“Προσεγμένος χώρος για συζήτηση με φίλους και την οικογένεια. Ποιοτικό φαγητό και γλυκό. Σχετικά ακριβό αλλά αξίζει.”
Κριτική για: Pasaji

Pasaji
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

In εστιατόριο, μπαρ, καφέ. Προσεγμένος εσωτερικός χώρος, ιδανική η ρύθμιση της έντασης της μουσικής και της θερμοκρασίας. Σε χαλαρώνει. Ιδανικό για επίσκεψη με φίλους για συζήτηση (χωρίς να φωνάζεις). Σέρβις επαγγελματικό. Ευγενικό, εξυπηρετικό και διακριτικό. Ποιοτικό φαγητό και γλυκό. (Το σπαστό μιλφέιγ εξαιρετικό). Ακριβό σχετικά. Η προσφορά μενού που έχει είναι οικονομική.

Ευχαριστούμε, lik t

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Pasaji το επιλέξαμε για ένα business dinner. Δειπνήσαμε με χαμηλό φωτισμό και απαλή μουσική, κάτι που μας χαλάρωσε αρκετά και μας βοήθησε να συζητήσουμε. Πήραμε μια πράσινη σαλάτα με ψητό κοτόπουλο και μία με ξυνοτύρι Μυκόνου και κουλούρι Θεσσαλονίκης. Για κυρίως επιλέξαμε πολλά είδη από σούσι, αλλά μας άρεσε περισσότερο το spicy king crab and shrimp που είχε καβούρι, γαρίδα, αβοκάντο, Το ευχαριστηθήκαμε πολύ το γεύμα μας και το συνοδεύσαμε με ένα ωραίο ροζέ κρασί Miraval.

Ευχαριστούμε, Ελενη Μ
Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήθελα πολύ καιρό να πάω στο Pasaji γιατί είχα ακούσει από φίλους μου τα καλύτερα. Κλείσαμε λοιπόν τραπέζι με την κοπέλα μου Σάββατο βράδυ και πήγαμε. Πολύ κομψός χώρος, με αναπαυτικά δερμάτινα καθίσματα και παρά τον πολύ κόσμο, δεν αισθανόσουν
ότι πνίγεσαι, γιατί τα τραπέζια είχαν αρκετή απόσταση μεταξύ τους. Ξεκινήσαμε το γεύμα μας με μια σαλάτα με φρέσκια μοτσαρέλα και για κυρίως επιλέξαμε μια παέγια με θαλασσίνα και ταλιατέλες µε σολοµό. Αρκετά καλές επιλογές και οι δύο. Ειδικά η παέγια ήταν γευστικότατη και με πολύ ωραία αρωματικά. Μαζί με το φαγητό ήπιαμε κι ένα πολύ ωραίο κόκκινο κρασί. Το γεύμα άξιζε τα λεφτά του.

Ευχαριστούμε, Nikos G
Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018

Ήμασταν με την κοπέλα μου για ψώνια στο κέντρο και είπαμε να πάμε για φαγητό στο Pasaji. Πολύ κλασσάτος ο χώρος, με αναπαυτικά καθίσματα. Ο σερβιτόρος μας βοήθησε να βρούμε εύκολα τραπέζι και μας πρότεινε για κυρίως πιάτα το ριζότο με μελιτζάνες και μανιτάρια και από τα special dishes τη χοιρινή μπριζόλα με ψητά μήλα, πατάτες και sauce μαυροδάφνης. Επειδή δεν είναι πολύ συνηθισμένο το ψητό μήλο σε φαγητό, έχω να πω ότι μακάρι αντί για πατάτες να είχε μόνο ψητό μήλο συνοδευτικά στη μπριζόλα. Όσο για το ριζότο είναι σίγουρα μία από τις σπεσιαλιτέ τους. Συνοδεύσαμε το γεύμα μας με ροζέ κρασί La Vie En Rose. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Ευχαριστούμε, Vlahos M
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε πολύ ωραίο σούσι στο Pasaji. Πήγαμε με την κοπέλα μου και ένα φιλικό ζευγάρι, καθημερινή, για να μη βρούμε πολύ κόσμο. Παραγγείλαμε μια σαλάτα με καβούρι και γαρίδες και την ποικιλία sushi mix. Η τελευταία ήταν πολύ ικανοποιητική σε ποσότητα και μας ευχαρίστησε όλους. Ειδικά το σούσι με το σολομό, πολύ ωραίο. Συνοδεύσαμε το φαγητό μας με λευκό κρασί. Ευτυχώς, ο χώρος δεν είχε φασαρία και έτσι απολαύσαμε το γεύμα μας ανενόχλητοι. Είναι ό,τι πρέπει για ζευγάρια.

Ευχαριστούμε, jimlaex

Pasaji: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Pasaji: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!