“Καλή επιλογή ”
Κριτική για: Butcher Shop

Butcher Shop
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία κρεατικά, ωραία ψαρικά, ωραίες σαλάτες. Νομίζω θα μείνετε ευχαριστημένοι αν το επιλέξετε γιατί εχει ενδιαφέρον και ο περιβάλλοντας χώρος.

Ευχαριστούμε, sofoudeli

Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Στο καλύτερο σημείο στο Γκάζι. Με μεγάλη τζαμαρία που δίνει ορατότητα στα δρώμενα του δρόμου, αλλά και παρειστική χαλαρή ατμόσφαιρα που θυμίζει την παλιά καλή Αθήνα. Καθαρό και προσεγμένο στην κάθε του λεπτομέρεια. Ψαγμένη μουσική, φωτεινές άνετες και τεράστιες τουαλέτες (το δικό μου φετίχ). Ανεξάρτητοι χώροι για καπνίζοντες και μη, δεν νομίζω να σας απογοητεύσει ως περιβάλλον. Στο φαγητό επέλεξα συκώτι ψητό, που είχε εξαιρετικό ψήσιμο και άριστη ποιότητα κρέατος. Από ορεκτικά μου άρεσαν πολύ τα μανιτάρια. Στο γλυκό η τάρτα μαύρης σοκολάτας με πορτοκάλι, τα έσπαγε. Τι άλλο να ζητήσω? Πήγαμε στις 21:00 και κλείσαμε το μαγαζί στις 01:30. Το καλό κρασί, η μουσική, το όμορφο περιβάλλον και η εξαιρετική παρέα, ήταν το μυστικό, πέραν του καλού φαγητού βεβαίως. Μια πολύ καλή πρόταση για παρέες κάθε ώρα της ημέρας.

1  Ευχαριστούμε, marilia1971
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Τρομερό μαγαζί , άριστη εξυπηρέτηση και το καταπληκτικό είναι, ότι υπάρχει παιδικό μενού. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Κέντρο Δια Βίου... I
Η κριτική γράφτηκε 9 Δεκεμβρίου 2017

Αξιοπρεπής σε ποιότητα και ποσότητα.
Όμορφος ο χώρος και με φιλικό προσωπικό.
Συνολικά είναι ένα μαγαζί πάνω του μετρίου, ωστόσο είναι λίγο ακριβό και για αυτόν τον λόγο δεν πήρε 4 αστέρια. Φυσικά έχει το ελαφρυντικό ότι είναι στο Γκάζι και ξέρεις ότι πληρώνεις και λίγο αέρα. Ίσως για εκεί να είναι από τις καλύτερες επιλογές , όχι όμως για κάποιον που θέλει από άλλη περιοχή να πάει κάπου διαφορετικά ( απλά για να αλλάξει παραστάσεις).
Τips: Τα πιάτα δεν είχαν πατάτες οπότε χρειάζεται να πάρεις extra αν επιθυμείς.
(Να αναφερθεί το ότι ήταν προτηγανισμένες)

Κλείνοντας να πω ότι δεν είναι κακό μαγαζί απλά δεν ξέρω τι περισσότερο προφέρει σε κάποιον ώστε να επιλέξει να φάει εκεί ( σε περίπτωση που δεν βρίσκεται εκεί)

Ευχαριστούμε, Thodoris X
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα φυσιολογικό μαγαζί . Καλό φαγητό αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο . Το σερβις σχετικά αργό ειδικά στο κυρίως

Ευχαριστούμε, LefterisArta
Ο/η HellenicFood, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Butcher Shop, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ LefterisArta,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε να σχολιάσετε την ποιότητα των υπηρεσιών φιλοξενίας μας. Οι χρήσιμες επισημάνσεις σας τυγχάνουν ήδη της δέουσας προσοχής μας. Σας ευχόμαστε από καρδιάς ένα επιτυχημένο και υγιές 2018.

Η ομάδα φιλοξενίας του Butchershop
O υπεύθυνος φιλοξενίας Σεραφείμ

Butcher Shop: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Butcher Shop: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!