Tripadvisor

Jing Chinese Restaurant
Γειτονιά: Σύνταγμα
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Καλό κινεζικό φαγητό στο κέντρο της Αθήνας τιμές προσιτές 3 άτομα 60€ χωρίς αλκοόλ όμως περιβάλλον καλό τυπικό σέρβις ανθρώπινο!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Flyer779998

Η κριτική γράφτηκε 16 Νοεμβρίου 2019

Ενώ Η βιτρίνα δείχνει να έχει κάποια εντυπωσιακά πιάτα όταν τα δοκιμάσεις σκέτη απογοήτευση.. Πολύ ακριβό και γενικά χάλια .. Μου αρέσει πολύ η κινεζική κουζίνα και επισκέπτομαι συχνά κινέζικα εστιατόρια αλλά πραγματικά μιλάω ένας άνθρωπος ο οποίος θα πάει εκεί για πρώτη φορά και θα δοκιμάσει πιθανόν να μη θέλει να ξαναφάει ποτέ κινέζικο ... Απογοήτευση τίποτα άλλο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Βιργινια Κ
Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Είμαι λάτρης του κινέζικου φαγητού και γενικά δεν είμαι καθόλου αυστηρή στις κριτικές μου, παρ' όλα αυτά το συγκεκριμένο εστιατόριο κατά την άποψη μου ήταν απαράδεκτο... χάλια φαγητό και για τις προσφερόμενες υπηρεσίες αρκετά " τσιμπημενο" ... δυστυχώς επηρεάστηκα από τις κριτικές αλλά σε καμία περίπτωση δεν το προτείνω ούτε θα ξαναπάω...ps ακόμα και τα chips γαρίδας ήταν μπαγιάτικα και βρήκαμε και ένα κομμάτι πλαστικό μέσα στο πιάτο.. κρίμα, πολύ κρίμα...

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, ioanna178
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουνίου 2019

Το επισκέφτηκα ως δεύτερη λύση και με γνώμονα την καλή του βαθμολογία παρόλαυτά δεν με κέρδισε. Ήταν ένα εστιατόριο αρκετά ακριβό σε σχέση με αυτά που προσφέρει.
Επίσης σαν εστιατοριο είχε πολύ ευγενικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
1  Ευχαριστούμε, vasilis_4444
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος φωτεινός και όχι "φορτωμένος" με ασιατικά στοιχεία.
Το πιάτο που έφαγα ιδιαίτερα καλομαγειρεμένο, αν και "βαρύ" για κινέζικη κουζίνα. Το ζήτησα λιγο καυτερό, έβγαλα μισό πθατάκι του καφέ κόκκινες πιπεριές, αλλά το "κάψιμο" ήταν όσο ανεκτό έπρεπε. (ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΌ ΘΑ ΕΒΑΖΑ 4 ΑΣΤΕΡΆΚΙΑ)
Η εξυπηρέτηση, προς το αδιάφορο από μεριάς σερβιτόρου. Δεν μου άρεσε καθόλου που ημουν με τα άδεια πιάτα πάνω στο τραπέζι και όταν ζήτησα τον λογαριασμό, ζήτησα εγώ να μου καθαρίσουν υο τραπέζι.
Είδα, επιπλέον, μια κίνηση που με εξέπληξε δυσάρεστα: Η σερβιτόρα που μάζευε το απέναντι μου τραπέζι εχυσε μέσα στην κανάτα το νερό που είχε μείνει στα ποτήρια. Δεν είμαι καθόλου σίγουρη πως οι καντάτες σαπουνίζονται πριν ξαναγεμιστούν
Και κάτι περί ασφάλειας: Εφόσον το τελευταίο σκαλί προς τον πάνω όροφο έχει απελπιστικά μικρότερο ύψος από τα υπόλοιπα, θα έπρεπε να υπάρχει κάποιου είδους επισήμανση για να μην σκοντάφτει κανείς ⚠️⚠️

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, anthier

Jing Chinese Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Jing Chinese Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!