“Καλούτσικο..”

Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Γειτονιά: Ομόνοια
Περιγραφή: Τα καλοκαιρινά ζωντανά: Πέμπτη, Παρακευή και Σάββατο στις 21:00
Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2020

Είχα επισκεφτεί το μέρος 5 χρόνια πριν και είχα ξετρελαθεί! Πρότεινα λοιπόν στην παρέα μου να πάμε ξανά την Κυριακή και απογοητεύτηκα... Το μαγαζί είναι πολύ όμορφο. Σαν να βρίσκεσαι στην Αθήνα της παλιάς εποχής. Το φαγητό όμως δεν είχε καμία σχέση με ότι είχα δοκιμάσει.. Η μπριζόλα τόσο σκληρή που δεν μπορούσες να την μασήσεις.. Ο πουρές μελιτζάνας αδιάφορος, η ψητή μελιτζάνα πηγμένη στο λάδι και χωρίς τίποτα άλλο επάνω. Η κρεμμυδόπιτα πολύ νόστιμη. Το service άφαντο! 20΄περιμέναμε να εμφανιστεί άνθρωπος να πληρώσουμε και άλλο τόσο για να πάρουμε τα ρέστα μας που τελικά αφήσαμε και φύγαμε.. Δεν νομίζω να ξαναπάω.

Ευχαριστούμε, Maria M

Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2020

Θα προτιμούσα να υπήρχε και μία γυναικεία φωνή στη μουσική και πιο γρήγορη εξυπηρέτηση. Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο.

Ευχαριστούμε, Pioneer491097
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Βραδυ Αυγουστου στην σχεδον αδεια Αθηνα αποφασισαμε να παμε στην Κληματαρια, για την οποια ειχαμε ακουσει πολλα καλα.
Δυστυχως αυτα δεν επιβεβαιωθηκαν.
Η μια και μοναδικη κοπελα που εξυπηρετουσε το σερβις του μαγαζιου μας ενημερωσε αφου καθησαμε, πως δεν ειχε αρνακι στην γαστρα μιας και λογω δουλειας ειχε τελειωσει. Φυσικα για αυτο δεν φταιει το μαγαζι αλλα ηταν μια αρχικη απογοητευση γιατι ειχαμε ακουσει πολυ καλα λογια.
Ομως αυτο δεν μας πτοησε και συνεχισαμε με την παραγγελια μας.
Το χουνκιαρ κατω του μετριου με το μοσχαρι πολυ λιπαρο σε σημειο που δεν τρωγοταν, ενα περιεργο πιατο που εμοιαζε με μουσακα και το λενε νομιζω καρνιγιερι, στα ορια του κακου.
Το μπιφτεκι και το μπριζολακι σχετικα καλα.
Το σερβις πολυ αργο αλλα αυτο ηταν φυσιολογικο, μιας και η κοπελα παλευε να φερει βολτα το μαγαζι μονη της. Λιγο πριν ζητησουμε λογαριασμο, κοπηκε απο σπασιμο ποτηριων και προσπαθουσε με ενα γαντι και χαρτι απο μεσα να μαζεψει και να σερβιρει.
Η περιοχη προφανως και δεν ειναι η καλυτερη αλλα δεν μπορω να βλεπω κριτικες σχετικα με αυτο. Η πλατεια θεατρου ειναι αυτη που ειναι, και αν καποιος θεωρει οτι δεν ειναι ασφαλης εκει μπορει να παει σε καποια αλλη γειτονια της Αθηνας.
Η κληματαρια ειναι μια παλια Αθηναικη ταβερνα, αλλα αυτο απο μονο του δεν κανει το φαγητο καλο

1  Ευχαριστούμε, sonikmike
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Είναι το καλύτερο φαγητό που έχω βάλει του βάζω πέντε αστέρια και αν μπορούσα θα του έβαζα 1000 Και να ξέρετε Θα ξαναέρθουμε

Ευχαριστούμε, I535KD_
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2020

Άψογη εξυπηρέτηση,εξαιρετικό φαγητό,σταθερή αξία αναλλοίωτη εδώ και 5χρονια!!!Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, P1806MC_

Κληματαριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κληματαριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.