“Χορταστικό big club”

Clemente VIII
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε προγραμματίσει με μια φίλη μου να πάμε θέατρο και πριν την παράσταση είπαμε να τσιμπήσουμε κάτι στο κέντρο. Κάτσαμε λοιπόν στο Clemente και μοιραστήκαμε ένα big club. Πολύ ωραίο το φρυγανισμένο ψωμί και η sauce tartar του έδινε μια ιδιαίτερη γεύση. Ήταν αρκετά χορταστικό, οπότε δε χρειάστηκε να πάρουμε κάτι άλλο. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε και δύο ποτήρια κρασί Prosecco. Με πολύ ωραία διάθεση συνεχίσαμε τη βραδιά μας.

Ευχαριστούμε, jota b

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το Clemente με ένα φίλο για ένα γρήγορο lounge break. Είπαμε αρχικά να πάρουμε δύο καφέδες. Ο ένας ήταν φίλτρου και ο άλλος καπουτσίνο. Ο φίλτρου ήταν ακριβώς όπως τον πίνω. Μαζί με τον καφέ πήραμε και δύο σάντουιτς, το ένα με γαλοπούλα και το άλλο με προσούτο. Ήταν αρκετά χορταστικά και γευστικά. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι και από το φαγητό και από την εξυπηρέτηση.

Ευχαριστούμε, ManIoa
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιανουαρίου 2018

Δε θα πω ψέματα, το αγαπώ το clemente. Αυτό μπορεί να με κάνει λιγότερο αντικειμενικό για κάποιον. Προσωπικά θεωρώ πως έχει από τους καλύτερους (αν όχι τον καλύτερο) καπουτσίνο και ροφήματα σοκολάτας στην Αθήνα. Επίσης βρίσκεται σε κεντρικό σημείο στο κέντρο, στην είσοδο του City Link που είναι πανέμορφο όλο το χρόνο. Παραγγέλνεις καφεδάκι, ανοίγεις βιβλίο και διαβάζεις ενώ χαζεύεις και περατζάδα. Ότι ώρα και αν πας είναι πολύ όμορφο.

Ευχαριστούμε, Panos_Milos
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καθίσαμε να φάμε στο Clemente απόγευμα. Πολύ γρήγοροι και προσεκτικοί οι σερβιτόροι, μας έφεραν αυτά που παραγγείλαμε με αμεσότητα και μας ενημέρωσαν σωστά για τα πιάτα. Ήταν κάτι που μας άρεσε όπως και η γεύση των φαγητών που δοκιμάσαμε. Παραγγείλαμε ένα ποτήρι κρασί και στην πορεία πήραμε μια σαλάτα εξαιρετικής ποιότητας. Πολύ καλά ήταν τα γλυκά που δοκιμάσαμε. Αυτό που πήρα εγώ με βάση από μπισκότο και αχλάδι ήταν μια πρόταση του σερβιτόρου και ήταν ακριβώς αυτό που περίμενα.

Ευχαριστούμε, yannislambropoulos
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια πανέμορφη γωνία στο κέντρο της Αθήνας για καφέ γλυκό αλλά και φαγητό. Το μαγαζί μέσα είναι πανέμορφο αλλά δεν έχει χώρο παρά μόνο για πολύ λίγους και μόνο σε μπάρα, αλλά αξίζει σε σύγκριση με έξω ειδικά τον χειμώνα. Καλός καφές και εκπληκτικό το cheesecake με ricotta και αχλαδι, τυπική συνταγή από το amalfi όχι γνωστή όμως στην Ελλάδα. Δοκιμάστε το οπωσδήποτε.

Ευχαριστούμε, miketrok

Clemente VIII: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Clemente VIII: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!