“Πολύ κατώτερο των προσδοκιών”
Κριτική για: Feedέλ Urban Gastronomy

Feedέλ Urban Gastronomy
Κλείστε τραπέζι
Ή
Κλείστε τραπέζι
Γειτονιά: Σύνταγμα
Περιγραφή: Γευστικές δημιουργίες από τον σεφ Λεωνίδα Κουτσόπουλο, μοναδικές ετικέτες κρασιού επιλεγμένες από τον Ελληνικό αμπελώνα, cocktail εμπνευσμένα από αυθεντικά ελληνικά συστατικά της χώρας μας αλλά και ελληνικά προϊόντα καφέ και μπύρας μας περιμένουν σε ένα νέο ξεχωριστό και όμορφο περιβάλλον. Feedέλ Urban Gastronomy εδώ «ταΐζουμε Ελληνικά»

Ήθελα καιρό να επισκεφθω το Feedel, από το άνοιγμά του ακόμα. Περίμενα κάτι αρκετά ιδιαίτερο και κυρίως γευστικό. Η αλήθεια είναι πώς οι περιγραφές των πιάτων ήταν ιδιαίτερες, αλλά στη γεύση το χάσαμε τελείως. Τα κεφτεδάκια εντελώς άνοστα, οι πατάτες λαδερές, μόνο η μαγιονέζα αχινού τις έσωζε, τα spring rolls κόκορα αδιάφορα τελείως. Και τα δύο "κρεατα" ήταν κάπως νερουλά, σα να ήθελαν στράγγισμα, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω. Φωτεινή εξαίρεση η πράσινη φάβα που ήταν πραγματικά πεντανόστιμη.

Πέραν του φαγητού του ίδιου, δεν θα έλεγα πώς είχα μια όμορφη συνολική εμπειρία στο Feedel. Ψωμί δεν μας ρώτησαν ποτέ αν θέλουμε, το τραπέζι έγερνε, η καρέκλα πηγαινοερχόταν, τα πιάτα αργούσαν μεταξύ τους, παρ'όλο που υποτίθεται βιαζόμασταν για να έρθει ο επόμενος, ενώ αντιλήφθηκα έναν γενικότερο εκνευρισμό από τα γύρω τραπέζια και από όρθιους για την αναμονή. Μήπως να προσλαμβάνατε προσωπικό; Λίστα κρασιών δεν εμφανίστηκε ποτέ, και το χειρότερο, θεωρώ πλέον αυτονόητο το ελάχιστο κέρασμα σε όποιο εστιατόριο κι αν αφήσω τα χρήματά μου, πόσο μάλλον σε κάποιο που δίνω 60 ευρώ για 4 μεζεδες, όπως τους χαρακτηρίζουν και 2 ποτήρια κρασί. Όλοι ξέρουμε πόσο ασήμαντο είναι το ποσό ενός λικέρ ή ενός γλυκού, έστω και τόσου δα, ειδικά εφόσον πάντα αφήνει μια θετική εντύπωση στον πελάτη. Δυστυχώς δεν θα ξαναπάω.

Ευχαριστούμε, sofiakI2420MP

Ερχόμενοι στο μαγαζί μας ενημέρωσαν για την φιλοσοφία του, η οποία στην πράξη δεν υπάρχει. Έφεραν όλα τα πιάτα μαζί με διαφορά δευτερολέπτων δείχνοντας απόλυτη αδιαφορία.

1  Ευχαριστούμε, 730xristost

Επισκέφτηκα το μαγαζί για δεύτερη φορά ύστερα από δύο χρόνια και μου φάνηκε αρκετά καλύτερο από την προηγούμενη φορά. Πάρα πολύ καλό φαγητό, τα κοκτέιλς ταιριάζουν άψογα μαζί του και η εξυπηρέτηση πολύ ευγενική και στην ώρα του. Σίγουρα το προτείνω για τον οποιοδήποτε.

Ευχαριστούμε, 196irakliss
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ενα πολυ ωραιο μερος που προμηνύει ενα υπεροχο γευμα αλλα...
Ενω τα ορεκτικα τα σπανε τα κυριως θελουν δουλιτσα
Τιμες σχετικα καλες γι αυτο που παρεχει

Ευχαριστούμε, antone11o
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2021

Βρηκαμε όλα τα πιάτα υπερτιμημένα για αυτό που πρεσεφεραν σε γεύση. Αν μέναμε ικανοποιημένοι γευστικά θα ξεπερνουσα το υψηλό κόστος. Είχα επισκεφθεί το feedel και πριν 3 χρόνια, τότε είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημενη με τις γεύσεις και τους συνδυασμούς. Δυστυχώς, σήμερα δε θα μπορουσα να το συστήσω για φαγητο.

2  Ευχαριστούμε, mariapV2363UL

Feedέλ Urban Gastronomy: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Feedέλ Urban Gastronomy: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!