“Η αγένεια ρίχνει την ποιότητα!”
Κριτική για: Εξωστρεφής

Εξωστρεφής
Γειτονιά: Εξάρχεια
Γειτονιά: Εξάρχεια
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018

Το μαγαζί αξίζει σαν χώρος (οι τουαλέτες έχουν θέμα), και οι μουσικοί είναι πολύ καλοί με ωραίο πρόγραμμα και κλίμα, οι σερβιτόροι όσο μπορούν εξυπηρετικοί όμως από πλευράς διεύθυνσης υπάρχει μεγάλος αντιεπαγγελματισμός και αγένεια. Συγκεκριμένα κλείσαμε τραπέζι για 3 άτομα, Παρασκευή. Στο τηλέφωνο μας είπε αυστηρά μέχρι της 10 να είμαστε εκεί και κράτησε τα στοιχεία μου. Πουθενά στην κουβέντα της δεν αναφέρθηκε ελάχιστη κατανάλωση ανά άτομο σαν προϋπόθεση κράτησης. Αφού κάναμε λογαριασμό 20 ευρό, ζητήσαμε να πληρώσουμε,ο σερβιτόρος επιστρέφει με ένα "κέρασμα από το μαγαζί" και μας ρωτάει αν μας έχουν ενημερώσει για την ελάχιστη κατανάλωση των 10 ευρό κατά άτομο, οπότε του απαντάμε πως όχι, φεύγει και μας λέει εντάξει θα σας φέρω το λογαριασμό. Μετά από λίγο έρχεται φανερά εκνευρισμένη η κοπέλα που έκανε την κράτηση και μας είπε πως αδύνατων να μας επιβεβαίωσε την κράτηση χωρίς να μας πει για την ελάχιστη. Το ύφος της ήταν αγενέστατο και επέμενε πως ήταν δικό μας λάθος και πως θα μας έκανε την χάρη αυτή τη φορά γιατί δεν ήθελε να τσακωθεί. Ο λογαριασμός ακόμη δεν είχε έρθει εν το μεταξύ οποτε φωνάξαμε ξανά το σερβιτόρο ο οποίος μας είπε ότι ο λογαριασμός είναι 25 ευρό χρεώνοντας μας και το "κέρασμα"!! Όταν σχολιάσαμε το γεγονός φυσικά η απάντηση ήταν συγγνώμη αλλά πρέπει να μου δώσετε την ελάχιστη γιατί θα πρέπει να τα βάλω από την τσέπη μου μετά.

1  Ευχαριστούμε, Γιωτα Σ

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Ποτό, φαγητό, καφές, και ό,τι άλλο θέλετε. Οι τιμές έχουν ανέβει τα τελευταία 2-3 χρόνια αρκετά όμως.

Ευχαριστούμε, eidamianaki
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ αργή εξυπηρέτηση, λιγο το προσωπικο συγκριτικά με τις αναγκες του μαγαζιού. Περιμεναμε πανω απο τριαντα λεπτα για να παραγγειλουμε, κι ετσι αναγκαστηκαμε να φύγουμε άπραγοι. Ειχα επισκεφθεί το μαγαζι λιγα χρονια πριν και ηταν πολυ καλυτερο. Δυστυχώς εχθες με απογοήτευσε. Σε εστιατόριο λιγο πιο πανω οπου και τελικα κατσαμε, εξυπηρετηθηκαμε αμεσα και να σημειωθεί οτι ειχε τον ιδιο αν οχι περισσοτερο κοσμο. Ελπιζω να βρουν τον παλιο καλο τους εαυτό, γιατι εχει προοπτικές να γίνει ενα σωστο μαγαζι.

Ευχαριστούμε, Korina C
Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι τρομερό εδω κ 5 χρόνια πηγαίνω σχεδόν κάθε εβδομάδα μια φορά ! Από τα ελάχιστα μαγαζιά που έχει live μουσική ! Το σέρβις πολύ φιλικό κ γρήγορο , οι τιμές είναι ικανοποιητικές ! Το συνιστώ σε όποιον θέλει ένα κουτουκι με live μουσική για να πιει ένα κρασάκι κ να φάει μεζεδάκια

Ευχαριστούμε, george_mik
Η κριτική γράφτηκε 18 Μαρτίου 2017

Ωραίο μαγαζί για την περιοχή των εξαρχείων. Ιδιαίτερα τα Live του! Και σε όμορφη τοποθεσία και ήρεμα για μπυρίτσα

Ευχαριστούμε, Κώστας Τ

Εξωστρεφής: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Εξωστρεφής: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!