“Εμεινε πολυ πίσω ”

Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Γειτονιά: Πετράλωνα
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ευγενικοί άνθρωποι αλλα μαγαζί πολυ μετριο πια που ξεπεράστηκε απο την εποχή του. Δε γινεται να σερβιρεις παγωμένο το κοκκινο κρασι, η σαλατα να ειναι απο το ψυγειο και το μαγαζι χωρίς θέρμανση...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, georgepastidis

Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2022

Χωριάτικη σαλάτα,ψευτοκεφτέδες, πατάτες τηγανητές, τζατζίκι, παιδάκια αρνίσια κ λουκάνικο Μυκονιάτικο(!?)
Η χωριατικη σαλάτα ήταν το μόνο που φάγαμε.... Παλιά ταβέρνα αγαπημένη αντίο. Τρίτωσε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, 572harish
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2022

Είναι πάντα όμορφα, "παλιακά" και ζεστά.
Το φαγητό είναι καλό και η ατμόσφαιρα υπέροχη! Αξίζει την επίσκεψη!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, ValiaS42
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Έχουμε πάρει τηλέφωνο και έχουμε κάνει κράτηση για 20-25 άτομα. Εν τέλει μαζευτηκαμε 20. Με νοοτροπία απαράδεκτα αγενή κάθε φορά που ζητούσαμε από δύο μισοκιλα κρασί λευκό ροζέ, ώστε να μοιραστούν σε όλο το τραπέζι, ο κύριος εκεί μας απαντούσε "από ένα". Μια δύο τρεις, στο τελος αναγκάστηκα να του πω "εγώ θέλω από δύο φίλε" για να έρθουν τελικά. Με ακόμα μεγαλύτερη βλαχοτουριστικο τρόπο, μας έφερε τρεις ποικιλίες κρεατικών (είπε ότι ήταν για 4 άτομα, αλλά ήταν για 2-3) και μετά όταν ζητήσαμε άλλα τόσα μας είπε ότι τα κρέατα του τελείωσαν. Για να μας υποχρεώσει λες και ήμασταν Γερμανοί τουρίστες τη δεκαετία του '70 μας έφερε ένα μπολακι, με τέσσερις κουταλιες πατατοσαλάτα για 20 άτομα! Επέμεινε και φόρτωσε στους ξένους του τραπεζιού, άλλους μεζέδες που ναι μεν περιείχαν κρέας αλλά προφανώς αφού θα χρειαζόμασταν περισσότερες, θα κόστιζε πιο ακριβά από τις ποικιλίες κρέατος. Κι εν τέλει, ενώ καθόμαστε κατά τις 12.30 και τελειώνουμε το κρασί μας, έχουν αποχωρήσει όλοι στην κουζίνα, θέρμανση κλειστή και έρχεται ο ίδιος τύπος και με ύφος "έλα τελείωνε" μας είπε να φύγουμε για να κλείσει το μαγαζί. Όλα αυτά Παρασκευή βράδυ, όχι Δευτέρα ή Τρίτη.
Δεν μας αναφέρθηκε ποτέ ότι δεν μπορεί το μαγαζί να εξυπηρετήσει τόσα άτομα. Ούτε ότι κλείνει η κουζίνα την τάδε ώρα. Με κλασική ελληνική κουτοπονηρια πήραν το μίνιμουμ κατ' άτομο χωρίς να τους ενδιαφέρει αν θα είμαστε ευχαριστημένοι.
Τέτοιες αντιεπαγγελματικες συμπεριφορές θα έπρεπε να κλείνουν μαγαζιά, όχι να τα συντηρούν...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2021
2  Ευχαριστούμε, 222petrosk
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ομορφο μαγαζι ανοικτα ολο τον χρονο!!καλο φαγητο σπιτικο!
Αυλη παραδοσιακη!!! Σερβις ευγενικο!!!!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, ioannis1234

Ο Σαντορινίος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ο Σαντορινίος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!