“Καθημερινότητα...”
Κριτική για: Πηνελόπη & Μνηστήρες

Πηνελόπη & Μνηστήρες
Γειτονιά: Παγκράτι
Περιγραφή: Το δικό μας μουσικό στέκι, που για περισσότερο από 18 χρόνια μας μαθαίνει να διασκεδάζουμε έτσι όπως μόνο αυτό ξέρει… Αλλάζει περιοχή και γυρίζει στο Παγκράτι (ex Καφε Ελλας), σε μία από τις ομορφότερες πλατείες της Αθήνας, στην πλατεία Πλαστήρα. Σε ένα εντυπωσιακό, ζεστό και φιλικό περιβάλλον, μας υποδέχεται με τη γνωστή συνταγή και την ίδια φιλοσοφία, ενώ υπόσχεται να μας χαρίσει αυθεντική Ελληνική διασκέδαση ! Σε έναν ξεχωριστά ανανεωμένο χώρο, καθημερινά από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. Μας δίνει την ευκαιρία να το συνδυάσουμε στην καθημερινότητα μας με κάθε είδους διασκέδαση. Καταφέρνει να συνδυάσει τον πρωινό καφέ με την παρέα μας μέχρι και το κρασάκι και τους μεζέδες που θα δοκιμάσουμε αργά το βράδυ ακούγοντας Live μουσική. Είναι ίσως το μοναδικό στο είδος του και αποτελεί εξαιρετική επιλογή...Το Πηνελόπη Και Μνηστήρες δημιουργεί μια ασυναγώνιστη ατμόσφαιρα που ήδη αποτελεί το ομορφότερο σημείο συνάντησης για τη χειμερινή και καλοκαιρινή σεζόν.
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα το μαγαζί απο γνωστούς και φίλους...Η αλήθεια βέβαια είναι ότι το μαγαζί "ακούγεται" στην πιάτσα...
Πολύ ωραίος χώρος,λιτός και προσεγμένος...Το φαγητό "μαμαδίστικο" με έντονες πινελιές νεοτερισμού που με έκανε να εκπλαγώ ευχάριστα...
Το σερβις ευγενικό και γρήγορο για τον χαμό που γίνετε...η μουσική ΣΩΣΤΗ για μαγαζί τέτοιου είδους και με σκαμπανεβάσματα ανάλογα με την ώρα που σε προτρέπει να διασκεδάσεις και να ξεχάσεις τα προβλήματα της καθημερινότητας...Οι τιμές εξωφρενικά χαμηλές για μουσική σκηνή (1 σαλάτα,2 ορεκτικά,2 κυρίως και μια φιάλη κρασί...35.00€).

Ευχαριστούμε, thanosc614

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

ολα υπεροχα απο το σερβις μεχρι και το φαγητο κ την μουσικη!!! οικονομικο και γενικα ενας χαμος στο μαγαζι πολυ κεφι γλεντι και χορος τζερτζελοοο

Ευχαριστούμε, danae k
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

πηγαμδ για να κανουμε πρωτοχρονια ... τα λογια περιττα το φαγητο εξαιρετικο μενου για ολα τα γουστα και η μουσικη υπεροχη πολυ ωραιες φωνες και τα παιδια στο σερβις ευγενικαμετο χαμογελο να μας εξυπηρετησουν μπραβο και παλι μπραβο θα ξαναπαω σιγουρα!!! ευχαριστουμε πολυ!

Ευχαριστούμε, danae k
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό σε όλα του! Γρήγορο σέρβις, πλούσιο καλλιτεχνικό προγραμμα , ποιοτικό φαγητό. Καλύπτει ολα τα γούστα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, 112elenig
Η κριτική γράφτηκε 10 Νοεμβρίου 2016

πολύ ωραίος χωρος .........εξυπηρετικό σέρβις ,το φαγητό .....ήταν καλό ,,,,,λόγο τής ημέρας υπήρχε συγκεκριμένο μενού........τά παιδιά τής ορχήστρας άψογα ......περάσαμε υπέροχα....όπως πιστεύω και όλος ο κόσμος που έκανε την επιλογή αυτή............

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, the0l0g0si

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πηνελόπη & Μνηστήρες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!