“ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ”
Κριτική για: Πηνελόπη & Μνηστήρες

Πηνελόπη & Μνηστήρες
Γειτονιά: Παγκράτι
Περιγραφή: Το δικό μας μουσικό στέκι, που για περισσότερο από 18 χρόνια μας μαθαίνει να διασκεδάζουμε έτσι όπως μόνο αυτό ξέρει… Αλλάζει περιοχή και γυρίζει στο Παγκράτι (ex Καφε Ελλας), σε μία από τις ομορφότερες πλατείες της Αθήνας, στην πλατεία Πλαστήρα. Σε ένα εντυπωσιακό, ζεστό και φιλικό περιβάλλον, μας υποδέχεται με τη γνωστή συνταγή και την ίδια φιλοσοφία, ενώ υπόσχεται να μας χαρίσει αυθεντική Ελληνική διασκέδαση ! Σε έναν ξεχωριστά ανανεωμένο χώρο, καθημερινά από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. Μας δίνει την ευκαιρία να το συνδυάσουμε στην καθημερινότητα μας με κάθε είδους διασκέδαση. Καταφέρνει να συνδυάσει τον πρωινό καφέ με την παρέα μας μέχρι και το κρασάκι και τους μεζέδες που θα δοκιμάσουμε αργά το βράδυ ακούγοντας Live μουσική. Είναι ίσως το μοναδικό στο είδος του και αποτελεί εξαιρετική επιλογή...Το Πηνελόπη Και Μνηστήρες δημιουργεί μια ασυναγώνιστη ατμόσφαιρα που ήδη αποτελεί το ομορφότερο σημείο συνάντησης για τη χειμερινή και καλοκαιρινή σεζόν.
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Γρήγορο σέρβις,λογικές τιμές για μουσική σκηνή (90.00€ η φιάλη τα 6 άτομα),το φαγητό ποιοτικά προσεγμένο χωρίς υπερβολές...
Ο χώρος ζεστός και με πολύ κέφι...
Αξίζει τα λεφτά του!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Dimobil

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικος χωρος! Ομορφη ατμοσφαιρα με live μουσικη. Το σερβις και το φαγητο ηταν πολυ καλο!! Οι τιμες σε σχεση με το φαγητο ηταν σε λογικα πλαισια.

Ευχαριστούμε, PanagiotisL58
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό,πολύ ωραίος χώρος και πολύ καλό και γρήγορο service.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!!!

Ευχαριστούμε, Nikos A
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα το μαγαζί απο γνωστούς και φίλους...Η αλήθεια βέβαια είναι ότι το μαγαζί "ακούγεται" στην πιάτσα...
Πολύ ωραίος χώρος,λιτός και προσεγμένος...Το φαγητό "μαμαδίστικο" με έντονες πινελιές νεοτερισμού που με έκανε να εκπλαγώ ευχάριστα...
Το σερβις ευγενικό και γρήγορο για τον χαμό που γίνετε...η μουσική ΣΩΣΤΗ για μαγαζί τέτοιου είδους και με σκαμπανεβάσματα ανάλογα με την ώρα που σε προτρέπει να διασκεδάσεις και να ξεχάσεις τα προβλήματα της καθημερινότητας...Οι τιμές εξωφρενικά χαμηλές για μουσική σκηνή (1 σαλάτα,2 ορεκτικά,2 κυρίως και μια φιάλη κρασί...35.00€).

Ευχαριστούμε, thanosc614
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

ολα υπεροχα απο το σερβις μεχρι και το φαγητο κ την μουσικη!!! οικονομικο και γενικα ενας χαμος στο μαγαζι πολυ κεφι γλεντι και χορος τζερτζελοοο

Ευχαριστούμε, danae k

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!