“Ωραία διακόσμηση σαν παραμύθι”
Κριτική για: Little Kook

Little Kook
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Μπαίνεις μέσα και μόνο επειδή ξελογιάζεσαι από την άμαξα και την στολή της κοπέλας στην είσοδο . Στο εσωτερικό του καφέ νομίζεις ότι είσαι κάπου αλλού και όχι σε καφέ στην πόλη και στην εποχή μας . Ο επιχειρηματίας έκανε κάτι έξυπνο ,διέθεσε χρήμα και φαντασία και αυτό εισπράττει . Κατά τα άλλα δεν μπορώ να κρίνω πολλά , καφέ ήπιαμε ,που ήταν καλός .

1  Ευχαριστούμε, Alexandra S

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Ωραία ατμόσφαιρα, ενοχλητικό το ότι έχει πολύ κόσμο και στριμωξίδι. Στα υπέρ το ότι δεν επιτρέπουν το κάπνισμα μέσα. ΠΑΡΑ πολύ ακριβό, δεν έχει τίποτα που να κοστίζει κάτω από 4 ευρώ. Ο μονός καφές αν θυμάμαι καλά κοστίζει λίγο κάτω από 4 ευρώ. Γενικά είναι για παιδιά πολύ καλό, αλλά για ενήλικες δεν το προτείνω.
Έχει 2 διαφορετικά μαγαζιά το ένα απέναντι από το άλλο με λίγο διαφορετικό στολισμό. Αν μπεις στο ένα δεν σε αφήνουν να μπεις και στο άλλο για να δεις μέσα.
Γενικά δεν αφήνουν ούτε τα παιδιά να ρίξουν μια ματιά
Δεν θα ξαναπήγαινα. Πήγα μόνο για να το δουν τα παιδιά μου.

1  Ευχαριστούμε, Chris K
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Ήταν η τρίτη φορά που επισκέφθηκα το συγκεκριμένο μαγαζί, διότι μου άρεσε το concept του. Όμως, η πάβλοβα και ο καφές που παραγγείλαμε ήταν απλά απαράδεκτα. Συγκεκριμένα η βάση της πάβλοβα ήταν τόσο σκληρή - σαν τσιμέντο- που μετά βίας μπορούσαμε να την κόψουμε και να την φάμε, πράγμα το οποίο είδε και η σερβιτόρα και μας ρώτησε αν ήταν όλα εντάξει. Όταν είπαμε ότι δεν τρωγόταν και ότι θα σπάσουμε τα δόντια μας, μας απάντησε ότι είναι φρέσκια, όπως της είχαν πει από την κουζίνα. Μετά από αυτό δεν σκοπεύουμε να ξαναρθούμε κι ούτε το προτείνουμε σε κόσμο που σέβεται τον εαυτό του και την υγεία του.

4  Ευχαριστούμε, Anemos M
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ομορφο μέρος, βγαλμένο απο παραμυθια διαφορα. Ο κόσμος, προσωπικό και επισκεπτες, πολύ φιλικός. Ο γιος μου ενθουσιασθηκε και εγω μαζι του. Το brownies με παγωτο εκπληκτικο. Θα ξαναπαμε παλι οταν νιωσουμε οτι η καθημερινοτητα μας βαραινει.

1  Ευχαριστούμε, OlympiaA16
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μέρος ταιφευης σε άλλη εποχή
Πολύ καλά γλυκά ποιοτικό καφέ
Αλλά το κυριότερο η ...μουσική του ...!!! Αριες από Όπερα ...!!! Τέλειο μέρος .

1  Ευχαριστούμε, Konstantinos P

Little Kook: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Little Kook: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!