“Κριμα γιατι ειμαστε και γειτονες..”

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μεσημερι καθημερινη πηγα για φαγητο.
Βλεπω στη βιτρινα , κοτοπουλο με πατατες πεθαμενες (σιγουρα πανω απο 2 μερες ψημενα) , παστιτσιο και μουσακα τυπου super market . Δεν ειχα χρονο να παω αλλου.παραγελνω ψητο χοιρινο με συνοδεια μπαμιες και μια φετα. Ηρθαν αμεσως . Μονο ενα ζευγαρι τουριστες που ετρωγαν ηδη κι εγω ημασταν..Η φετα 3.5 ευρω παρακαλω σε μεγεθος ενος κομματιου χωριατικης σαλατας και μυριζε ασχημα. Το χοιρινο με τις μπαμιες 9.5 ευρω . Τις μετρησα 8 !! Μετριοτατο το χοιρινο..Ζηταω λογαριασμο και εχω δει οτι κερασαν τους τουριστες 2 κομματια ραβανι (μαλλον). Ρωταω οταν πληρωσα αν προσφερει το κ/α γλυκο και μου λεει η κατα τα αλλα ευγενικη σερβοτορος οτι τους τουριστες τους κερασε γιατι ειναι γνωστοι του μαγαζιου. Αν ειστε και εσεις γνωστοι να πατε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
3  Ευχαριστούμε, _J2938VU
Ο/η Manas K, Ιδιοκτήτης του Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Αυγούστου 2018

Καλησπέρα σας. Σας ευχαριστουμε για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να γράψετε την κριτική σας. Όλα τα φαγητά μας μαγειρεύονται την ίδια μέρα και μάλιστα τις περισσότερες φορές οι ποσότητες εξαντλούνται πριν την έναρξη της βραδινής μας κουζίνας. Τα τυριά μας συντηρούνται με εξαιρετική προσοχή, ωστόσο αν είχατε παρατηρήσει κάποια δυσάρεστη μυρωδιά θα έπρεπε να ενημερώσετε το σερβις του καταστήματος ώστε να ερευνηθει. Όσον αφορά το κέρασμα του καταστήματος προς τους πελάτες δεν υπάρχει κάποια δεδομένη ενέργεια προς όλους και η ταπεινή μας άποψη είναι πως δε θα επρεπε να είναι κατακριτέο το κέρασμα ένος ιδιοκτήτη σε μια φιλική του παρέα. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά διορθώνοντας την όποια δυσαρέσκεια σας δημιουργήθηκε.

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε στις 20 ιουλιου στις 9.30. Με το που σταθηκαμε για να κατσουμε η σερβιτόρα μας ρωτησε αν ειδαμε τον καταλογο (?) Και αν είμαστε σιγουροι οτι τρωμε γκουρμέ! Ξεπερνώντας αυτο και ρίχνοντάς το στο χαβαλε, παραγγειλαμε... τα κυριως απο 10 εως 22 ευρω.. οι σαλάτες 6 με 11.
Τα πιάτα τα ζητησαμε για να ερθουν προκειμενου να σερβίρουμε τη σαλατα μας, το ιδιο το ψωμι και το νερο! Α! Και το τασάκι .
το μονο καλο ηταν το φαγητο που πραγματικα ηταν καλο.
Το χειροτερο ομως απολα ηταν οτι μας ζητησαν να πληρώσουμε στις 23.30! Και μετα απο 15 λεπτα εκαναν τα παντα για να μας διώξουν! Κυριολεκτικά! Η σερβιτόρα χτυπούσε τις καρεκλες, τις γυριζε αναποδα, εκλεινε φωτα.... αναγκαστηκαμε να φυγουμε μετα απο 2 ωρες στις 23.30! Σε μια πλατια γεματη απο κοσμο και τουριστες!
Απογοητευτική συμπεριφορά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
4  Ευχαριστούμε, kchristidi

Καλησπέρα σας. Σας ευχαριστουμε για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να γράψετε την κριτική σας. Τα κυρίως πιάτα πάντα σερβίρονται μετά τη σαλάτα εκτός αν μας ζητήσει ο πελάτης να τα σερβίρουμε μαζι. Το τασάκι επίσης για να το παραδώσουμε θα πρέπει να μας το ζητήσει ο παλάτης καθώς δεν είναι όλοι καπνιστές. Μας χαροποιεί το γεγονός ο,τι γευστικα σας ικανοποίησαν τα πιάτα μας . Το κατάστημά μας λειτουργεί έως τις 23:00 οπότε αυτός είναι ο λόγος που στις 23:30 σας ζητήθηκε λογαριασμός από τους υπαλλήλους , γιατί όπως καταλαβαίνετε χρειάζεται και κάποιος χρόνος για να γίνει το ταμειο του καταστήματος. Ωστόσο θα ερευνήσουμε το γεγονός των ενεργειών που μας αναφέρετε προκειμένου να αποχωρήσετε. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά διορθώνοντας την όποια δυσαρέσκεια σας δημιουργήθηκε.

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουνίου 2018

2 κυρίως και 1 σαλάτα 37 ευρώ χωρίς να είναι τίποτα ιδιαίτερο γευστικά και οι σεφταλιές είχαν σκληρά κομματάκια σαν κόκκαλα, πιθανώς από το όχι τόσο καλό ξεπάγωμα.

1  Ευχαριστούμε, Konstantinos K
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητο,ελληνική αυθεντική κουζινα,ότι και να δοκιμασετε,θα μείνετε ευχαριστημένοι,το συστήνω ανεπιφύλακτα..

Ευχαριστούμε, panagiwtisi2017
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξερετική επιλογή για ενα γευστικό και απολαυστικό γεύμα! Πολύ καλή εξυπηρετηση από τα παιδιά της κουζινας και του service! Τιμές καλές!

Ευχαριστούμε, Vasilis P

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μάνας Κουζίνα-Κουζίνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!