“Τέλειο”
Κριτική για: Μουσείο Ακρόπολης

Μουσείο Ακρόπολης
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Εισιτήριο: Ναι
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 2-3 ώρες
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ οικονομικό για αυτά που προσφέρει σε άλλες χώρες η τιμή του θα ήταν τριπλάσια!!! Αξίζει να το επισκεφτείτε όλοι!

Ευχαριστούμε, Μαρια Κ
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Η επίσκεψή μου έγινε πριν απο μερικούς μήνες και είμαι γοητευμένος απο το εύρος των εκθεμάτων και περήφανος γα την καταγωγή μου. Είναι ένα σύγχρονο , άρτιο και φιλικό για τον επισκέπτη μουσείο το οποίο δίνει στον επισκέπτη τις απαραίτητες γνώσεις που πρέπει να έχει , χωρίς να τον κουράζει

Ευχαριστούμε, SPYROS1965
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο χώρος του κτηρίου και οι ψηλές οροφές μαζί με το γυάλινο πάτωμα δίνουν μια αίσθηση ανοιχτού χώρου που σε ηρεμεί και σε κάνει να αισθάνεσαι ταυτόχρονα μικρός ώστε να απολαύσεις τα εκθέματα!

Ευχαριστούμε, ΓΙΑΝΝΗΣ Π
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τι να πω εγώ για αυτό το αριστούργημα; το έχω επισκεφτεί άπειρες φορές μα κάθε φορά κάρι ανακαλύπτω κάθε φορά γεμίζουν τα μάτια μου δάκρυα. Όποιος το επισκέπτεται γίνεται πλούσιος.

Ευχαριστούμε, Errika P
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αν δεν έχετε επισκεφτεί το μουσείο της Ακρόπολης πρέπει να μπει στις προτεραιότητες σας. Φανταστείτε με ρίγη συγκίνησης να διαπερνά ωτο κορμί σου από την είσοδο που περπατάς πάνω από την Αρχαία πόλη και την βλέπεις από το γυάλινο πάτωμα. Μέσα ή εξερεύνηση με τα αγάλματα τις καρυάτιδες κτλ μόνο περιφανια μπορούν να σου δώσουν και μμ του καθώς βλέπει κενές τις θέσεις με τα γλυπτά που λείπουν. Υπάρχει καφετέρια με σνακ ή μεσημεριανό που μπορείς να απολαύσεις με την καταπληκτική θέα. Αξίζει την επίσκεψη και προσωπικά πιστεύω ότι είναι απαραίτητη και άξιας θαυμασμού και περιφανιας

Ευχαριστούμε, Mary K

Μουσείο Ακρόπολης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μουσείο Ακρόπολης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!