“Πραγματικά ωραίο μαγαζί!!! ”
Κριτική για: Jonah's

Jonah's
Νο 2.145 από 2.639 Εστιατόρια για: Αθήνα
Περιγραφή: Ένας προσεγμένος χώρος στους Αμπελοκηπους έναντι μέτρο και Ευρωκλινικής Αθηνών -Παιδων Εύγευστα πιάτα μεγάλη ποικιλία από ελληνικά κρασιά ,,και πάνω απ όλα θετική αύρα ...
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό με μια φίλη μας που πηγαίνει συχνά στο Jonah's... Μας έλεγε τα καλύτερα πάντα!! Πραγματικά το φαγητό ήταν φανταστικό, μεγάλες μερίδες και πάρα πολύ όμορφο μαγαζί!!! Περάσαμε τέλεια...

1  Ευχαριστούμε, Vasoul

Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2017

Στο Jonah’s βρεθήκαμε βραδάκι με την κοπέλα μου. Ήμασταν στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας και αποφασίσαμε να φάμε κάτι εκεί. Το μαγαζί όμορφο και περιποιημένο. Πήραμε το φιλέτο ψητού σολομού με ρύζι και το φρέσκο ραβιόλι με σπανάκι. Πολύ ωραία πιάτα και τα δύο. Το βρήκαμε καλό μαγαζί.

1  Ευχαριστούμε, Κωστής Κ
Η κριτική γράφτηκε 13 Νοεμβρίου 2017

Είδαμε αρκετό κόσμο στο Jonah's να πίνει κρασί,να τρώει πολύ ωραίο φαγητό και ενθουσιαστήκαμε, οπότε και το αποφασίσαμε να περάσουμε το βράδυ μας εκεί. Επιλέξαμε ένα ποτήρι κρασί κόκκινο κτήμα Αβαντίς, πολύ καλό και το συνδυάσαμε με ένα πιάτο κυρίως ο καθένας. Εγώ παρήγγειλα το ριζότο μανιταριών με λάδι τρούφας, Εξαιρετικό πιάτο, πολύ γευστικό, με φρέσκα μανιτάρια. Ο χώρος εκπληκτικός, μας ευχαρίστησε απόλυτα και χαλαρώσαμε. Άψογη η εξυπηρέτηση και πολύ γρήγορη. Θα το ξαναπροτιμήσουμε.

1  Ευχαριστούμε, Nick D
Η κριτική γράφτηκε 4 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Για ένα ποτήρι κρασί καθήσαμε αρχικά στο Jonah's αλλά στην πορεία επειδή περνούσαμε πολύ ωραία, εξελίχθηκε σε φαγητό. Πήραμε το φιλέτο σολομού με λιγκουίνι και κρέμα γάλακτος. Εξαιρετικό πιάτο, πολύ ωραία μαγειρεμένο και νόστιμο, ειδικά η κρέμα ήταν αρκετά ελαφριά και έδινε τέλεια γεύση στο πιάτο. Το μοσχαρίσιο φιλέτο γάλακτος με πατάτες baby, ήταν εξίσου πολύ νόστιμο, φρέσκο κρέας,καλοψημένο και ζουμερό. Το φαγητό μας ταίριαξε υπέροχα με το κρασί λευκό μοσχοφίλερο,κτήμα Σκούρα, που είχαμε πάρει. Εκπληκτικός χώρος, ατμοσφαιρικός, με χαμηλό φωτισμό και πολύ ευγενικό προσωπικό.

1  Ευχαριστούμε, Δημήτρης Μ
Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Βόλτα στους Αμπελόκηπους και μετά αποφασίσαμε να καθήσουμε στο Jonah's για να φάμε κάτι, μιας και ήδη είχαμε αρχίσει να πεινάμε. Εκπληκτικός χώρος, γεμάτος ζωή και πολύ ευχάριστο περιβάλλον. Μοντέρνα διακόσμηση, τέλεια αισθητική. Εξυπηρετηθήκαμε πολύ καλά. Πήραμε να πιούμε από ένα ποτήρι κόκκινο κρασί σπηλιά. Για φαγητό επιλέξαμε τα μανιτάρια με δεντρολίβανο και βαλσάμικο για ορεκτικό. Πολύ νόστιμο πιάτο, εξαιρετικά γευστικό. Το μοσχάρι κοκκινιστό με παπαρδέλες και παρμεζάνα, που πήρα για κυρίως ήταν πολύ νόστιμο, πολύ καλά μαγειρεμένο, το κρέας έλιωνε και η σάλτσα γευστική. Ειναι μία πολύ καλή επιλογή για όλα τα γούστα.

1  Ευχαριστούμε, athinagianakou

Jonah's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Jonah's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;