Αποθήκευση
Πλατφορμα αναχωρησης

Θα ηταν καλο να: 1. Αναγραφεται η πλατφορμα του εκαστοτε τρενου στον πινακα ανακοινωσεων κ στην... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 19 Σεπτεμβρίου 2019
ΦΑΝΗ Π
Σίγουρα καλύτερα...

Η κριτική έγινε: 1 Νοεμβρίου 2020
Saltpilgrim
Πάρος, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 1 Νοεμβρίου 2020

Η δική μου εικόνα από την πρόσφατη επίσκεψή μου εδώ, είναι αρκετά καλύτερη από την προηγούμενη. Οι χώροι φάνηκαν πιο καθαροί, αν και χρειάζεται κάποια βελτίωση, το προσωπικό πιο νέο και ευγενικό. Δε μπορώ να έχω συνολική εικόνα, αφού πήγα 10 λεπτά πριν την αναχώρηση και έψαχνα τη ράμπα επιβίβασης. Δυστυχώς, αν και έχει επισημανθεί η έλλειψη πολλές φορές, ούτε το εισιτήριο ούτε ο φωτεινός πίνακας την αναφέρουν, οπότε ρωτάς και ψάχνεις... Πάντως, όταν βρήκα τη ράμπα, έφτασα εύκολα και γρήγορα, ενώ ο σεκιουριτάς στη ράμπα ήταν ευγενέστατος, έλεγε σε όλους πού να σταθούν ανάλογα με το βαγόνι τους, πώς να βρούν τη θέση τους και έκανε ευγενικές αλλά πειστικές επισημάνσεις σε όσους δε φορούσαν μάσκα. Η αναχώρηση έγινε στην ώρα της και το ταξίδι ήταν άνετο και με ακρίβεια άφιξης. Σίγουρα, η συνολική εικόνα ήταν αναβαθμισμένη.

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2020
85  Ευχαριστούμε, Saltpilgrim
Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2020

Το απόλυτο χάος ! η απόλυτη βρωμιά ! η απόλυτη ντροπή !
Καταρχήν σε όλους τους χώρους του σταθμού μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε άρα τείθετε θέμα ασφάλεια επιβατών , δεν υπάρχει χώρος αναμονής αξιοπρεπεις και κλιματιζόμενος , ένα κυλικείο της κακιάς ώρας και το σπουδαιότερο δεν υπάρχει σήμανση που να σε καθοδηγεί , δεν κατάλαβα τι δουλειά έχει η κοπελίτσα στο κουβούκλιο λίγο πριν τις αποβάθρες , σε ερώτηση μου για το που είναι η αποβάθρα 8 δήλωσε άγνοια , την ημέρα της αναχώρησης μου είχε πολύ κόσμο 8 βαγόνια , ό κόσμος μπουλούκι χωρίς καμία προφύλαξη για covid19 , δεν υπήρχε κανένας εκπρόσωπος του τραίνου που να βοηθάει και το κερασάκι ? η αρίθμηση των βαγονιών από 1 έως 5 ήταν οκ από εκεί και κάτω χάος , η αρίθμηση αλλα ντάλλων ! Με αποτέλεσμα το κόσμος να μην μπορεί να βρεί την θέση του ! Απόλυτο χάος ! Παρεμπιπτόντος το βαγόνι 6 είχε χαλασμένο κλιματισμό ! Αθήνα Θεσσαλονίκη χωρίς κλίμα ! Κύριοι του ΔΣ μιας και το τραίνο αποτελεί σημείο ανάπτηξης των μεταφορών για την Ελλάδα διορθώστε την κατάσταση είναι απαράδεκτη ! Διαβάστε τα σχόλια που γράφει ο κόσμος και θα καταλάβεται , αν πάλι δεν καταλαβαίνεται κάτι εδώ είμαι να σας τα εξηγήσω ! Ο κόσμος και ταλαιπωρείτε και κυνδινεύει ! Το μόνο θετικό η ακρίβια στις ώρες αναχώρησης και άφιξης .

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, ΑΛΕΞΙΟΥ Α
Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2020

τριτοκοσμικος σταθμος... μετρο στην αλλη ακρη, ανσασερ απεναντη του δρομου ενα χαλι μαυρο μερχι να γβεις απο τον σταθμο γιατι ειναι σπασμενα τα μισες αποβαθρες που περνας φια να φτασεις στις αλλες.. Ζουμε στην Ευρωπη.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, panagiotiss577
Η κριτική έγινε: 3 Φεβρουαρίου 2020

Σε αυτό τον άθλιο σταθμό κάποτε λειτουργούσε μια όχι ιδιαίτερα αξιοπρεπής αλλά τουλάχιστον καθαρή τουαλέτα. Τώρα δεν υπάρχει ούτε αυτό! Δεν υπάρχει πόσιμο νερό και οι χώροι, όλοι όχι μόνο οι τουαλέτες, είναι πανβρώμικοι. Αυτή είναι η αναβάθμιση;

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Panagiota S
Η κριτική έγινε: 28 Δεκεμβρίου 2019

Παρακμιακός σταθμός, δεν έχει σήμανση τι φεύγει και από που. Σε ερώτηση της μητέρας μου στην καρακάξα που παριστάνει την υπάλληλο στις πληροφορίες από που φεύγει το τρένο για Λαμία η απάντηση ήταν εκεί που είναι ο κόσμος.

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, theodk25