“Tasty like a chicken ”

Κουζίνες: Κινέζικη
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Γειτονιά: Σύνταγμα
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν περίμενα να βρω κάποιο ζεστό χώρο !
Έφαγα σούπα με Καβούρι ήταν καλή
Το ρύζι απαίσιο
Το κοτόπουλο φτερούγες σταρτερ μύριζε άσχημα
Το Κρίσπι κοτόπουλο καλό!!
Αλλά γενικά σχέση τιμής ποιότητας καμία
Έχουν πέραση 3 ώρες ακόμα ανακατεύομαι !
Μόνο η σερβιτόρα ήταν ευγενικη'
Να το αποφεύγεται παση θυσια!
Aris

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, ArisD463

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017

Πήγαμε με φίλους γιατί εκείνοι είχαν ξαναπάει και τους άρεσε. Δεν μας απογοήτευσε. Ο χώρος ήταν άνετος και διακοσμημένος με Κινέζικα στοιχεία φυσικά, αλλά όχι κιτς. Οι σερβιτόρες ήταν πολύ ευγενικές, με το χαμόγελο πάντα, αν και η μία ήταν λίγο αγχωμένη, μάλλον λόγω του πολύ κόσμου, καθώς το μαγαζί ήταν σχεδόν γεμάτο. Πήραμε πολλά διαφορετικά πιάτα (σούπες, spring rolls, κάτι πουγκάκια με τυρί, κοτόπουλο με γλυκόξινη σάλτσα, κοτόπουλο με μπαμπού και μανιτάρια, τηγανητό ρύζι, νούντλς) για να δοκιμάσουμε κι ήταν όλα πολύ νόστιμα πραγματικά! Από τιμή, δεν είναι πολύ φτηνό, αλλά ούτε και υπερβολικά ακριβό. Ήταν μια καλή και θετική πρώτη εμπειρία για μας και θα το επισκεφτούμε ξανά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Panos_Elsa
Η κριτική γράφτηκε 20 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ενας πολύ ζεστός χώρος χωρις κραυγαλέα διακόσμηση. Το φαγητό τους μας άρεσε πάρα πολύ . Δοκιμάσαμε σούπες, spring rolls, διάφορα πιάτα με κοτόπουλο (γλυκοξινο, λαχανικών, crusty), πάπια με πορτοκάλι και φυσικά το ρύζι τους. Το προσωπικό επίσης ήταν πάντα δίπλα μας κ μας εξυπηρετούσε χαμογελώντας . Συγχαρητήρια !!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Catherine A
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2016

Ήταν μια τυχαία επίσκεψη ομολογώ, αλλά ήταν από αυτές τις εκπλήξεις που δεν τις περιμένεις. Με λίγα λόγια, πήγα με τη γυναίκα μου, φάγαμε του σκασμού και πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 35 ευρώ!
Αναλυτικά τα πιάτα που επιλέξαμε ήταν sechuan beef, fried chicken (πεντανόστιμα!), crispy duck και hot & sour soup. Πήραμε και μια μπύρα και ξέχασα και τις δύο μερίδες steamed rice. Εντυπώσεις, όλα μα όλα μας ενθουσίασαν, από το σέρβις μέχρι και τις ποσότητες που ήταν πολύ χορταστικές. Οι γεύσεις δε, ήταν φανταστικές και αυθεντικές. Αν διαβάσετε τις εντυπώσεις μου από άλλα εστιατόρια θα δείτε εύκολα πως είμαι αυστηρός κριτής. Εδώ στο Attic Moon, δεν βρήκα το παραμικρό για να γκρινιάξω, απεναντίας χορτάσαμε με τις αυθεντικές και ποιοτικές Κινέζικες λιχουδιές τους. Ήταν από τις λίγες φορές που δεν με πείραξε κάτι στο φαγητό, συνήθως τα λάδια που χρησιμοποιούν διάφορα εστιατόρια με ταλαιπωρούν και με «φουσκώνουν».
Συγχαρητήρια στην άψογη και άκρως επαγγελματική δουλειά της ομάδας του Attic Moon. Φυσικά θα πάμε πάρα πολλές φορές από εδώ και στο εξής, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, George K
Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Βρίσκεται στο "τετράγωνο" της έθνικ παροικιας. Δίπλα στο σύνταγμα εκεί που υπάρχουν κι άλλα εστιατόρια διεθνής κουζίνας. Χώρος απλός,με κινέζικα στοιχεία διακόσμησης. Οι μερίδες καλές και νοστιμες.το σέρβις φιλικό και γρήγορο. Όσον αφορά τις τιμές πολύ καλές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, 196thomask

Attic Moon: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Attic Moon: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!