“Αντί επαγγελματίες”

Το Σερμπετόσπιτο της Νάνσυ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι

Ήρθαμε να φάμε το γλυκό μας Κυριακή οικογενειακος. Το μαγαζί ήταν σχεδόν γεμάτο κ ειμασταν 5 Ατομα.Βρισκουμε ένα τραπέζι κ ρωτάμε να κάτσουμε εκεί, μας λένε όχι είναι για 2 άτομα. Βρίσκουμε άλλο ένα κ πηγαίνουμε προς την μεριά του, είχε 3 καρέκλες. Έρχεται μια σερβιτόρα, ρωτάμε αν μπορούμε να κάτσουμε εκεί κ μας λέει πηγαίνετε μπροστά θα σας φωνάξουμε εμείς με πολύ άσχημο τρόπο. Της λέω για πιο λόγο δεν μπορούμε να κάτσουμε εδω; μου λέει κύριε κάθονται σε κάθε τραπέζι μόνο 4 άτομα.κοιταω πίσω της λέω εκεί γιατί κάθονται 5;Μου απαντάει α τώρα πήγαν. Φεύγω πάω μπροστά βρίσκω έναν ο οποίος ήταν ο υπεύθυνος, του μιλάω κ τον ρωτάω με πολύ ωραίο ύφος κ τόνο αν μπορούμε να κάτσουμε σε εκείνο το τραπέζι, κ με ένα πολύ άσχημο ύφος μου λέει όχι δεν μπορείτε θα πάτε μπροστά κ θα σας φωνάξω όταν θέλω εγώ. Του λέω συγνώμη γιατί φωνάζετε κ μου απαντάει έχω πρόβλημα με τα αυτιά μου κ φοράω μάσκα. Τέλος πάντων επειδή ήταν μεγάλη η συζήτηση ο άνθρωποι σίγουρα δεν είναι επαγγελματίες, έχουν το ύφος ότι επειδή έχουν δουλειά δεν τους νοιάζει τίποτα κ κανένας. Αποτρέπω τον οποιονδήποτε να πάει εκεί πέρα, εγώ χάλασα την Κυριακή μου, κ επίσης θέλω να επισημάνω ότι τον συγκεκριμένο τύπο τον έχω πετύχει 4 φορές μέσα σε 3 μήνες και κάθε φορά είναι για να τον κλαιν οι ρέγγες. Παιδιά μακριαααααααα

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, 438stanleyc

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Κυριακη απόγευμα φτάνουμε οικογενειακα για να φαμε ένα γλυκο. Ψαχνοντας για τραπέζι μας λένε καθίστε εδώ, ένα σημείο που περνανε αυτοκίνητα δηλαδή. Παμε λίγο παραπερα περιμενοντας οι μισοί στο πεζοδρομιο και οι άλλοι στο δρόμο που μας υπέδειξαν αφου δεν γινόταν να είμαστε όλοι μαζί. Ξαφνικά έρχεται ο καραφλός κυριος και μας ρωτάει εσείς είστε; λέμε και τα παιδια απέναντι λέει αυτοί που γυρνάνε και ψάχνονται και αρχίζει να κουνάει τα χέρια φωνάζοντας: Εεεελαααα πατε δίπλααααα στην ταβέρνα ειρωνικά. Δεν λέμε κάτι και ξαφνικά παει κοντά τους και αρχίζει να τους φωνάζει και να δείχνει να φυγουν απο το σημείο λες και μάλωνε τα παιδια του. Α ναι ας μην ξεχάσουμε να σημείωσουμε και την κόρη του η οποια κάθε φορα που μας σερβίρει βαριέται και ειρωνευεται. Και όλο αυτό επειδή ψαχναμε τραπέζι για να κάτσουμε και τους αφήσουμε τα χρήματα μας. Η γνωριμία μας στο παρελθόν με την Νανσυ άψογη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, ioannal702
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

Νόστιμα τα γλυκά σας, προσωπικά οχι για 5 ευρώ αλλά θα ηταν χρήσιμο το ευγενικό προσωπικό που είναι και ο λόγος της κριτικής. Φροντίστε να ενημερώνετε τον κόσμο στην είσοδο για τη μάσκα, την οποια απο οτι φανηκε ειδοποιείτε κατα βούληση ενώ παράλληλα συντηρείτε μια τεράστια ουρά με τον έναν πάνω στον αλλο απο εξω.

Ευχαριστούμε, Emma K
Η κριτική γράφτηκε 1 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όλα τα γλυκα τους ειναι φρεσκοτατα, παω 5-6 χρονια. Τα τοπ για μενα ειναι λακτόπιτα (που εχει κατι κομματακια που κρατσανιζουν αχχχ τελειοοοοο), το γλυκο της αγαπης με βανίλια μαδαγασκάρης, το τοστακι αν σας αρεσει η καρυδα, το ταμαμ που ειναι μπακλαβας πωπω τελειο, κ το κιουνεφε! Και πολλα αλλα φυσικα αυτο με τη μπανανα κτλπ κτλπ! Προτείνω να το συνοδευσετε με παγωτο γιατι σπαει τη γλυκα το οποιο ειναι τελειο! Καϊμάκι, αν κ δεν μ´αρέσει αυτή η γευση την τρωω μονο εκει! Το προτείνω ανεπιφύλακτα κ με χιλια! Γινεται χαμος καμια φορα περιμενεις κ ουρα αλλά αξίζει! Μερικοι θα πειτε πανακριβο αλλα για την ποιότητα και τη ποσοτητα που προσφερει ειναι πολυ καλα! Αν κ παλια εφερνε τεραστια μπαλα παγωτο τωρα το χει μειωσει..απο μεριδες γλυκων δε ξερω δε το παρατηρησα γιατι πηγα προσφατα μετα απο εναμιση χρονο κ δε το προσεξα απλα βουτηξα στο γλυκο!! Καλη απολαυση!

3  Ευχαριστούμε, chriskyr
Η κριτική γράφτηκε 27 Σεπτεμβρίου 2020

Αρχικά ωραία τοποθεσία και ατμόσφαιρα
Νόστιμα και σχετικά ικανοποιητικα σε ποσότητα γλυκά. Λίγο ακριβά θα έλεγα. Αλλά οκ.. βλέπεις τον κατάλογο επιλογή σου είναι.
Πολύ κοντά τα τραπέζια μεταξύ τους.
Μια δυσάρεστη μυρωδιά από τις γάτες.

Ευχαριστούμε, katerinakikrasa

Το Σερμπετόσπιτο της Νάνσυ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Το Σερμπετόσπιτο της Νάνσυ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.