“Ένα όμορφο bistro...”
Κριτική για: Jonah's

Jonah's
Νο 2.231 από 2.744 Εστιατόρια για: Αθήνα
Περιγραφή: Ένας προσεγμένος χώρος στους Αμπελοκηπους έναντι μέτρο και Ευρωκλινικής Αθηνών -Παιδων Εύγευστα πιάτα μεγάλη ποικιλία από ελληνικά κρασιά ,,και πάνω απ όλα θετική αύρα ...
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα όμορφο μπιστρό που έχω επισκεφτεί και πρόκειται να ξαναπαω,στην καρδιά των Αμπελόκηπων δίπλα από την αντίστοιχη στάση του μέτρο...Τα πιάτα όλα με φρεσκότατες πρώτες ύλες και με μεγάλη ποικιλία τόσο στις γεύσεις όσο και στην wine list..Προτείνεται τόσο για μεσημεριανά γεύματα όσο και για δείπνο αφού τα βραδιά αλλάζει όψη με τον χαμηλό φωτισμό και τις ωραίες μουσικές μελωδίες...

1  Ευχαριστούμε, fantasel

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίος χώρος, υπέροχα και πεντανόστιμα πιάτα σε λογικές τιμές! Περάσαμε τέλεια με την παρέα μου,σίγουρα θα ξαναπάμε. Αξίζει να το επισκεφτείτε!

1  Ευχαριστούμε, Iapetus81
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό με μια φίλη μας που πηγαίνει συχνά στο Jonah's... Μας έλεγε τα καλύτερα πάντα!! Πραγματικά το φαγητό ήταν φανταστικό, μεγάλες μερίδες και πάρα πολύ όμορφο μαγαζί!!! Περάσαμε τέλεια...

1  Ευχαριστούμε, Vasoul
Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2017

Στο Jonah’s βρεθήκαμε βραδάκι με την κοπέλα μου. Ήμασταν στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας και αποφασίσαμε να φάμε κάτι εκεί. Το μαγαζί όμορφο και περιποιημένο. Πήραμε το φιλέτο ψητού σολομού με ρύζι και το φρέσκο ραβιόλι με σπανάκι. Πολύ ωραία πιάτα και τα δύο. Το βρήκαμε καλό μαγαζί.

1  Ευχαριστούμε, Κωστής Κ
Η κριτική γράφτηκε 13 Νοεμβρίου 2017

Είδαμε αρκετό κόσμο στο Jonah's να πίνει κρασί,να τρώει πολύ ωραίο φαγητό και ενθουσιαστήκαμε, οπότε και το αποφασίσαμε να περάσουμε το βράδυ μας εκεί. Επιλέξαμε ένα ποτήρι κρασί κόκκινο κτήμα Αβαντίς, πολύ καλό και το συνδυάσαμε με ένα πιάτο κυρίως ο καθένας. Εγώ παρήγγειλα το ριζότο μανιταριών με λάδι τρούφας, Εξαιρετικό πιάτο, πολύ γευστικό, με φρέσκα μανιτάρια. Ο χώρος εκπληκτικός, μας ευχαρίστησε απόλυτα και χαλαρώσαμε. Άψογη η εξυπηρέτηση και πολύ γρήγορη. Θα το ξαναπροτιμήσουμε.

1  Ευχαριστούμε, Nick D

Jonah's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Jonah's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!