, ο Διάσημος με την μαγευτική θέα και το ηδονικά όμορφο ηλιοβασίλεμα, σε παρασύρει σε άγνωστα μονοπάτια γευσιγνωσίας, παρέα με ένα καλό κρασί ή ένα δροσερό ουζάκι.Το ελληνικό παραδοσιακό πειραιώτικο στοιχείο είναι χαρακτηριστικό της ψαροταβέρνας δίνοντας μια ξεχωριστή αίσθηση που χρωματίζεται από το αληθινό μεράκι.Κοντά μας θα απολαύσετε ολόφρεσκα θαλασσινά, ατενίζοντας τα καράβια που πλέουν από την μεγάλη βεράντα του εστιατορίου. Οι δροσερές σαλάτες μας και η αχινοσαλάτα που μυρίζει θάλασσα θα σας καταπλήξουν. Για απαιτητικούς ουρανίσκους, ρομαντικά ηλιοβασιλέματα, κατανυκτικές οινοποσίες και ξέφρενα «ουζάκια» …ο Διάσημος είναι εδώ στην όμορφη Πειραϊκή και σας περιμένει.
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2021

Πηγαμε με φιλους να τσιμπησουμε και να πουμε τα νεα μας. Ολη την ωρα πανω απο το κεφαλι μας ακουγαμε εναν κυριο-σερβιτορο να κανει συνεχως παρατηρησεις στο προσωπικο με προσβλητικους χαρακτηρισμους. Ο συγκεκριμενος κυριος μας σερβιρε,ουσιαστικα πεταγε οπως οπως τα πιατα πανω στο τραπεζι.Τα φαγητα ηρθαν με οποια σειρα τους βολευε. Φευγοντας αρχισαν να μαζευουν το τραπεζι και αδειασαν το υπολοιπο απο την παγοθηκη στο δρομο τα οποια νερα προσγειωθηκαν πανω μας. Απαραδεκτοι. Οσο για το φαγητο πολυ κατω του μετριου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Lovepireaus

Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο σέρβις αγενέστατο και το βασικότερο λάθος,ήρθαν ότι παραγγείλαμε με την ανάποδη σειρά,πρώτα τα κυρίως μετά τα ορεκτικά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, NikosKorompos
Η κριτική γράφτηκε 16 Μαΐου 2021

Υποτιθέμενη γαρίδα νο1, υποτιθέμενες γαρίδες σαγανάκι και γενικότερα ένα χάλι μαύρο. Και το χειρότερο απ όλα είναι η αγένεια τους. Κρίμα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, A1388NT_
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2021

Το φαγητό αισχρό μέσα στο λάδι. Απογοητευτηκαμε εντελώς καθώς μας είχαν πει πολύ καλές εντυπώσεις προηγούμενοι. Προφανώς απογοητευτηκαμε και από τους ψεύτες φίλους μας που μας πρότειναν να έρθουμε. Οι μάσκες όλου του προσωπικού ήταν κατεβασμένες κάτω από τη μύτη και οι αποστάσεις δεν τηρούνται ούτε στο ελάχιστο. Ενώ η τοποθεσία είναι αρκετά καλή, χάνει από την προχειρότητα και την ασυνεννοησία με τους σερβιτόρους. Θα σας πρότεινα να το αποφύγετε, όπως ο διάολος το λιβάνι!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, J8707JXelenik
Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2021

Ποκυ καλο φαγητο γευστικο κσι νοστιμο.Ωραιο περιβαλλον για ολους κακ φιλικο με τους ελατες.Ωραια πιατα

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2020
1  Ευχαριστούμε, αλεξανδρα φ

ο Διάσημος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

ο Διάσημος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!