“Θρυλος”

Μουσείο του Ολυμπιακού
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μουσειο του μεγαλυτερου συλλογου στην Ελλαδα. Αξιζει κανεις να δει την ιστορια της ομαδας και τα οσα εχει καταφερει ολα αυτα τα χρονια. Οσο πρωταθληματα εχει αυτη η ομαδα και λιγοτερα εχουν ολες οι αλλες ομαδες τις χωρας μαζι. Στιγμες της δοξας σου χαρες δικες μας Θρυλε μου σε εχουμε μεσα στις καρδιες μας.

1  Ευχαριστούμε, Christos P
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2018

Ζωντανή ιστορία της Ομαδάρας ,
αναδεικνύει πολλές από τις πιο όμορφες στιγμές
που πρόλαβε να μας χαρίσει η ομάδα της καρδιάς μας .
Σίγουρα αξίζει μια επίσκεψη .

3  Ευχαριστούμε, Γεωργιος Π
Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2017

Όπως αναφέρω και στον τίτλο, είναι ένα μικρό αλλά πολύ καλό μουσείο.
Βρίσκεται στον περιβάλλοντα χώρο του Σταδίου Καραϊσκάκη, το εισιτήριο εισόδου είναι φθηνό και η περιήγηση μπορεί να κινηθεί σε λογικά πλαίσια (1 ώρα).
Ο επισκέπτης-φίλαθλος, θα δει όλα τα τρόπαια της ποδοσφαιρικής ομάδας, ιστορικές φωτογραφίες, παλιές εμφανίσεις κ.α. Τέλος διαθέτει και αναμνηστικά από τον ερασιτέχνη Ολυμπιακό.
Νομίζω ότι δεν υπάρχει παρόμοιο στην Ελλάδα.

Ευχαριστούμε, Tso75
Η κριτική γράφτηκε 24 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Είναι η προσωποποιημένη ιστορία μιας ομάδας σαν τον Ολυμπιακό
Μοναδικό σε ταξιδεύει σε παλιές καλές αναμνήσεις πίκρες ιστορίες όπως τα κάγκελα και τα δημοσιεύματα που αφορούν την τραγωδία της θύρας 7
Να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι

Ευχαριστούμε, panagiotisk794
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουνίου 2017

είναι μικρο άλλα έχει ολόκληρη ιστορία μέσα του μια ομάδα μια ιστορία ένας θρύλος μάλλον στο μέλλον πρέπει να πάει κάπου άλλου σε ποιο μεγάλο χώρο

Ευχαριστούμε, takhs1000

Μουσείο του Ολυμπιακού: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά
Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Μουσείο του Ολυμπιακού: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!