“Δε θα ξαναπάμε...”

The Underdog
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Γειτονιά: Θησείο/Μακρυγιάννη
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το the underdog έχοντας τις καλύτερες εντυπώσεις και μεγάλες προσδοκίες..Λάθος μας εφόσον ο καφές ήταν άθλιος και δεν ξέρουμε αν ήταν το χαρμάνι ή το λανθασμένο πλύσιμο της μηχανής καθώς μας άφηνε μια γεύση σαπουνιού..Η συμπεριφορά του προσωπικού ήταν απαράδεκτη αφού μην έχοντας πιει τον καφέ, μας ρώτησε ο σερβιτόρος "ο καφές; ", απαντήσαμε ότι δεν πίνεται, πληρώσαμε και φυγαμε..θα έπρεπε τουλάχιστον να μας προσφέρει άλλον..Δεν το προτείνουμε!

Ευχαριστούμε, Sissy N

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η Κυριακή είναι η αγαπημενη μας μερα για brunch. Ειχαμε ακουσει για το the underdog και επειδη ειχε και καλο καιρο ειπαμε να το επισκεφτουμε.φτασαμε στο μαγαζί γυρω στις 12.30. Ωραιος χώρος, πολυ προσεγμενος και με παρα πολυ κοσμο. Μας πλησιαζει μια κοπελα, πολυ ευγενική και μας ενημερώνει πως εχει αναμονή 3 παρεες πριν απο μας και αν θέλουμε να περιμένουνε. Αποφασισαμε να περιμένουμε και κατσαμε γυρω στη μιση ωρα αργότερα. Θεωρω πολυ σωστο οτι η κοπέλα κρατουσε τη σειρα και εδειχνε ενδιαφερον καθε φορα που αδειαζε καποιο τραπεζι να κατσει ο επομενος όσο πιο σύντομα. Παμε τωρα στον καφε. Παραγγειλαμε εναν freddo espresso και ενα γαλλικό. Μετριος ο καφες, θεωρω πως θα μπορουσε να ειναι καλυτερος. Απο φαγητο παραγγειλαμε ενα huevos rotos con chorizo (πατατες με αυγα και λουκάνικο), ενα b.l.t sandwich και pancakes με μπανανα και καραμέλα. Ηταν πολυ νοστιμα ολα, λιγο μικρη η μεριδα του sandwich, φαινονταν και αδειο οπτικά, κατα τα αλλα ηταν ολα πολυ καλα και ηρθαν και γρήγορα για τον κόσμο που ειχε το μαγαζί. Για αυτα δωσαμε 28€.Θα ξαναερθουμε σίγουρα, ειναι και καθημερινές το brunch και βολευει ακομα περισσοτερο.

Ευχαριστούμε, Nikoleta M
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Ως λάτρης του κέντρου και της συγκεκριμένης τοποθεσίας, βρεθήκαμε για το ξακουστο brunch και καφέ! Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικό και με χαμόγελα, αλλα η ποιότητα κα΄φε και το φαγητό μας άφησαν χλιαρούς δεδομένου της εικόνας και του υψηλού στανταρ που είχαμε ακουσει! Ελπίζω να φταίει η ώρα αιχμής και σίγουρα θα δώσουμε μια δεύτερη ευκαρια γιατι συμβαίνουν και στα καλύτερα σπιτια ;)

Ευχαριστούμε, nansylagou
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

οι τιμές λογικές διότι οι μερίδες είναι μεγάλες και χορταστικές. ήπιαμε ένα καφέ ένα χυμό και φάγαμε δυο πιάτα και πληρώσαμε 23 ευρώ. τα πιάτα ήταν scruble eggs με μανιτάρια που δεν ήταν κάτι το εξαιρετικό αλλά πολύ νόστιμο ενώ το crocke madame ήταν θεικόοοοοοοοο με την κρέμα κρεμμυδιού.....

Ευχαριστούμε, xristina g
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικά τα pancakes με πραλίνα και πτι μπερ σχεδόν σαν τα σπιτικά. Αλλά το ότι είναι σπιτικά τα pancakes δεν σημαίνει ότι και ο καφές πρέπει να μας στείλει σπίτι πιο γρήγορα για ευνόητους λόγους. Ωραία η προσπάθεια με τις ποικιλίες, αλλά παιδιά η θερμοκρασία επιεικώς απαράδεκτη. Ευγενέστατη κοπέλα η σερβιτόρα που διατέθηκε να φέρει τους καφέδες ξανά σε σωστή θερμοκρασία αυτή τη φορά, όμως η ευγένια μιας κοπέλας δε διορθώνει την κυριολεκτική και μεταφορική χλιαρότητα του μαγαζιού.

Ευχαριστούμε, Rothianna L

The Underdog: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

The Underdog: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!