“Φαντασια”
Κριτική για: Nolan

Nolan
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Στο NOLAN σε καλωσορίζουν η αγάπη για το καλό φαγητό, η άνετη ατμόσφαιρα και ένα μενού που δεν ορίζεται γεωγραφικά . Ορίζεται μόνο από την όρεξη και τη διάθεση της ομάδας για νόστιμο και ‘φιλόξενο’ φαγητό – φαγητό που προκύπτει από την αγάπη για την ίδια τη διαδικασία της αναζήτησης των πρώτων υλών, των τεχνικών, των δοκιμών και της δημιουργίας . Φαγητό που, ‘πατώντας ‘ στην Ελλάδα έχει επιρροές από παντού– από το street food του Βιετνάμ και του Πεκίνο μέχρι το αγαπημένο σε όλους τηγανητό κοτόπουλο.
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάντρεμα γιαπωνέζικη με ελληνική κουζίνα.Φανταστικες γεύσεις.Μικρος χώρος ωραίος έχει και εξωτερικά τραπέζια.service πολύ καλό και επεξηγηματικό.Πηραμε 5 πιάτα και τα μοιραστήκαμε. Η ταπεινή παλάτια απογειώθηκε και ένιωθα να τρώω το πιο ωραίο sashimi.Η ζεστη σαλάτα με κουνουπίδι και blue cheese με εξέπληξε πάρα πολύ θετικά.τα μπέργκερ μπακαλιάρου ήταν απίστευτα.το θραψαλο με ζωμό μαραθοριζας συνοδεία ρυζιού ήταν τόσο γευστικό και ολοκληρωμένο. Στο τέλος Μοσχίδα medium rare απλά λουκούμι.εξαιρετικη κουζίνα με πολύ φαντασία..Ολα αυτά συν ένα μπουκαλι αφρώδες κρασί, δύο τιμια γλυκά και δύο εσπρέσο 109 ευρώ. Θεωρώ πολύ καλές τιμές μιας και χορτάσαμε .Θα ξαναπάω σιγουρα

2  Ευχαριστούμε, George S

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μικρό,λιτό αλλά όμορφο εστιατόριο!Χρειαζεται κράτηση γιατί είναι πολύ δημοφιλές αλλά και χωρίς κράτηση η ευγενικοτατη κοπέλα στην υποδοχή θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να σας εξυπηρετήσει!Δοκιμασαμε αρκετά πιάτα και μας άρεσαν όλα!Οπωσδηποτε nolan burger cod (NBC),ψωμάκια ατμού με μοσχαρίσια μάγουλα,τα noodles με ταχίνι και σολωμο και για επιδόρπιο την κρέμα βανίλιας...

3  Ευχαριστούμε, stefk79
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια επιλογή που θα μείνει αξέχαστη!
Πολυ εξυπηρετικό το προσωπικό και ιδιαιτερα δημιουργική κουζίνα.
Πολύ καλή πρόταση για φαγητό στο κέντρο της Αθήνας!

5  Ευχαριστούμε, Georgios21
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όλα ήταν οκ....Πήραμε 4 πιάτα. Cheviche ψάρι, σε χοντρά σχετικά κομμάτια, άτονο σε γεύση γνκ όχι καλό. Το cod burger νόστιμο. Καμμένα λαχανικά και κουνουπίδι με blue cheese, ευχάριστα το έτρωγες αλλά όχι να το ξαναφας. Θραψαλο σε μια σάλτσα βούτυρο & φινόκιο πολύ ωραιο και το ρύζι που το συνόδευσε αρκετά καλο. Γλυκό κρέμα με μαρέγκα, ωραιο αγλυκο, πρωτότυπη η γρανίτα χαμομήλι από πάνω. Σέρβις κ περιβαλλον πολύ καλό!

Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Μας πρότειναν 2 πιάτα το άτομο στη μέση (4 πιάτα δηλαδή). Ωραία λέω, ένα μαγαζί που υποστηρίζει την κοντινότητα... Και μετά είπαν: σε 2 ώρες να έχετε φύγει όμως!
Απαράδεκτη πολιτική μαγαζιού, που το μόνο τελικά που κατάλαβα ότι υποστηρίζει το Νολαν ήταν η τσέπη του. Όχι... για το καπιταλιστικό νέο-χιπστερικό άρωμα: μικρές μερίδες, μόνο ορεκτικά, σε ακριβή τιμή, (απλά) ένα οκ φαγητό, αλλά φυσικά ένα Σεφ τηλεοπτικό σταρ!

5  Ευχαριστούμε, kartifos
Ο/η Costas P, Ιδιοκτήτης του Nolan, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα σας,

λυπόμαστε που δεν ευχαριστηθήκατε την επίσκεψη σας στο εστιατόριο μας.

Θα θέλαμε μόνο να κάνουμε μια διευκρίνηση σχετικά με την ανακρίβεια που αναφέρετε ότι σας είπαμε "σε 2 ώρες να έχετε φύγει", αφού είχατε παραγγείλει. Εάν ήρθατε χωρίς κράτηση, η υπεύθυνη σας ενημέρωσε στην πόρτα για το εάν υπάρχει άδειο τραπέζι και για ποιο χρονικά διάστημα μέχρι την άφιξη της επόμενης κράτησης.
Εάν ήρθατε με κράτηση, η υπεύθυνη σας είχε ενημερώσει από το τηλέφωνο για τη διαθεσιμότητα τραπεζιών τη συγκεκριμένη μέρα και ώρα που θέλατε να μας επισκεφθείτε.

Σε κάθε περίπτωση όμως θα θέλαμε να διευκρινήσουμε ότι γνωρίζατε προκαταβολικά πριν καθίσετε ότι το τραπέζι σας ήταν διαθέσιμο για συγκεκριμένο χρόνο όχι επειδή αυτό είναι "πολιτική" του εστιατορίου μας (δεν έχουμε σε καμία περίπτωση τέτοια "πολιτική") αλλά επειδή αυτή ήταν η διαθεσιμότητα τη συγκεκριμένη μέρα και ώρα που μας επισκεφτήκατε, οπότε η επιλογή ήταν δική σας.
Όπως ελπίζουμε να καταλαβαίνετε, ο χώρος μας είναι περιορισμένος οπότε καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια να εξυπηρετήσουμε τον κόσμο που θέλει να μας επισκεφτεί σεβόμενοι απόλυτα την εμπιστοσύνη που μας δείχνει επιλέγοντας μας για την έξοδο του.

Nolan: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Nolan: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;