“Ικανοποιητικό prefix menu”

Clemente VIII
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Μετά από δουλειές στο κέντρο, συναντηθήκαμε με έναν φίλο να πάμε για φαγητό. Επειδή δε θέλαμε να απομακρυνθούμε πολύ απ ‘ το Σύνταγμα, ο φίλος μου πρότεινε να πάμε στο Clemente που ήξερε ότι έχει και φαγητά. Έτσι κάτσαμε εκεί και κοιτάξαμε τον κατάλογο να δούμε τί μπορούμε να πάρουμε. Είδαμε ότι υπάρχει ένα ολοκληρωμένο prefix menu σε καλή τιμή και είπαμε να το μοιραστούμε. Περιελάμβανε μια σαλάτα με κοτόπουλο και ceasar’s dressing, μια πίτσα μαργαρίτα και μια panna cotta για επιδόρπιο. Η πίτσα ήταν αρκετά ικανοποιητική σε ποσότητα και πολύ νόστιμη, ενώ το γλυκό ήταν λαχταριστό και είχε πολύ ωραίο σιρόπι. Αν και ανησυχούσαμε ότι μπορεί το γεύμα να μη μας φτάσει, τελικά όχι απλά μας έφτασε, αλλά μας χόρτασε και με το παραπάνω. Μας άρεσε πολύ και το συνοδεύσαμε με παγωμένη μπυρίτσα.

Ευχαριστούμε, Nick D

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κοιτούσαμε βιτρίνες στη Βουκουρεστίου με την κοπέλα μου και μετά κάτσαμε στο Clemente να ξεκουραστούμε και να πιούμε έναν καφέ. Εγώ πήρα έναν διπλό καπουτσίνο, αρκετά καλό σε γεύση και η φίλη μου μια ωραία ζεστή σοκολάτα. Στον κατάλογο μας τράβηξε την προσοχή στα γλυκά η βάση από μπισκότο γεμισμένη με κρέμα ζαχαροπλαστικής και κρέμα σοκολάτας. Μόνο από την περιγραφή μας έτρεξαν τα σάλια. Πήραμε δύο ίδια γλυκά και ήταν σκέτη κόλαση. Το μπισκότο ήταν τραγανό και η κρέμα πολύ φρέσκια. To συστήνω σε όσους αγαπούν τα γλυκά.

Ευχαριστούμε, alexandros p
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Μετά απο δουλειά συναντήθηκα στο κέντρο με ένα φίλο, για να πάμε κάπου να φάμε. Τελικά κάτσαμε στο Clemente και παραγγείλαμε ένα cheeseburger και ένα burger special. Ήταν και τα δυο αρκετά μεγάλα και πολύ νόστιμα. Ειδικά το special με το μπέικον, νομίζω ότι θα γίνει το αγαπημένο μου. Με το φαγητό ήπιαμε και δύο ποτήρια Moscato D’ asti. Χορτάσαμε και είπαμε ότι θα ξαναέρθουμε με την πρώτη ευκαιρία.

Ευχαριστούμε, Vlahos M
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με τα κορίτσια από τη δουλειά κάναμε ένα break για να φάμε και για να μην πάμε μακριά, μπήκαμε στο City Link, που είναι δίπλα μας, και κάτσαμε στο Clemente. Εγώ που δεν ήθελα κάτι βαρύ, πήρα μια σαλάτα με μοτσαρέλα, ντομάτα και αβοκάντο και οι άλλες διάλεξαν ένα cheeseburger και ένα burger special. Η σαλάτα ήταν πολύ χορταστική και τα burger είχαν μέσα λιωμένο τυρί και μια νόστιμη σως. Επειδή είχαμε πιει ήδη καφέ, προτιμήσαμε να πάρουμε κάτι σε χυμό και επιλέξαμε έναν με ρόδι, έναν με πορτοκάλι και έναν ανάμεικτο με φρέσκα φρούτα. Ήταν δροσιστικοί και συνόδευσαν το φαγητό μας πολύ ωραία. Είδαμε κόσμο και περάσαμε το διάλειμμά μας ευχάριστα, οπότε όσο να πεις ξεφύγαμε λίγο απ’ την πίεση.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επειδή έβρεχε, δε μπορούσαμε να συνεχίσουμε τη βόλτα μας και σταματήσαμε στο Clemente να φάμε κάτι. Πήραμε δυο σάντουιτς με γαλοπούλα, αρκετά νόστιμα κι ένα μεγάλο club sandwich, το οποίο είχε και μια πολύ ωραία sauce tartar. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε κι ένα κρασί και συνεχίσαμε για τις δουλειές μας. Πολύ καλή πρόταση για ένα γρήγορο σνακ στο κέντρο.

Ευχαριστούμε, iliasgrinn87

Clemente VIII: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Clemente VIII: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;