“γρήγορο πέρασμα από πολίτικες γεύσεις”
Κριτική για: Πέρα

Πέρα
Γειτονιά: Ομόνοια
Περιγραφή: Θα μας βρείτε στο κέντρο της Αθήνας (Αιόλου 57 στο Μοναστηράκι). Σας προτείνουμε το καταπληκτικό μας λαχματζούν και το ολοκληρωτικά δικής μας παραγωγής προφιτερόλ!
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

έχω πάει μερικές φορές κυρίως μεσημέρι Σαββάτου το Λαχματζούν είναι πολύ καλό, αλλά και αρκετά πιάτα με γεύση αλλά και παρουσίαση το ένα τρίτο του μαγαζιού είναι μέσα και τα 2/3 έξω επί τις Αιόλου. Δοκιμάστε Αιράνι με λαχματζούν - φαλάφελ και το προφιτερόλ στο τέλος μην ξεχάστε να πιείτε τσάι τούρκικο στα ανάλογα ποτηράκια.

Ευχαριστούμε, John T

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2018

Το Πέρα είναι ένα από τα αγαπημένα μου, ο χώρος έχει χαρακτήρα και ταυτότητα από την Πόλη. Συχνά έχουμε φάει λαχματζούν, αν είσαι φίλος δοκίμασέ το, είναι πολύ καλό, αλλά σήμερα θα γράψω για το Προφιτερόλ! Το Προφιτερολ αυτό είναι πραγματικά ένα απο τα καλύτερα που έχω φάει στην Αθήνα. Θα το έβαζα σίγουρα στο Τοπ χωρίς υπερβολή. Συνήθως το αγοράζουμε πακέτο. Την τελευταία φορά δεν είχε στην βιτρίνα μιας που πήγαμε στο κλείσιμο, μας ετοίμασαν όμως αμέσως ένα! Όσες φορές το δοκίμασα ήταν φρεσκότατο, το σου τραγανό, η κρέμα του πλούσια και μυρωδάτη και η σοκολάτα υπέροχη. Λίγο τσιμπιμένη η τιμή του αλλά το αξίζει!

Ευχαριστούμε, Lamprini L
Η κριτική γράφτηκε 23 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό. Ωραίο λαχματζουν ίσως η καλύτερη στάση για ελαφρύ φαγητό και πολύ καλές τιμές. Δεν θα σας αποζημιώσει. Ωραία και νόστιμα πολιτικα γλυκά

Ευχαριστούμε, Fani P
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολλές ευχάριστες γευστικές εκπλήξεις μαζεμένες σε ένα μικρό καφέ της περιοχής. Υπέροχο λαχματζούν, ωραίες σαλάτες και ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ προφιτερόλ! Αν έχετε φάει προφιτερόλ στην Πόλη αυτό μπορεί να σας φανεί και καλύτερο! Το δίνουν και πακέτο για το σπίτι. Πολύ ευχάριστοι και ευγενικοί οι ιδιοκτήτες.

2  Ευχαριστούμε, BlackDalia13
Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2017

Προσιτές τιμές, μέτριες γεύσεις αλλά τίποτα παραπάνω. Το προσωπικό αγενές. Μια κακή απομίμηση των γεύσεων της Πόλης. Για μια φορά καλό είναι αλλά μέχρι εκεί.

Ευχαριστούμε, SelmaKal

Πέρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πέρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!