“ΜΗ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΓΛΥΚΟ”

Little Kook
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 23 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Μπορεί η ατμόσφαιρα και ο στολισμός να είναι μοναδικός βάζοντας σε κατευθείαν στο πνεύμα των Χριστουγέννων αλλά τα γλυκά του είναι απαίσια. Για γλυκά με 12€ και σε τιμή είναι τουλάχιστον απαράδεκτο. Παρήγγειλα ένα το οποίο μόνο από το όνομα ήταν πολλά υποσχόμενο, αλλά για εμένα δεν άξιζε με τίποτα τα 13,5€ που έδωσα γιατί και η εμφάνιση αλλά και η γεύση ήταν χάλια

1  Ευχαριστούμε, F955AQjennyp

Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκαθαρα ότι πιο όμορφο στην Αθήνα με ότι πιο χειρότερο για υπαλλήλους. Μη νομίζετε ότι μπορείτε να καθίσετε όπου θέλετε, δεν μπορούν να καθισουν 2 άτομα σε τραπέζι για 3. Ναι μεν το περιβάλλον είναι όμορφο αλλα μην περιμένετε να είναι και άνετα, κολλημένα τραπέζια δίπλα δίπλα και ο καφές που το λιγότερο κάνει 5 ευρώ (πληρώνουμε μαλλον την ΔΕΗ) είναι ότι χειρότερο έχουμε πιει (το λιγότερο εμετός) και από φαγητό το λιγότερο μια κρέπα μόνο γαλοπούλα τυρι στα 11 μολις ευρώ!!!τιμή ευκαιρίας!! Είπαμε να πληρώσουμε αυτό που βλέπουμε αλλα να είναι και ωραία!! Σίγουρα η τελευταία φορά!!

4  Ευχαριστούμε, 565siak
Η κριτική γράφτηκε 13 Δεκεμβρίου 2022

Πήγαμε μέσα στο Νοέμβριο 3 ενήλικες και τέσσερα παιδιά. Είχε πάρα πολύ κόσμο ωστόσο περιμέναμε για να καθίσουμε, ο κατάλογος ήρθε αρκετά γρήγορα ωστόσο δεν είχαν όλα τα γλυκά που έγραφαν. Οι τιμές είναι νορμάλ αν σκεφτεί κανείς ότι χρειάζονται αρκετά χρήματα για όλη αυτή τη διακόσμηση η οποία αλλάζει σε κάθε σαιζόν. Ωστόσο δεν μπορείς να χρεώνεις ένα γλυκό 8-9 ευρώ και να είναι μπαγιάτικο. Πήραμε δυο κέικ το ένα ήρθε τόσο στεγνό και μπαγιάτικο που η κρέμα είχε αλλάξει χρώμα, το άλλο ήταν σε καλύτερη κατάσταση αλλά χωρίς γεύση, απλά ζάχαρη. Πήραμε επίσης και 4 μιλκσέικ τα οποία είχαν επάνω από ένα donut, τα οποία ήταν όχι απλά μπαγιάτικα αλλά εντελώς ξερά. Δεν κοβόντουσαν, τα χτυπούσες με το πιρούνι και κάνανε θόρυβο λες και ήταν τούβλα. Η κρέπα ήταν απλά μέτρια και ο καφές συμπαθητικός. Ζητήσαμε από τη σερβιτόρα λοιπόν να φωνάξει την υπεύθυνη γιατί τα πράγματα τα οποία μας έφεραν ήταν μπαγιάτικα. Περιμέναμε μισή ώρα, ίσως και περισσότερο μέχρι να έρθει η υπεύθυνη την οποία ζητήσαμε τουλάχιστον 3 φορές. Ήρθε και μας είπε ότι δεν τρώει donut, αυτή ήταν η απάντησή της όταν της δείξαμε ότι αυτά τα πράγματα όχι απλά δεν τρώγονται αλλά παίζει να είναι και επικίνδυνα σε περίπτωση που επιχειρήσει κάποιος να φάει μια μπουκιά. Όση ώρα της μιλούσαμε με ευγένεια είχε απίστευτο ύφος, επέμενε ότι τίποτα δεν είναι μπαγιάτικο, δεν ζήτησε ούτε μια συγνώμη, και επαναλάμβανε πως δεν τρώει donut. Άρα εγώ που δεν τρωω ντομάτα για παράδειγμα μπορώ να σερβίρω στο μαγαζί μου χαλασμένες ντομάτες και όποιον πάρει ο χάρος. Η ευγένεια η δική μου τουλάχιστον σταμάτησε κάποια στιγμή αλλά ούτε και εκεί άκουσα μια συγνώμη. Να σημειώσω πως δεν κάναμε λόγω για να μην πληρώσουμε, απλά θεωρήσαμε σωστό να ενημερώσουμε ότι υπάρχουν πράγματα τα οποία δεν τρώγονται γιατί είναι μπαγιάτικα, εάν εμάς μας είχε ξεφύγει κάτι στο μαγαζί μας λόγω δουλειάς (ανθρώπινο είναι) θα θέλαμε να το ξέρουμε, αυτό και κάναμε ενημερώσαμε. Λυπάμαι ειλικρινά που η υπεύθυνη δεν σέβεται τους ανθρώπους που επιλέγουν το μαγαζί της για να περάσουν όμορφα με τα παιδιά τους. Τα χρήματα κανενός δεν φυτρώνουν στα δέντρα και μια συγνώμη δεν είναι κακό να τη λέμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2022
2  Ευχαριστούμε, Paraskevi A
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειος χώρος,άλλα προσέξτε την συμπεριφορά ,σήμερα κόντεψε να με δειρει η σερβιτόρα επειδή ανέβηκα με
τον μικρό μου γιο πάνω να δόυμε τον χώρο,το τραπεζακι σας που ειναι????Με ρώτησε,και συνέχισε όλοι θέλετε να δείτε και να βγάλατε φωτο,ένοχλειτε εμάς όμως που κάνουμε δουλειά.Και το συνέχισε.Έγω ευχήθηκα Χρόνια πολλά και κατέβηκα κάτω στο τραπέζι μου.Να προσθέσω η ώρα ήταν 10.00 το πρωί,δεν είχε κόσμο.Το τεράστιο χαμόγελο που δημιούργησαν τα όμορφα στολίδια στον μικρο μου ,έσβησε από το κακο πνεύμα των Χριστουγέννων.Έιναι κάποιες δουλειές που θέλουν παραπάνω χαμόγελο.Κριμα!

6  Ευχαριστούμε, Anastasiastyle
Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ο καφές ήταν χάλια είχε γεύση «Καμμένου» δεν σε άφηναν να καθίσεις όπου ήθελες -δηλ δυο άτομα σε τραπεζάκι για τρεις -δεν ήταν μέρα ούτε ώρα αιχμής για να μπεις ……είχε σκληρή είσοδο που δεν ταίριαζε με το ύφος του μαγαζιού οι τιμές πανάκριβες

1  Ευχαριστούμε, geoanasta

Little Kook: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Little Kook: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!