“Ωραίο φαγητό.”

Ψυρρηκοκό
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Γειτονιά: Ψυρρή/Γκάζι
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κάτσαμε με την παρότρυνση της κοπέλας που έδινε κάποια διαφημιστικά έξω απο το μαγαζι. Μπαίνοντας μέσα ο κατάλογος ειχε μια προσφορά 15 ευρώ το άτομο και αποφασίσαμε να πάρουμε αυτήν την προσφορά. Τα πιάτα ήταν πολλά έφεραν σαλάτα για 4 άτομα ορεκτικά και μια ποικιλία κρεατικών και κρασί ένα λίτρο.Ειχε ζωντανή μουσική με πολυ. Ωραίο ρεπερτόριο και πολυ γρηγορο σερβις.Το μονο αρνητικό ήταν η τιμή του κρασιού 14.80 ευρώ ένα λίτρο κρασί κόκκινο.Κατα τα αλλα μας άρεσε θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, Vannesa70

Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί Καθαρά Δευτέρα. Ήμασταν παρέα τριών ατόμων. Το μαγαζί είχε live μουσική, γι αυτό και το επιλέξαμε, χωρίς να ξέρουμε τι μας περιμένει. Είχε ελάχιστη κατανάλωση 15/άτομο -για την οποία δε μας ενημέρωσαν, αλλά το είδαμε από τον κατάλογο. Εν πάση περιπτώσει, εμείς παραγγείλαμε διάφορα σαρακοστιανά που κάλυπταν το πόσο αυτό. Να αναφέρω εδώ, ότι οι τιμές για την ποιότητα των προιόντων που μας πρόσφεραν ήταν υπερβολικές. Ενδεικτικά, 8,5Ε για χταπόδι ξυδάτο που θύμιζε περισσότερο κονσέρβα με τουρσί, εκεί γύρω για καλαμαράκια τηγανητά, που η μερίδα είχε περισσότερες πατάτες, παρά απ αυτά κ κοντά στα 7, μια σαλάτα "σπέσιαλ" που είχε μόνο χοντροκομμένη πρασινάδα κ ένα υποτιπώδες dressing. Καλή η φάβα και τα μύδια αχνιστά ωστόσο, μέτρια όλα τα υπόλοιπα. Το χειρότερο της ημέρας όμως ήταν ότι αργότερα, πέρασαν δύο φίλοι μας για μια μπύρα κ ενδεχομένως να παραγγέλναμε και κάτι ακόμα όλοι μαζί. Αφού κάθισαν και παρρήγειλαν τις μπύρες τους, από το κατάστημα τους ενημέρωσαν πως αν δεν πάρουν και οι ίδιοι κάτι που να καλύπτει την ελάχιστη κατανάλωση, δε θα μπορέσουν να τους σερβίρουν ούτε καν αυτές. Εμμέσως δηλαδή ΤΟΥΣ ΕΔΙΩΧΝΑΝ!! Μαζί τους όμως, "έδιωξαν" κ εμάς. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ εν έτη 2018 να συμπεριφέρεσαι έτσι σε πελάτες! Να βάζεις πλαφόν στην κατανάλωση που θα σου κάνουν και να τους "διώχνεις" με τον τρόπο σου, ενώ ήδη σου έχουν κάνει έναν αξιόλογο λογαριασμό. Αυτό που κατάφεραν είναι πως για τα 30 ευρώ που ήθελαν επιπλέον από τα έξτρα άτομα, να θυσιάσουν την εικόνα τους στα μάτια μας, να μας αφήσουν με την χειρότερη εντύπωση για το κατάστημα τους και σίγουρα, όχι απλά να μην ξανά πάμε οι ίδιοι, αλλά να μην το προτείνουμε ποτέ και σε κανέναν άλλο από εδώ και στο εξής. Το μόνο θετικό, η ευγενική φιγούρα του σερβιτόρου που απλά εκτελούσε εντολές και έπρεπε να μας μεταφέρει τα "κακά" νέα.
Για την ιστορία να πω ότι το αφεντικό ήταν μπροστά όσο περιμέναμε να πληρώσουμε με κάρτα και προτίμησε να μας αφήσει στην αναμονή μέχρι να βρει χρόνο κάποιος σερβιτόρος, παρά να μας εξυπηρετήσει ο ίδιος. Οι δικαιολογίες του μάλιστα όταν του αναφέραμε τα παράπονά μας στο τέλος, ήταν το λιγότερο ανεπαρκείς. Οι κύριοι, σίγουρα είχαν καλύψει τα έξοδα του live από τον κόσμο που είχαν ήδη έως τότε και την ώρα που έφτασε η παρέα μας δε θα είχαν να περιμένουν και πολλές ακόμα αφίξεις για το μεσημέρι... Πολύ κακό!!!

3  Ευχαριστούμε, Κυριακη Π
Ο/η Grisposmike, Ιδιοκτήτης του Ψυρρηκοκό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα αν και καθυστερημένα ! Όλες οι κριτικές είναι καλοδεχούμενες γιατί μας βοηθούν στο να γινόμαστε καλύτεροι είτε είναι θετικές είτε αρνητικές . Σχετικά με την συγκεκριμένη λοιπόν όπως αναφέρατε και εσείς την συγκεκριμένη μέρα υπήρχε live - event λόγο ημέρας και οπως γράψατε υπήρχε απόλυτη ενημέρωση και στον κατάλογο αλλά και από το προσωπικό . Θα μπορούσατε απλά αν δεν συμφωνείτε λοιπόν να αποχωρήσετε .Επισης το Μαγαζι γέμισε 3 φορές έως τις 10 το βράδυ να σας ενημερώσω μιας και δεν ήσασταν εκεί ώστε να το γνωρίζετε και επίσης υπήρχε 5μελης ορχήστρα και ένας επώνυμος τραγουδιστής και εσείς θέλατε από τους 5 να φάτε οι 2 και οι υπόλοιποι να πάρουν μπυρα και όταν ήρθατε στο ταμείο θα θυμάστε ότι επικρατούσε ένας πανικός και υπήρχαν και άλλοι πελάτες πριν από εσάς που περίμεναν να Εξυπηρετηθούν .Οσο για το φαγητό εννοείτε πως το χταπόδι δεν είναι κονσέρβα και η κριτική σας σχετικά με το φαγητό είναι σαφώς επηρεασμένη από το ότι δεν δεχτήκαμε σε ένα τραπέζι 5 ατόμων να φάνε και να πληρώσουν μόνο οι 2 γιατί αυτή ήταν η πρόθεση σας αλλιώς δεν θα γράφατε και την κριτική εξάλλου .Θεωρουμε λοιπόν την κριτική σας αβάσιμη και Κακοπροαίρετη.

Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018

Ωραίο περιβάλλον, καλό φαγητό και -σίγουρα- ΑΞΙΖΕΙ να το επισκεφτείς :-) Α! ξέχασα να αναφέρω και για την ζωντανή μουσική . . .πολύ καλή!!!!

1  Ευχαριστούμε, Rena Z
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Όμορφο περιβάλλον και ζεστό, όμορφη ζωντανή μουσική ωραίο φαγητό πολύ καλές τιμές. Έυκολη πρόσβαση με μέτρο και τρένο.

Ευχαριστούμε, Nikolas C
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2018

Πήγαμε Σάββατο βράδυ και περάσαμε πολύ ωραία. Ζωντανή μουσική με αρκετά καλό ρεπερτόριο. Τα φαγητά αρκετά καλά όλα, οι τιμές ίσως θα μπορούσαν να είναι λίγο χαμηλότερες.

1  Ευχαριστούμε, Maria G

Ψυρρηκοκό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ψυρρηκοκό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!