“Τέλειο φαγητό!!”
Κριτική για: Πηνελόπη & Μνηστήρες

Πηνελόπη & Μνηστήρες
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Περιγραφή: Το δικό μας μουσικό στέκι, που για περισσότερο από 18 χρόνια μας μαθαίνει να διασκεδάζουμε έτσι όπως μόνο αυτό ξέρει… Αλλάζει περιοχή και γυρίζει στο Παγκράτι (ex Καφε Ελλας), σε μία από τις ομορφότερες πλατείες της Αθήνας, στην πλατεία Πλαστήρα. Σε ένα εντυπωσιακό, ζεστό και φιλικό περιβάλλον, μας υποδέχεται με τη γνωστή συνταγή και την ίδια φιλοσοφία, ενώ υπόσχεται να μας χαρίσει αυθεντική Ελληνική διασκέδαση ! Σε έναν ξεχωριστά ανανεωμένο χώρο, καθημερινά από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. Μας δίνει την ευκαιρία να το συνδυάσουμε στην καθημερινότητα μας με κάθε είδους διασκέδαση. Καταφέρνει να συνδυάσει τον πρωινό καφέ με την παρέα μας μέχρι και το κρασάκι και τους μεζέδες που θα δοκιμάσουμε αργά το βράδυ ακούγοντας Live μουσική. Είναι ίσως το μοναδικό στο είδος του και αποτελεί εξαιρετική επιλογή...Το Πηνελόπη Και Μνηστήρες δημιουργεί μια ασυναγώνιστη ατμόσφαιρα που ήδη αποτελεί το ομορφότερο σημείο συνάντησης για τη χειμερινή και καλοκαιρινή σεζόν.
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί που διαψεύδει την φήμη ότι το καλο φαγητό και η διασκέδαση δεν πάνε πάρεα..μαστ προορισμός,σούπερ ανανεωμένος κατάλογος!!!

Ευχαριστούμε, georgia m

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστικη ατμοσφαιρα... Live Μουσικη σχεδον καθε μερα.. Καταλογος πολυ δυνατος και γευστικος.. ολη μερα ανοιχτο και φαγητο.. απο νωρις το πρωι μεχρι αργα το βραδυ...

Ευχαριστούμε, Dimitris V
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό και πολύ μεγάλες μερίδες. Εξαιρετικοί οι κολοκυθοκεφτεδες και οι μπάλες τυριού . Το χύμα κόκκινο ημίγλυκο κρασί γευστικότατο . Πολύ κέφι και ζωντάνια απο τα παιδιά της ορχήστρας και τους τραγουδιστές. Στα μείον το ότι δεν είχαν καταγράψει την κράτησή μας και όταν εφτασαν οι δυο πρώτοι της παρέας ... δεν υπήρχε το τραπέζι μας. Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτό. Ωστόσο μας τακτοποίησαν στον μπροστινό χώρο αλλά όχι στο χώρο που ήταν οι μουσικοί όπωα αδχικά είχαμε κλείσει τηλεφωνικά. Αυτό μας χαλασε τη διαθεση.

Ευχαριστούμε, boubouZografou
Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκα μέσα στον Νοεμβρίο με φίλους το χώρο και εντυπωσιαστήκαμε θετικά από την ποικιλία των πιάτων και των γεύσεων , το ζεστό κλίμα και την εξυπηρέτηση . Επίσης διασκεδάσαμε με το ωραίο μουσικό προγραμμα που μας κράτησε μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες !! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα .. σίγουρα έγινε αγαπημένο στέκι!!

Ευχαριστούμε, katerinag2009
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε πολύ όμορφα, με πολύ καλή ζωντανή μουσική και εμβόλιμα θεατρικά δρώμενα. Θα ξαναπάμε σίγουρα!

1  Ευχαριστούμε, Eleni_Psi

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;