“Ικανοποιητικό prefix menu”

Clemente VIII
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Μετά από δουλειές στο κέντρο, συναντηθήκαμε με έναν φίλο να πάμε για φαγητό. Επειδή δε θέλαμε να απομακρυνθούμε πολύ απ ‘ το Σύνταγμα, ο φίλος μου πρότεινε να πάμε στο Clemente που ήξερε ότι έχει και φαγητά. Έτσι κάτσαμε εκεί και κοιτάξαμε τον κατάλογο να δούμε τί μπορούμε να πάρουμε. Είδαμε ότι υπάρχει ένα ολοκληρωμένο prefix menu σε καλή τιμή και είπαμε να το μοιραστούμε. Περιελάμβανε μια σαλάτα με κοτόπουλο και ceasar’s dressing, μια πίτσα μαργαρίτα και μια panna cotta για επιδόρπιο. Η πίτσα ήταν αρκετά ικανοποιητική σε ποσότητα και πολύ νόστιμη, ενώ το γλυκό ήταν λαχταριστό και είχε πολύ ωραίο σιρόπι. Αν και ανησυχούσαμε ότι μπορεί το γεύμα να μη μας φτάσει, τελικά όχι απλά μας έφτασε, αλλά μας χόρτασε και με το παραπάνω. Μας άρεσε πολύ και το συνοδεύσαμε με παγωμένη μπυρίτσα.

Ευχαριστούμε, Nick D

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Μετά απο δουλειά συναντήθηκα στο κέντρο με ένα φίλο, για να πάμε κάπου να φάμε. Τελικά κάτσαμε στο Clemente και παραγγείλαμε ένα cheeseburger και ένα burger special. Ήταν και τα δυο αρκετά μεγάλα και πολύ νόστιμα. Ειδικά το special με το μπέικον, νομίζω ότι θα γίνει το αγαπημένο μου. Με το φαγητό ήπιαμε και δύο ποτήρια Moscato D’ asti. Χορτάσαμε και είπαμε ότι θα ξαναέρθουμε με την πρώτη ευκαιρία.

Ευχαριστούμε, Vlahos M
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με τα κορίτσια από τη δουλειά κάναμε ένα break για να φάμε και για να μην πάμε μακριά, μπήκαμε στο City Link, που είναι δίπλα μας, και κάτσαμε στο Clemente. Εγώ που δεν ήθελα κάτι βαρύ, πήρα μια σαλάτα με μοτσαρέλα, ντομάτα και αβοκάντο και οι άλλες διάλεξαν ένα cheeseburger και ένα burger special. Η σαλάτα ήταν πολύ χορταστική και τα burger είχαν μέσα λιωμένο τυρί και μια νόστιμη σως. Επειδή είχαμε πιει ήδη καφέ, προτιμήσαμε να πάρουμε κάτι σε χυμό και επιλέξαμε έναν με ρόδι, έναν με πορτοκάλι και έναν ανάμεικτο με φρέσκα φρούτα. Ήταν δροσιστικοί και συνόδευσαν το φαγητό μας πολύ ωραία. Είδαμε κόσμο και περάσαμε το διάλειμμά μας ευχάριστα, οπότε όσο να πεις ξεφύγαμε λίγο απ’ την πίεση.

Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το Clemente με ένα φίλο για ένα γρήγορο lounge break. Είπαμε αρχικά να πάρουμε δύο καφέδες. Ο ένας ήταν φίλτρου και ο άλλος καπουτσίνο. Ο φίλτρου ήταν ακριβώς όπως τον πίνω. Μαζί με τον καφέ πήραμε και δύο σάντουιτς, το ένα με γαλοπούλα και το άλλο με προσούτο. Ήταν αρκετά χορταστικά και γευστικά. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι και από το φαγητό και από την εξυπηρέτηση.

Ευχαριστούμε, ManIoa
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιανουαρίου 2018

Δε θα πω ψέματα, το αγαπώ το clemente. Αυτό μπορεί να με κάνει λιγότερο αντικειμενικό για κάποιον. Προσωπικά θεωρώ πως έχει από τους καλύτερους (αν όχι τον καλύτερο) καπουτσίνο και ροφήματα σοκολάτας στην Αθήνα. Επίσης βρίσκεται σε κεντρικό σημείο στο κέντρο, στην είσοδο του City Link που είναι πανέμορφο όλο το χρόνο. Παραγγέλνεις καφεδάκι, ανοίγεις βιβλίο και διαβάζεις ενώ χαζεύεις και περατζάδα. Ότι ώρα και αν πας είναι πολύ όμορφο.

Ευχαριστούμε, Panos_Milos

Clemente VIII: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Clemente VIII: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!