“Λιτό γεύμα για 2 άτομα”
Κριτική για: Zampano

Zampano
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίες σαλάτες, καθυστερήσεις στα δεύτερα πιάτα.
Δεν μας πρότειναν κατάλογο με κρασιά. Ενδιαφέρον το γλυκό κολοκύθας.20-25€/άτομο.Δεκτές πιστωτικές.

Ευχαριστούμε, GEORGE S

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αρκετά ωραίος χώρος κ φιλικό προσωπικό !! Είναι η Τρίτη φορά που επισκέπτομαι το zampano για brunch κ λογικά θα πάω κ Τετάρτη . Ωραίες ισσοροπημενες γεύσεις , καταπληκτικό καγιανα (ίσως λίγο αλμυρό για τα γούστα μου ), προτείνω σφουγγατο, τυρόπιτα κ φυσικά pancakes με σιρόπι σφενδάμου , εγώ ζητάω κ σιρόπι σοκολάτας σίγουρα .Καποια στιγμή θα το επισκεφτώ κ για μεσημεριανό ... έχει κ ωραία λίστα κρασιών !!

1  Ευχαριστούμε, amariliz
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δείπνο στο Ζαμπανό,Σάββατο βράδυ.
Άκαπνο περιβάλλον, εντελώς, χωρίς ημίμετρα και μπράβο τους γι αυτό!!!
Σε μια καθαρή ατμόσφαιρα,λοιπόν, φάγαμε με τους φίλους μας ωραιότατα!
Μικρές αλλά ποιοτικές οι μερίδες του φαγητού. Τα πρώτα πιάτα ιδιαίτερα, ήταν πολύ μικρά σε ποσότητα αλλά ευφάνταστα και πολυ νόστιμα.
Το προσωπικό ευγενικό. Το περιβάλλον πολύ αξιοπρεπές.
Θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, fotiniko
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Αποφασίσαμε να πάμε για βραδινό στο Zampano. Ανεβήκαμε στον πάνω όροφο για να απολαύσουμε το γεύμα μας με ησυχία και να συζητήσουμε. Αρκετά καλή επιλογή από τα κυρίως ήταν το ρυζότο με τα μανιτάρια, ενώ πολύ γευστικά βρήκαμε και τα νιόκι με πέστο. Συνοδεύσαμε το φαγητό μας με δυο ποτήρια λευκό κρασί. Μας ευχαρίστησε ιδιαίτερα το φαγητό και σίγουρα θα ξαναέρθουμε.

Ευχαριστούμε, Vlahos M
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από ψώνια στην Ερμού με την κοπέλα μου, πήγαμε να φάμε μεσημεριανό στο Zampano. Ζητήσαμε μια χωριάτικη σαλάτα και, από τα κυρίως, μια καρμπονάρα και χυλοπίτες με μοσχαρίσιο κιμά. Εξαιρετική η καρμπονάρα και της ταίριαζε πολύ ωραία το σύγκλινο, ενώ οι χυλοπίτες είχαν από πάνω ανθότυρο, που τις έκανε ακόμα πιο νόστιμες. Είδαμε στον κατάλογο και ωραία κοκτέιλ, οπότε είπαμε να πάρουμε από ένα. Εγώ ζήτησα ένα με μαστίχα και λεμόνι και η φίλη μου ένα με τζιν και λικέρ. Και τα δυο ήταν αρκετά γευστικά και έκλεισαν ωραία το γεύμα μας.

Ευχαριστούμε, Nikos G

Zampano: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Zampano: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;