“The best in Athens ”

Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλατεία Μαβίλι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Είναι ένα απι τα καλύτερα κ διαχρονικά μαγαζιά στην Αθηνά, με τέλεια μουσική και φοβερά πιάτα από τον φοβερό σεφ Χ. Περσκια Πολύ καλό σέρβις κ υποδοχή από τον Μάνο Πανταζή που είναι πάντα πρόθυμος και ευγενικός να σε εξυπηρετησει. Ο κήπος είναι τρομερός κ ενώ είσαι στο κέντρο της Αθήνας νομίζεις ότι είσαι κάπου αλλού,. Εμείς πάμε συνέχεια χειμονα καλοκαίρι κ δεν το αλλάζουμε. Διαχρονικό μαγαζί που κρατάει χρόνια τον κόσμο του.

Ευχαριστούμε, alkiszach
Ο/η FilipPits, Guest Relations Manager του Balthazar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Καλησπέρα Άλκη!
Ευχαριστούμε για την στήριξη σας στις προσπάθειες μας χειμώνα και καλοκαίρι να προσφέρουμε μια ξεχωριστή εμπειρία. Είναι μεγάλη μας χαρά που απολαμβάνετε συνεχώς το φαγητό του κυρίου Πέσκια και την ευγένεια και εξυπηρέτηση στην υποδοχή από τον κύριο Πανταζή.
Θα σας περιμένουμε ξανά μαζί μας με πολύ χαρά!
-Φίλιππος Πιτσιλής

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Εκλεπτυσμένος χώρος, πολύ ωραία αισθητική και εξαιρετικές γεύσεις. Επισκεφτήκαμε το κατάστημα ύστερα από κράτηση (συνίσταται). Επικοινώνησαν τηλεφωνικώς από το μαγαζί με πολύ μεγάλη ευγένεια μερικές ώρες πριν για να επιβεβαιώσουν την κράτηση. Στο χώρο όταν φτάσαμε τηρούνταν όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας κατά του COVID-19. Το προσωπικό ευγενέστατο και καταρτισμένο. Ήμασταν 2 άτομα και επιλέξαμε να φάμε μια σαλάτα, ένα ορεκτικό και από ένα κυρίως πιάτο. Όλα τα πιάτα είχαν εξαιρετική γεύση, πολύ ωραία συνδυασμένα και φρέσκα υλικά και φυσιολογικές ποσότητες. Σίγουρα είναι μια εξαιρετική επιλογή στην Αθήνα.

Ευχαριστούμε, iliasK_2606

Καλησπέρα Ηλία,
Σας ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη κριτική σας. Μας φέρνει ανυπολόγιστη χαρά που είχατε μια τόσο ευχάριστη βραδιά στον κήπο μας. Η στήριξή σας μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε να έχουμε την ίδια ευγένεια στο service, ασφάλεια στους χώρους μας και καινοτομία στην κουζίνα μας.
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα για ένα ακόμα γευστικό δείπνο.
-Φίλιππος Πιτσιλής

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020

Ενα εξαιρετικο εστιατοριο ,ο ορισμος του καλου φαγητου , υπεροχα πιατα με ουσια, εκπληκτικη εξυπηρετηση , ατμοσφαιρα , πολυ καλες τιμες συμφωνα με αυτα που προσφερει,ολα καταπληκτικα!!!

Ευχαριστούμε, konsantinos_-1
Ο/η FilipPits, Guest Relations Manager του Balthazar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2020

Κωνσταντίνε, ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη κριτική σας!
Είμαστε πολύ χαρούμενοι που απολαύσατε το πλούσιο μενου μας και το εξυπηρετικό προσωπικό μας.
Ελπίζουμε ότι θα ξαναέρθετε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2020

Τα πιάτα ηταν πολυ υψηλού επιπέδου , ο χώρος εξαιρετικός , οι σερβιτόροι ευγενεστατοι και εξυπηρετικοί ,δεν θα έλεγα το ιδιο για την πόρτα.Ακριβό σχετικά , η αποδειξη μας ηλθε κατόπιν ειδικης αίτησης.

Ευχαριστούμε, Panos N

Πάνο, ευχαριστούμε ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια!
Είναι μέγαλη μας ευχαρίστηση που απολαύσατε τα πίατα στο μενου μας, τον χώρο του κήπου μας και το ευγενικό προσωπικό μας.
Ανυπομονούμε να σας δούμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2020

Ωραία ατμόσφαιρα, περιποιημένο μαγαζί, ομορφος κόσμος. Το προσωπικό πολύ μέτριο. Εκτός από το παιδί με τα γυαλιά πάρα πολύ εξυπηρετικο και αναλυτικό. Η χειρότερη υποδοχή που έχω συναντήσει η κοπέλα βαριόταν απίστευτα με το ζόρι να μας πει ένα 'Γεια' μας έβαλε στο χειρότερο τραπέζι (ενώ το μαγαζί άδειο εντελώς) και αφού της είπαμε δεν θέλουμε τότε είπε οκ άμα δεν σου αρέσει κοπέλα μου άλλαξε δουλειά. Αυτά θενκιου.

Ευχαριστούμε, 272ioannisk

Ιωάννη ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια. Είναι χαρά μας που απολαύσατε την ατμόσφαιρα του κήπου μας!
Λυπούμαστε που η εμπειρία σας στην υποδοχή σας άφησε απογοητευμένο και είναι ευχάριστο που έγιναν οι κατάλληλες προσαρμογές και κάτσατε σε τραπέζι που σας άρεσε.
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα,
- Φίλιππος Πιτσιλής

Balthazar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Balthazar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!