“Το χειρότερο”
Κριτική για: The MindTrap Monastiraki

The MindTrap Monastiraki
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Χρήσιμες πληροφορίες: Δραστηριότητες για μικρά παιδιά, Σκάλες/Ανελκυστήρας, Δραστηριότητες για μεγαλύτερα παιδιά, Μπάνιο, Ερμάρια/Αποθήκευση
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Δυστυχώς, έρχομαι στην δύσκολη θέση να γράψω αρνητική κριτική διότι μετά από 30+ δωμάτια, αυτό ήταν ό,τι χειρότερο έχω παίξει. Εξ αρχής η διακόσμηση δεν έλεγε και πολλά αλλά όλη η αποτυχία ήταν στους γρίφους και την ροή γενικά. Για πρώτη φορά σε δωμάτιο συνέβησαν τα εξής απίστευτα:
Ανοίξαμε ένα λουκέτο που άνοιγε μια πόρτα (κανονικά με κλειδί) και ενώ ασχολούμασταν με τον γρίφο που βρήκαμε εκεί, μπαίνει ξαφνικά η GM μέσα στο δωμάτιο και μας λέει: "Αυτό το κλειδί δεν ήταν για αυτό το λουκέτο, ξανακλείστε την πόρτα" (!!!).
Στην πορεία το δωμάτιο είχε ένα (ας πούμε) gadget με διακόπτες, το οποίο πολύ απλά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ. Ενώ είχαμε βρει από την αρχή τον σωστό "κωδικό" για το gadget αυτό, όσες φορές και να το βάζαμε, δεν γινόταν τίποτα. Εν τέλη (και αφού είχαμε χάσει 20'), μας έδωσε η GM τον κωδικό από το monitor και επιβεβαιώσαμε ότι αυτός που βάζαμε ήταν όντως ο σωστός.
Αφού τελείωσε ο χρόνος, εύλογα ζητήσαμε να μας δώσει παράταση αφού χάσαμε πολύ χρόνο σε κάτι που δεν δούλευε αλλά φυσικά δεν μας έδωσε ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω.

Το δωμάτιο ήταν ξεκάθαρη σπατάλη χρόνου και χρήματος. Δεν θα το πρότεινα σε κανέναν.

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάρτιος 2018
1  Ευχαριστούμε, Vasilis P
Ο/η Yannis_Bakaloudis, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του The MindTrap Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα σας.

Ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για την κριτική σας. Λυπούμαστε για την εμπειρία που είχατε στο συγκεκριμένο δωμάτιο. Το The MindTrap Monastiraki είναι από τα παλαιότερα escape rooms στην Ελλάδα και πιστεύουμε πως ήταν μια άτυχη στιγμή την οποία είμαστε διαθέσιμοι να διορθώσουμε στην επόμενη επίσκεψή σας.

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2017

Παιξαμε στο δωματιο art of escape με την Αθηνα.Δεν βηκαμε αλλα ηταν πολυ καλη και βοηθητικη,περασαμε πολυ ωραια και γελασαμε.Το δωματιο ηταν πολυ ωραιο και με ωραιους γριφους.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Eirini G
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2017

Ειρήνη καλημέρα!

Σ'ευχαριστούμε πολύ για την κριτική και χαιρόμαστε που περάσατε καλα!

Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε.

Η κριτική γράφτηκε 3 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε αυθόρμητα με την παρεα μετα απο ενα καφε στο κεντρο και πραγματικά μας δικαίωσε. Πρώτα απ'ολα το κτήριο που στεγάζεται ειναι φοβερό. Μπήκαμε πρώτα στο δωμάτιο με τους πειρατές της καραιβικης και μετα επειδη ειχαμε πορωθει μπήκαμε στο embola που ηταν ακομη πιο δυνατό. Η Ειρήνη που μας ειχε υπό την επίβλεψη της φοβερή και γελαστή, όπως και ολα τα παιδιά που δουλεύουν εκει! Θα ξανάρθουμε σιγουρα!

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2017
Ευχαριστούμε, 887bellab
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Οκτωβρίου 2017

Καλησπέρα,

σ'ευχαριστούμε πολύ για την κριτική και χαιρόμαστε που νέες ομάδες διασκεδάζουν στα δωμάτια μας. Σας περιμένουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 26 Σεπτεμβρίου 2017

Πρωτοτυπη εμπειρια.
Ειχαμε παει 5 ατομα στο δωματιο των ΠΕιρατων,Η αληθεια ειναι οτι δεν λυσαμε ολους τους γριφους,μας κερδισε ο χρονος,αλλα δεν πειραζει.Ηταν κατι που καναμε ολοι πρωτη φορα κ σιγουρα θα ξανακανουμε απλα με διαφορετικη θεματικη.
ΤΟ προσωπικο ηταν πολυ ευγενικο,βγαλαμε κ μια φωτογραφια,κ ρωταω απο που μπορουμε να την προμηθευτουμε?
ΕΠισης μου αρεσε το ολο concept Κ η διακοσμηση

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Νικολ Β
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Σεπτεμβρίου 2017

Γεια σου Νικόλ!

Σ'ευχαριστούμε για την κριτική και χαιρόμαστε που περάσατε καλά, ακόμα κι αν δεν αποδράσατε. Η φωτογραφία σας υπάρχει στη σελίδα του καταστήματος μας στο Facebook! Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.

Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2017

Θα βιώσετε μια αξέχαστη εμπειρία αφου μέσα στα δωμάτια ταξιδεύεις σε μαγικούς κόσμους, γινεσε κατάσκοπος ή εγκληματιας κτλ. Η διακόσμηση των δωματιων είναι απίστευτη και οι γρίφοι μοναδικοί

Ημερομηνία εμπειρίας: Απρίλιος 2017
Ευχαριστούμε, Miltiadis R
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Monastiraki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Σεπτεμβρίου 2017

Καλησπέρα κι ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα λόγια! Χαιρόμαστε που περνάτε καλά κι ευχόμαστε να σας ξαναδούμε :)

The MindTrap Team

The MindTrap Monastiraki: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

The MindTrap Monastiraki: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!