“Σαν το φαγητό της μαμάς!”

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Μας παρότρυνε μια φίλη να πάμε να φάμε σ'αυτό το συμπαθέστατο εστιατόριο. Χοιρινό με ρύζι και παστίτσιο δοκιμάσαμε και μας άρεσε πολύ. Περιβάλλον ευχάριστο, πολυσύχναστη γειτονιά, καλό σέρβις και τιμές λογικές. Απλά και νόστιμα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Nausica62

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Προκάτ φαγητό. Το ρύζι με μανιτάρια στην αρχή άθλιο..Ο ένας από τους τρεις μας έμεινε νυστικός ..εκτός το πει ραγμενο τζατζίκι με τα ντολμαδάκια .όλα τα άλλα ήταν αδιαφορα..

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, lukun
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κάθε φορά που επισκεπτόμαστε το κατάστημα μας αποζημιώνει με τις γεύσεις του. Πάντα προσφέρει μαγειρευτά φαγητά (κρέας, ψάρι, λαχανικά, νηστίσιμα) νόστιμα και φρέσκα (τα έχει εγκρίνει και η μαμά μου!!!) που μπορείς να συνοδεύσεις με εποχιακές σαλάτες και παραδοσιακές πίτες. Η επιλογή του καταστήματος να στηρίζει τα τοπικά προϊόντα και ιδιαίτερα τις μικρές ελληνικές ζυθοποιίες μας χαροποιεί. Οι τιμές λογικές (2 κυρίως πιάτα, μία σαλάτα, 1/2 κιλό κρασί < 26€). Πάντα θα επιστρέφουμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, IreZin
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2018

Δυστυχως παρα τις καλες κριτικες εμεις δε μειναμε ικανοποιημενοι (3 ατομα)Μετρια γευση,πατατες φουρνου σχεδον αψητες,κριθαρακι που θυμιζε λαπα.Οι αγγιναρες καλες.Το καταστημα ειχε κτυπηθει και αυτο απο τον ιο που μαστιζει τα Ελληνικα pos.Ηταν χαλασμενο και αυτο αλλα για να ειμαστε σωστοι μας το ανεφεραν οταν κατσαμε.Οποτε πληρωσαμε μετρητα.Μετα απο κανενα 10λεπτο ηρθε η σερβιτορα και ζητουσε απο εμας να τις δωσουμ ψιλα γιατι δεν ειχε να δωσει ρεστα!!Ο επαγγελματισμος στο μεγαλειο του.Βεβαια η απαντηση του/της υπευθυνου/νης θα ειναι του στυλ ξερεις ποσα βραβεια εχουμε παρει,στον tripadvisor σκιζουμε κλπ

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, christosgrGreece
Ο/η Manas K, Ιδιοκτήτης του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2018

Καλησπέρα σας. Σας ευχαριστουμε για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να γράψετε την κριτική σας. Απολογούμαστε που δε μείνατε ικανοποιημένοι από το κατάστημά μας. Δίνουμε ιδιαίτερη προσοχή σε όλα μας τα πιάτα, ωστόσο πάντα υπάρχει πιθανότητα το γούστο κάποιου πελάτη στο φαγητό να διαφέρει. Όσον αφορά το μηχάνημα pos προφανώς και δεν εχουμε χτυπηθεί από τον ιό άλλων καταστημάτων αλλά από τον ιο των τηλεπικοινωνιών καθώς αντιμετωπιζουμε τεράστιο τεχνικό πρόβλημα με τη σύνδεση εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα. Με εκτίμηση.

Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μεσημερι καθημερινη πηγα για φαγητο.
Βλεπω στη βιτρινα , κοτοπουλο με πατατες πεθαμενες (σιγουρα πανω απο 2 μερες ψημενα) , παστιτσιο και μουσακα τυπου super market . Δεν ειχα χρονο να παω αλλου.παραγελνω ψητο χοιρινο με συνοδεια μπαμιες και μια φετα. Ηρθαν αμεσως . Μονο ενα ζευγαρι τουριστες που ετρωγαν ηδη κι εγω ημασταν..Η φετα 3.5 ευρω παρακαλω σε μεγεθος ενος κομματιου χωριατικης σαλατας και μυριζε ασχημα. Το χοιρινο με τις μπαμιες 9.5 ευρω . Τις μετρησα 8 !! Μετριοτατο το χοιρινο..Ζηταω λογαριασμο και εχω δει οτι κερασαν τους τουριστες 2 κομματια ραβανι (μαλλον). Ρωταω οταν πληρωσα αν προσφερει το κ/α γλυκο και μου λεει η κατα τα αλλα ευγενικη σερβοτορος οτι τους τουριστες τους κερασε γιατι ειναι γνωστοι του μαγαζιου. Αν ειστε και εσεις γνωστοι να πατε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
3  Ευχαριστούμε, _J2938VU
Ο/η Manas K, Ιδιοκτήτης του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Αυγούστου 2018

Καλησπέρα σας. Σας ευχαριστουμε για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να γράψετε την κριτική σας. Όλα τα φαγητά μας μαγειρεύονται την ίδια μέρα και μάλιστα τις περισσότερες φορές οι ποσότητες εξαντλούνται πριν την έναρξη της βραδινής μας κουζίνας. Τα τυριά μας συντηρούνται με εξαιρετική προσοχή, ωστόσο αν είχατε παρατηρήσει κάποια δυσάρεστη μυρωδιά θα έπρεπε να ενημερώσετε το σερβις του καταστήματος ώστε να ερευνηθει. Όσον αφορά το κέρασμα του καταστήματος προς τους πελάτες δεν υπάρχει κάποια δεδομένη ενέργεια προς όλους και η ταπεινή μας άποψη είναι πως δε θα επρεπε να είναι κατακριτέο το κέρασμα ένος ιδιοκτήτη σε μια φιλική του παρέα. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά διορθώνοντας την όποια δυσαρέσκεια σας δημιουργήθηκε.

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!