“Μοναδικές γεύσεις ”
Κριτική για: Feedέλ Urban Gastronomy

Feedέλ Urban Gastronomy
Γειτονιά: Πλάκα
Περιγραφή: Γευστικές δημιουργίες από τον σεφ Λεωνίδα Κουτσόπουλο, μοναδικές ετικέτες κρασιού επιλεγμένες από τον Ελληνικό αμπελώνα, cocktail εμπνευσμένα από αυθεντικά ελληνικά συστατικά της χώρας μας αλλά και ελληνικά προϊόντα καφέ και μπύρας μας περιμένουν σε ένα νέο ξεχωριστό και όμορφο περιβάλλον. Feedέλ Urban Gastronomy εδώ «ταΐζουμε Ελληνικά»
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα πιο απλα πιάτα της ελληνικής κουζίνας εκτελεσμένα με τον πιο καταπληκτικό τροπο , σε στενάκι της Ερμού που αν δεν το ξέρεις δυστυχώς ειναι δύσκολο να το ανακαλύψεις , φοβερά κοκτειλ συνδυασμένα με το μενού , πολυ όμορφος και ρομαντικός χώρος η παρέα μου και εγώ το συστήνουμε ανεπιφύλακτα ! Η φάβα που δοκίμασαμε με το Τσορίθο αξεπέραστη οπως και τα γλυκά του . Αξίζει οπωσδήποτε να το επισκεφτείτε !

Ευχαριστούμε, Ηρώ Ζ

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018

Εξαιρετική πρώτη ύλη, αληθινή έμπνευση στη γεύση και όχι μόνο, τα κοκτέιλς τα σπάνε. Οι τιμές άριστες σε σχέση με την ποιότητα. Ένα απόλυτο γευστικό must της Αθήνας!!!

1  Ευχαριστούμε, Sofia X
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μυρωδιές που σε ταξιδεύουν...!!!υπέροχα πιατια,νόστιμα.Πολύ καλη εξυπηρέτηση...!!!για τον χώρο δεν το συζητώ....!!!φοβερή διακόσμηση και ιδιαίτερη ❤❤ το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, katerinado
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος ο χώρος. Ωραίο φαγητό Καλή εξυπηρέτηση. Ο κύριος της υποδοχής που μας έβαλε σε τραπέζι ήταν λίγο δήθεν. Ωραία μουσική.

Ευχαριστούμε, Θάνος Χ
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθε και η ώρα να γκουρμεδιασουμε. Αξίζει; Σίγουρα.
Δεν έχω ξαναδοκιμασει κάτι αντίστοιχο οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης, ο ουρανισκος μου πάντως έμεινε καταευχαριστημενος. Πιάτα μοναδικών γεύσεων που θα θυμάμαι για καιρό, όπως η φάβα με υφή κρεμωδη, το κους κους θαλασινων, οι μπρουσκετες με σαρδέλα. Τα πιάτα προορίζονται για τη μέση του τραπεζιού, άλλωστε σκοπός είναι η δοκιμή και όχι τόσο η χόρταση.
Με ξένισε το γεγονός πως ο χώρος για τους καπνιζοντες, ε ναι υπάρχουν ακόμα, δεν ήταν τόσο προσεγμένος όσο θα άρμοζε. Οι καρέκλες λ.χ. θυμίζουν ταβέρνα περιοπης και όχι γκουρμέ εστιατόριο, σε αντίθεση με τον εσωτερικό διάκοσμο που είναι ζεστός και φιλόξενος.
Το σέρβις όπως πρέπει, η Μαρία που πήρε τη παραγγελία μας, μας εξήγησε με υπομονή το καθετί και οι σερβιτόροι που φέρανε τα πιάτα γρήγοροι και πάντα παρών όταν έπρεπε.
Οι τιμές στο ίδιο επίπεδο με το φαγητό, με τάση ανόδου αλλά αυτό ήταν κάτι που περιμέναμε.

Ευχαριστούμε, Αλέξανδρος Κ

Feedέλ Urban Gastronomy: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Feedέλ Urban Gastronomy: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!