“THE SURVIVOR”
Κριτική για: Great Escape

Great Escape
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Περιγραφή ιδιοκτήτη: Tα Great Escape Rooms βρίσκονται στην καρδία της Αθήνας και είναι τα μεγαλύτερα διαδραστικά δωμάτια απόδρασης της πόλης. Μία διαδραστική εμπειρία απόδρασης, το Great Escape, διευρύνει την φαντασία, ενώ ταυτόχρονα βάζει σε δοκιμασία την αντιληπτική ικανότητα του συμμετέχοντα και ενισχύει το αίσθημα της συνεργασίας. Η ομάδα των παικτών, αποτελούμενη από 2 έως 7 άτομα, θα κληθεί να ανακαλύψει τα μυστικά του δωματίου και εξιχνιάσει το μυστήριο. Στόχος τους είναι να ολοκληρώσουν την αποστολή τους μέσα στα προκαθορισμένα χρονικά όρια, ξεπερνώντας εμπόδια και λύνοντας γρίφους, έχοντας ενεργοποιήσει τόσο το μυαλό, όσο και τις 5 αισθήσεις.
Χρήσιμες πληροφορίες: Μπάνιο
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ποιο action δωμάτιο που έχω βρεθει,πολύ καλός ηθοποιός και γενικά εξαιρετικό όπως ούτως η αλλως μας έχει συνηθισει η εταιρεία

Ευχαριστούμε, Γιωργος Τ
Ο/η John_Angelo89, General Manager του Great Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Μαρτίου 2018

Χαιρόμαστε που έζησες μαζί με την ομάδα σου μια όμορφη εμπειρία δράσης στο The Survivor! Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και ελπίζουμε να σε ξαναδούμε σύντομα στα δωμάτια του Great Escape!

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας παιξει σχεδον σε ολα τα δωματια της συγκεκριμενης εταιριας εχω καταληξει στο εξης συμπερασμα:
•Καταπληκτικοι χωροι, πολυ πρωτοτυποι και συνδιαστικοι γριφοι στα περισσοτερα δωματια. Απαιτειται σκεψη, συνεργασια και σωστη ομαδα για μια καλη αποδραση με ενα ικανοποιητικο σκορ.
•Υπαρχουν δωματια διαφορετικης δυσκολιας και αισθητικης, ευκολο και απλο (The Circus) , ή δωματιο που εστιαζει σε κυριως σε γριφους και σε διαφορετικη ατμοσφαιρα (Whisper of Shadows / Guantanamo ) , ή τρομαχτικο που εχει ως προυποθεση την συνεργασια (The Basement's Secret), αλλά και βιωματικο που ανεβαζει την αδρεναλινη στα υψη και κορυφωνει τον φοβο (The Ritual) , και προπαντως δωματιο "δράσης" και ενεργητικοτητας (The Survivor / The Volcano Island)
•Η υποκριτικη των ηθοποιων ειναι παρα πολυ πειστικη, νιωθεις οτι εισαι μεσα στην κυρια υποθεση του δωματιου. Πολυ σωστοι στον ρολο τους και στις κινησεις τους.
•Η εξυπηρετηση απο το προσωπικο ειναι εξαιρετικη ως προς κρατησεις, εξηγησεις δωματιων, τηλεφωνικες πληροφοριες και υποδοχη στους χωρους.
Συνισταται ανεπιφυλακτα!

Ευχαριστούμε, zoz-der-99

Σε ευχαριστούμε πολύ για το review! Σε περιμένουμε σύντομα στο Great Escape σε νέες περιπέτειες!

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά για το πάρτυ των παιδιών μου που διοργανώσαμε στα παιχνίδια τους .Ηταν ένα από τα καλύτερα πάρτυ που έχω κάνει στα δύο μου παιδιά .Ηταν μία ξεχωριστή εμπειρία που βίωσαν όλα τα παιδιά πράγμα το οποίο το έβλεπες στα προσωπάκια τους .Εκτός από τα παιχνίδια που ήτανε πολύ ιδιαίτερα μου έκανε εντύπωση και η οργάνωση της όλης ομάδας του Great Escape επίσης και η πρωτότυπη εμπειρία που βίωσαν όλα τα παιδιά .Ευχαριστώ και πάλι την ομάδα και θα τα πούμε σίγουρα σε ένα χρόνο στο επόμενο πάρτι των παιδιών μου.

Ευχαριστούμε, Nelly m

Νέλλυ σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Πάντα προσπαθούμε να προσφέρουμε αξέχαστες στιγμές στους μικρούς μας φίλους και μας χαροποιεί ιδιαίτερα να βλέπουμε ότι το πετυχαίνουμε αυτό!

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτικοί χώροι και άψογη φιλοξενία. Μια μοναδική εμπειρία στο κέντρο της Αθήνας. Οπωσδήποτε θα το επισκεφτώ ξανά με τη πάρεα μου!

Ευχαριστούμε, antobell1990
Ο/η John_Angelo89, Manager του Great Escape, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Μαρτίου 2018

Σε ευχαριστούμε για το review και σε περιμένουμε μαζί με την παρέα σου σύντομα στο Great Escape!

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλοστημένα δωμάτια με έμφαση στην λεπτομέρεια και στο συναίσθημα χαρίζοντας πραγματικές συγκινήσεις στους παίκτες....

Ευχαριστούμε, Antonis P

Αντώνη σε ευχαριστόυμε για τα καλά σου λόγια!

Great Escape: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Great Escape: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!