Tripadvisor

to kreas
Κουζίνες: Μπάρμπεκιου, Ελληνική, Μπαρ
Γειτονιά: Πετράλωνα
Γειτονιά: Πετράλωνα

Βαζω ενα αστερι γιατι δεν μπορω να βαλω 0.
Ειχα χρονια να παω σε τοσο fake μαγαζι.
Σχετικα με την ποιοτητα του κρεατος,περασε και δεν ακουμπησε.
Μας βαλανε σε ενα τραπεζι διπλα σε μια πορτα που δεν εκλεινε και παγωσαμε.
Ο φωτισμος ελαχιστος μολις που βλεπαμε τι τρωγαμε.
Το service απαραδεκτο και εμφανως ελλειπες.
Σχεση ποιοτητας τιμης η χειροτερη που εχω δει ποτε.
Η κουζινα βρωμικη.
Το φαγητο εμεινε ολο στο τραπεζι

1  Ευχαριστούμε, Z7628QM_
Ο/η mariabV6842BK, Owner του to kreas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Καλησπέρα σας
Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας.
Δεν θεωρούμε σωστό να γράφετε ότι σας βάλαμε σε ένα τραπέζι δίπλα στην πόρτα όταν σας έχουμε πρωτινή να διάλεξε κάποιο!! Η κουζίνα μας είναι ανοιχτή άλλα βρώμικη ΠΟΤΕ !!! Όσο για το φαγητό σας που λέτε ότι έμεινε όλο στο τραπέζι όταν ζητήσατε λογαριασμό και ήρθαμε να τα μαζέψουμε δεν είδαμε να μην έχετε φάει!!!
Εαν μας θεωρήστε fake κτλ. είναι η γνώμη σας !!!!
Σε κάθε περίπτωση τα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα.
Σας ευχαριστούμε

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2020

Αρχικά να διευκρινήσουμε ότι το φαγητό ήταν αρκετά καλό ...καλοψημένα και μαλακά κρέατα ..ενδιαφέροντα ορεκτικά και κρύα μπύρα...σαλάτα δεν δοκίμασα γιατι ολες είχαν κάποιου είδους balsamico στο οποίο έχω αλλεργία αλλα η παρέα τις τίμησε δεόντως..εγω πήρα σπαλομπριζόλα η οποια είναι αρκετά μεγάλη και αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω...ο αντρας μου πήρε New York steak ..αρκετά μικρότερη μερίδα αλλα εξίσου χορταστική μιας και είναι φιλέτο τρυφερό (ισως θα επρεπε να εχει λίγο μεγαλύτερη γαρνιτούρα) ..οι φίλοι μας πήραν κότσι (το οποίο ελιωνε) burgers, σιδηρόδρομο και χοιρινά μπριζολάκια ..ολοι μας ευχαριστηθήκαμε το φαγητό όπως προείπα.. .και τώρα να τεκμηριωσουμε τον τίτλο της κριτικής, Το μαγαζί βρίσκεται σε μια πολύ ωραία περιοχή γεμάτη με τέτοιου είδους μαγαζάκια που όμως δεινοπαθείς να βρεις παρκινγκ. Θελει υπομονή όσοι πάτε...Η διακόσμηση είναι απλή με το ξυλο να κυριαρχεί ..ο ψήστης βρισκεται σε κοινή θέα και σίγουρα την ξέρει τη δουλειά του αυτό όμως σημαίνει οτι και ο καπνός απο τα ψητά βρίσκεται στον ίδιο χώρο με σένα...σε κάποια φάση ετσουζαν τα μάτια μου τόσο πολύ που είχα πρόβλημα...το χειρότερο όμως είναι ενας συνεχής εκνευριστικός ήχος που κάνει το σύστημα εξαέρισμού και δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις ....αν ξαναπάω (για το φαγητό και τον σερβιτόρο που προσπάθησε να μας κάνει να αισθανθούμε οικεία) θα είναι άνοιξη για να μπορώ να κατσω στην ταράτσα ..

Ευχαριστούμε, Chrysanthi1802
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2020

Εκπληκτικό φαγητό ξεκινήσαμε με σαλάτα το κρέας από ορεκτικά λουκουμάδες γραβιέρας και την τάρτα το ψήσιμο του κρέας ήταν όπως το ζητήσαμε.πολυ ωραια και ζεστή ατμόσφαιρα εξυπηρετικό το προσωπικό

Ευχαριστούμε, R3766RK_
Η κριτική γράφτηκε 1 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία ατμόσφαιρα. ωραίο roof garden ( αν και δεν καθίσαμε εκεί ). Ας πιούμε όμως για το κρέας, που ήταν και ο λόγος που το επισκέφτηκα. Σωστά ψημένο κρέας , σωστά αλατισμένο. Δοκιμάσαμε σπαλομπριζόλα, σιδηρόδρομο και spare ribs. Όλα εξαιρετικά !!! Απλό ορεκτικά δοκιμάσαμε Όλα το μπαλάκια γραβιέρας, και πιτάκια με μαύρο χοίρο, πολύ νόστιμα. Ήπιαμε σαγκρία. Σάββατο βράδυ. παρόλο που ήταν γεμάτο, μου δίνει την εντύπωση ότι κλείνει νωρίς, δλδ. 12 και μισή, είχαμε μείνει μόνοι μας ... μάλλον τελευταίοι, θα έπινα ευχαρίστως μία τρίτη σαγκρία και θα έμενα παραπάνω, αν το αισθανόμουν πιο ζωντανό

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, sissymirta
Η κριτική γράφτηκε 18 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Αν μου το έλεγαν ότι το σχόλιο θα γραφόταν πριν μπουμε στα κυρίως πιάτα, δεν θα το πίστευα και εγώ ο ίδιος. Εξαιρετικές γεύσεις, ικανοποιητικες τιμές και άψογο σέρβις. Συγχαρητήρια

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, giorgoss776

to kreas: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

to kreas: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!