“Αριστο”
Κριτική για: Nolan

Nolan
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Στο NOLAN σε καλωσορίζουν η αγάπη για το καλό φαγητό, η άνετη ατμόσφαιρα και ένα μενού που δεν ορίζεται γεωγραφικά . Ορίζεται μόνο από την όρεξη και τη διάθεση της ομάδας για νόστιμο και ‘φιλόξενο’ φαγητό – φαγητό που προκύπτει από την αγάπη για την ίδια τη διαδικασία της αναζήτησης των πρώτων υλών, των τεχνικών, των δοκιμών και της δημιουργίας . Φαγητό που, ‘πατώντας ‘ στην Ελλάδα έχει επιρροές από παντού– από το street food του Βιετνάμ και του Πεκίνο μέχρι το αγαπημένο σε όλους τηγανητό κοτόπουλο.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Συνδιασμος απο δυο κουλτουρες με αριστο αποτελεσμα.Απιστευτο σερβις.θα ξαναπαω με την πρωτη ευκαιρια.

1  Ευχαριστούμε, Eleni K

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Απίθανες-ιδιαίτερες γεύσεις που ταιριάζουν μεταξύ τους. Συνολικά πήραμε 8 διαφορετικά πιάτα και τα 3 γλύκα που υπήρχαν στον κατάλογο.Το κάθε πιάτο ήταν καλύτερο από το άλλο .Όμορφο ζεστό φιλικό περιβάλλον .Πολύ καλό σερβίρισμα με επεξήγηση του κάθε πιάτου,Συγχαρητήρια

3  Ευχαριστούμε, satsi1001
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το έχω επισκεφθεί τρεις φορές το τελευταίο τρίμηνο. Εξαιρετική επιλογή! Προτινω το θραψαλο σε συνδυασμό με ρύζι, το tuna burger, το παναρισμενο μοσχάρι, και το γλυκό με την σοκολάτα!
Εξαιρετική επιλογή το Nolan Gin για ποτακι!
Θα το λατρέψετε!
Οι τιμές για το επίπεδο του μαγαζιού λογικές 25-35€/ άτομο με ποτό. Αρκετά καλό και γρήγορο service .
Ένας χώρος στολίδι για την νυκτερινή Αθήνα

2  Ευχαριστούμε, Kon_Jacques
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Πέντε αστέρια για το φαγητό. Τα τρία αστέρια της βαθμολογίας οφείλονται στο κακό service.

Το φαγητό είναι εξαιρετικό. Με απλά λόγια, ανακαλύπτεις δυνατές, νόστιμες γεύσεις που δεν ήξερες ότι υπάρχουν! Κάθε πιάτο διαφορετικό. Το ίδιο ισχύει για τα γλυκά.
Οι μερίδες ικανοποιητικές και όχι οι στερεοτυπικές των γκουρμέ. Οι τιμές πάρα πολύ καλές για την ποιότητα που σου προσφέρεται.
Δυστυχώς, μελανό σημείο της επίσκεψης μας ήταν το service. Πρέπει ωστόσο να αναφέρω πως μας εξυπηρέτησαν όταν προέκυψε θέμα με την κράτηση (τηλεφωνικά).

Λοιπόν, πήγαμε στο εστιατόριο 3-4 λεπτά πριν την κράτηση μας, όπου η hostess μας ενημέρωσε πως το τραπέζι μας δεν ήταν έτοιμο, διότι το προσωπικό άργησε να πάρει το διάλειμμα του για να κάνει ένα τσιγάρο. (Κακή αρχή για εστιατόριο της φήμης του Nolan). Μας οδήγησε στο τραπέζι μας, όπου διαπιστώσαμε ότι σε εκείνο ήταν που κάθισε για το διάλειμμα του το προσωπικό, καθώς εκεί είχαν μείνει οι συσκευασίες των τσιγάρων και τα υπολείμματα τους. Σημειωτέον πως ΟΛΑ τα υπόλοιπα τραπέζια του μαγαζιού ήταν ΗΔΗ έτοιμα.
Η συμπεριφορά καθόλη τη διάρκεια της παραμονής μας ήταν άγαρμπη, αδιάφορη και διεκπεραιωτική. Το αποκορύφωμα ήταν όταν ένα ζευγάρι ήρθε χωρίς κράτηση, ο σερβιτόρος τους ενημέρωσε πως δεν υπήρχε διαθέσιμο τραπέζι... και από πίσω ήρθε ένα άλλο μέλος του προσωπικού λέγοντας στον σερβιτόρο θριαμβευτικά "είσαι μεγάλη π...άνα!!", αναφερόμενο στον τρόπο που απέτρεψε το ζευγάρι να καθίσει.
Καλό θα ήταν τέτοια σχόλια να λέγονται στον χώρο του προσωπικού και όχι μπροστά στους πελάτες.
Η δυσαρέσκεια μας στο service αποτυπώθηκε στο χαμηλό φιλοδώρημα (άλλοι μας προέτρεπαν να μην αφήσουμε τίποτα), το οποίο έγινε αποδεκτό με ξυνίλα (αναμενόμενη πλέον μετά από την υπόλοιπη εμπειρία).

Το συστήνω ανεπιφύλακτα για το φαγητό, διατηρώντας επιφυλάξεις βέβαια για τα υπόλοιπα!

14  Ευχαριστούμε, GalaxyBlue
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μπράβο και πάλι μπράβο!Λεπτές και ισορροπημένες γεύσεις,σερβιτόροι πάντα με χαμόγελο.Συγχαρητήρια σε όλους.

2  Ευχαριστούμε, FAR_EAST33

Nolan: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Nolan: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!