“πολυ καλο”

Κλείστε τραπέζι
Καλό για: Ρομαντικό
Γειτονιά: Κεραμεικός
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2017

Το επισκέφτηκα αρκετές φορες,το προσωπικο ευγενέστατο και πολύ διακριτικό.
Ωραίος κήπος το καλοκαιρι .

2  Ευχαριστούμε, panospapanotas

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017

βράδυ καθημερινής ,με παρέα είπαμε να πάρουμε μια γεύση απο το aleria που καιρο θέλαμε να επισκευθούμε,
η περιοχή όπως όλοι γνωρίζουμε δεν φημιζεται για την καλύτερη,όμως αυτό είναι και το μεγάλο στοίχημα!η αλήθεια είναι πως φοβηθηκαμε λίγο την πρόσβαση αν και απεξω βρίσκεται ο πολύ πρόθυμος παρκαδόρος να μας εξυπηρετήσει,μας οδήγησαν στο τραπέζι μας,η διακοσμηση κ το κτηριο πολύ όμορφα με κάποιες μικρές ατέλειες στο τραπέζι διότι δεν αρμόζει σε τετοιο εστιατόριο κιας ειναι σκεπασμένο με το ωραιότερο τραπεζομάντηλο του κόσμου!ας περάσουμε στο κύριο μας θέμα το φαγητό.η σπανακόπιτα προτοτυπη ιδεα αλλα αγευστη και πολυ λιγη δυο μικρά κομματακια,τα κεφτεδάκια ταρτάρ μοσχάρι εξαιρετικά,Κουσκουσάκι Μπουρδέτο πολύ καλό μου άρεσε το μέγεθος του κουςκους,Μηλοκόπι το καλύτερο πιάτο απο όλα!τελειο ψήσιμο γευση όλα αυτά τα συνοδεύσαμε με δύο μπουκάλια πολύ καλών κρασίων.το σέρβις εξαιρετικό .τέλος πήραμε τρια γλυκά το καλύτερο ήταν Κρέμα λευκής σοκολάτας !!ο λογαριασμός 240ευρω θα μπορούσε να είναι λίγο μικρότερος κατα τη γνώμη μου

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, u890
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2016

Το προσωπικο ευγενέστατο και πολύ διακριτικό. Η διακόσμηση πολύ καλόγουστη. Πήραμε ένα φουλ μενού και πριν το κάθε πιάτο μας εξηγούσαν την φιλοσοφία του πιάτου το οποίο ήταν εξαιρετικό. Λάτρεψα τον πουρέ κολοκύθας με κάστανο, απάκι και τρούφα καθώς και το εξαιρετικό ρυζόγαλο. Όλο το μενού ήταν απίστευτο. Πολλά συγχαρητήρια.

1  Ευχαριστούμε, Cat_Mess
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Το επισκέφτηκα αρκετές φορες, τα πιάτα του εξαιρετικά, παντα υπαρχουν καινούργια , το σέρβις φιλικό και αποτελεσματικό, η διακόσμηση πολυ καλη, εχει διάφορες αίθουσες ωστε δεν γινεται φασαρία. Ωραίος κήπος το καλοκαιρι

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, Tsionou
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016

Μια ευχαριστη εκπληξη που γινεται πλέον εμπειρία.Ο χώρος προσεγμένος και καθε του σημείο μια γωνία Τεχνης.Το προσωπικό πολυάριθμο ευγενικό και κυρίως προθυμο και ταχύτατο.Οι γευσεις Ελληνοκεντρικές αλλα ψαγμένες και φροντισμένες.Τα γλυκα άριστα.Η καβα κρασιών εκτενής και ενημερωμένη.Εν ολίγοις μια βραδινή πανδαισία γευσεων και φροντίδας που αξιζε τα λεφτά της

Ευχαριστούμε, vas b

Aleria: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Aleria: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!