“Συνοικιακή μετριότητα”

Anteti
Γειτονιά: Πετράλωνα
Γειτονιά: Πετράλωνα
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2016

Για Καστελόριζο ξεκινήσαμε αλλά δε μπορούσε ο ξάδερφος και καταλήξαμε Αντέτι. Τραπεζάκια στο πεζοδρόμιο και μέσα. Λίγο στριμόκωλη φάση. Τέλος πάντων. Παραγγελία:1 πανσέτες ωραίες, 1 χοιρινή τηγανιά μικρά μικρά κοματάκια κυβάκια καλή, 1 μελιτζανοσαλάτα τίποτα αξιομνημόνευτο -έχω φάει καλύτερες, 1 γιαουρτλού κεμπάπ νόστιμο, 1 κεφτεδάκια πήχτρα στη σάλτσα παταγώδης αποτυχία. Κρασί ροζέ ωραίο αλλά λίγο δυνατό,μια μπύρα και μια σπράιτ λογαριασμός 40 ευρά.Νερό κανάτας παγωμένο (ευτυχώς) και για το τέλος κέρασμα κορμός 4 κοματάκια ότι έπρεπε. Απόδειξη δεν έφερε παρά μόνο όταν του ζητήθηκε και με καθυστέρηση κανά 20λεπτο αλλά πήγε να μας τη ''φέρει΄΄με το δελτίο παραγγελίας, ευτυχώς την ξαναζήτησα απ την κοπέλα που μας έφερε την κανονική.Σέρβις ευγενικό. Toυαλέτα μία και μοναδική αλλά πεντακάθαρη. Πάρκιν με τεράστιο βαθμό δυσκολίας στα γύρω στενά και κυρίως τις καθημερινές, αλλιώς τα ΣΚ ξεχάστε το και πάρτε καλύτερα τον ηλεκτρικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Αλεξ Κ

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2016

Το καλύτερο μέρος για να απολαύσετε καλό φαγητό στα Πετράλωνα. Είμαστε εκεί με τις φίλες μου κάθε Παρασκευή και δεν το αλλάζουμε για κανένα άλλο μέρος. Δοκιμάστε οπωσδήποτε τους κολοκυθοκεφτέδες, τη φέτα με μέλι, το μπεκρή μεζέ, το κότσι για τους λάτρεις του είδους, την σαλάτα Αντέτι, το κεμπάπ, τα μπριζολάκια και οπωσδήποτε τον καβουρμά! Καλό είναι να αφήσετε και λίγο χώρο για να δοκιμάστε απερίγραπτα νόστιμο κορμό και την ανεπανάληπτη πορτοκαλόπιτα, αν προλάβετε. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους εκτιμούν καλή κουζίνα και φιλικό προσωπικό. Καλή όρεξη!

1  Ευχαριστούμε, Nadia P
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2016

Επισκέφθηκα τυχαία το συγκεκριμένο μεζεδοπωλείο. Κάναμε βόλτα στην Τρώων και καθίσαμε. Το παιδί που μας εξυπηρετούσε είναι πάρα πολύ συμπαθητικό. Μας πρότεινε πιάτα, μας ρώτησε εγκάρδια αν μας άρεσε το φαγητό και φαινόταν να ζητάει ειλικρινά την άποψη μας. Όλα ήταν πολύ καλά. Μας άρεσε η σαλάτα αντετι ( και έτσι πήραμε και δεύτερη) και η παστουρμαδόπιτα. Τα κρέατα που δοκιμάσαμε ήταν πολύ καλά. Θα επανέλθουμε και για δοκιμή ψαρικών. Οι τιμές είναι πολύ λογικές και το χύμα λευκό κρασί που ήπιαμε πολύ καλό. Θα ξαναπάμε σίγουρα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Giorgos_TTT
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2016

Πηγαίνουμε συνέχεια στο Αντετι εδώ και χρόνια. Το συγκριμένο μεζεδοπωλείο είναι το μοναδικό στα Πετράλωνα το οποίο βελτιώνεται. Υπάρχουν πολλά εδικά στην Τρώων που ξεκίνησαν καλά και κάθε φορά κάτι χειροτερεύει. Έχει τραπεζάκια πάνω στο πεζοδρόμιο της Τρώων αλλά είναι καλό και στο εσωτερικό. Με τον καιρό γνωρίσαμε και τα παιδιά (νομίζω Χάρης και Σόλωνας) είναι πολύ ευγενικοί και πάντα μας κερνάνε κάτι. Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε κότσι όταν το επισκεφτείτε.

1  Ευχαριστούμε, Nella_LLL
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2016

Το καλύτερο μεζεδοπωλείο στα Πετράλωνα. Δοκιμάστε οπωσδήποτε κότσι (αν προλάβετε) , μελιαστή φέτα και σαλάτα αντετι. Τα παιδιά που το έχουν είναι πάρα πολύ φιλικοί και ευγενικοί. Η εξυπηρέτηση είναι γρήγορη και οι τιμές είναι πολύ καλές.

1  Ευχαριστούμε, Nick_Kol

Anteti: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Anteti: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!