“λυπαμε γιατι ΗΤΑΝ το αγαπημενο μου για δεκαετιες”

Εστιατόριο Σχολαρχείον
Καλό για: Μεγάλες παρέες, Τοπική κουζίνα, Οικογένειες με παιδιά
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πλάκα

πηραμε μια τηγανια στεγνη και ξεροκαμενη
ενα σαγανακι το τυρι τελειως φλατ απο γευση ενα τζατζικι που χρειαστηκε να συμπλυρωσβω αλατι πιπερι και λεμονι για να το κανω υποφερτο
οι κολοκυθοκεθτες ομως τουσ πετηχαν

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, duckzx130cc

Η κριτική γράφτηκε 5 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Παρά πολύ καλό ταβερνάκι με νόστιμα φαγητά και καλές τιμές για πλάκα και όχι μόνο.
Το προσωπικό φιλικό και σου προσφέρει και γλυκό (χαλβά σιμιγδάλι ) στο τέλος .
Σίγουρα όταν βρεθούμε ξανά στην Αθήνα θα το επισκεφτούμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, Apostolos K
Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2022

Χτες το βράδυ πήγα να φαω, με την γυναίκα μου .
Επειδή απαγορεύεται το κάπνισμα στους εσωτερικούς χώρους, μας βάλανε να κάτσουμε στην είσοδο του μαγαζιού. Στο τραπέζι αυτό , είχε έναν τεράστιο Αγ. Βασίλη. Ο σερβιτόρος, με περίσσιο θράσος, μας είπε ότι θα κάτσουμε με τον Αγ. Βασίλη, λες και ήθελε να μας διώξει. Μετά απο λίγο, ήρθε ένας άλλος ο οποίος φιλοτιμήθηκε να τον μαζέψει. Αφού κάτσαμε, περιμέναμε να παραγγείλουμε, τουλάχιστον 15 λεπτά. Κάθε φορά που τους κάναμε νόημα κάνανε ότι δεν μας βλέπανε. Όταν, με το καλό, παραγγείλαμε περιμέναμε 30 λεπτά ,να μας φέρουν ένα φαγητό μικρό σε ποσότητα και μέτριο σε ποιότητα . Κρίμα γιατί αυτό το εστιατόριο ,έχει μια μακρά ιστορία στο χώρο . Πήγαινα με την μητέρα και τον πατέρα μου απο τότε που ήμουνα παιδί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, marmarask66
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2022

Καταπληκτικό μαγαζί. Καθώς είμαι της δουλειάς και ο μπαμπάς μου ήταν σεφ δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα. Το προσωπικό πρόσχαρο και εξυπηρετικότατο. Τα φαγητά πεντανόστιμα. Οι τιμές νορμάλ για Πλάκα. Μην σας πω και για αλλού. Μην ξεχάσετε να πάρετε τα χειροποίητα ντολμαδάκια. Ούτε η μάνα μου δεν τα έκανε πιο νόστιμα!!!! Δεν το περίμενα καθώς τα περισσότερα στην Πλάκα έχουν χάλια φαγητό και είναι πανάκριβα. Μπράβο σε όλους τους!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, Νόνα Μ
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2022

Όλα ήταν υπέροχα! Σε τραπέζι 6 ατόμων καθήσαμε 5! Το σέρβις άψογο! Η ποιότητα πολύ καλή! Οι τιμές αξιοπρεπέστατες!! Το προσωπικό ευγενικό! Ο ιδιοκτήτης "Επαγγελματίας" με κεφαλαίο Ε! Πρώτη φορά κάναμε λίγη υπομονή και τελικά καθήσαμε...Έχουμε περάσει κι άλλες φορές αλλά βλέπαμε αρκετό κόσμο στην αναμονή...
Μπράβο σας! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, Giannis S

Εστιατόριο Σχολαρχείον: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Εστιατόριο Σχολαρχείον: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!